» صفحه اول » ساعت مینا خاتم » Gohardan » ساعت مینا خاتم 3460013 برند گوهردان


ساعت مینا خاتم 3460013 برند گوهردان


دیوار کوب، هدیه


392,000 تومان   352,000 تومان

کالا موجود است


برای اطلاع از قیمت و ثبت سفارش تماس بگیریدصنایع دستی آثار هنری لوازم تزیینی سوغات اصفهان کالای ایرانی هنر دست بسیار زیبا ساعت دیوارکوب دیواری هدیه آخرین قیمت فروش ویژه خرید فروش ارزان قیمت اینترنتی فروشگاه کامپیوتر جدیدترین kalavard بهترین فروش کالاورد گارانتی اصلی نمایندگی نمایندگی رسمی ارسال سریع ارسال رایگان
مشخصات
وزن 2000 گرم
ابعاد عرض: 56 سانتیمتر؛ طول: 46 سانتیمتر
نوع ساعت خاتم مینا
اندازه صفحه ساعت 30*40 سانتیمتر
صفحه ساعت مینا کاری
طرح قلم اسلیمی
رنگ زمینه مینا آبی فیروزه ای
طرح هندسی سفید
نوع خاتم به کار رفته سرنج
تعداد لایه های پوشش داده شده خاتم شش و مثلث
ضخامت خاتم به کار رفته خاتم برنجی
رنگ زمینه خاتم 3 مرتبه
پوشش محافظ خاتم 1.5 میلیمتر
هنرهای به کار رفته طلایی
طرح اجرا شده قاب ساعت پلی استر
طرح اجرا شده صفحه ساعت خاتم
کاربری سنتی مینا
ضمانت نامه خاتم

 

صنایع دستی گوهردان بعنوان یکی از تولید کننده های هنرهای زیبای قلم زنی - خاتم کاری - مینا کاری - فیروزه کوب - ملیله کاری - استخوانی  - قلم کاری - تابلو - ساعت - تخته نرد و شطرنج  می باشد.


 خاتم، يكي از بديع ترين هنرهای سنتی و اصيل ايرانی است. هنری كه زمانی نقش آفرين كاخ ها و ديوارهای برجا گذاشته از پيشينيان است و بيشتر در قالب ظروف و يا آرايه ديگر اشيا استفاده شده است. در فرهنگ های معتبر فارسی به این تعاریف از خاتم برمی خوریم: - لغت نامه دهخدا: نشاندن پاره های استخوان با نقش ونگار در چوب. آنکه پاره های استخوان را با نقش و نگار بنشاند. خاتم کار آنکه خاتمکاری کند . خاتمساز کسی است که کار او خاتم کاری باشد و نشاندن استخوان با نقش و نگار را خاتم کاری گویند.
طراوت و زیبایی گل های رنگارنگ را با گلدان خاتم کاری شده چند برابر کنید. گلدان کوچک موشکی خاتم کاری شده با ارتفاع 15.5 سانتی متر و محیط شکم 19 سانتی متر از نمونه های شاخص ظروف خاتم کاری شده توسط گروه تخصصی گوهردان می باشد. قطر دهانه ی گلدان معرفی شده 5 سانتی متر می باشد که متناسب با ابعاد گلدان است. سطح گلدان به جز حد وسط شکم گلدان که منقوش به صلیب های طلایی و مشکی است، مابقی تماما به خاتم یکدست مزین شده است.
مراحل ساخت گلدان های خاتم به این صورت است که پس از آماده شدن زیر ساخت، هنرمند خاتمکار متناسب با شکل ظرف مورد نظر، نقش مناسب ظرف را انتخاب کرده و آغاز به پیچاندن چوب های رنگی، استخوان های شتر و فلز برنجی می نماید که همگی توسط دستگاه نورد به شکل مفتول هایی با سطح مقطع مثلث در آمده اند، سپس با برش مفتول های کنار هم چیده شده به ورقه های خاتم دست پیدا می کند. در نهایت ورقه ها بر روی ظرف مورد نظر چسبانده شده و پس از خشک شدن ساب می خورد پس از ساب دهی خاتم جهت حفاظت ظرف از گزند حشرات و موریانه و جلا دهی به آن، پلی استر بر روی سطح ظرف پاشیده می شود.
بر روی شکم گلدان چهار نقش از صلیب می بینیم که دو به دو دارای نقوش و رنگ یکسان می باشند و توسط نوارهای عنابی رنگ از خاتم زمینه جدا شده است. دوصلیب سمت چپ و راست از نوع خاتم تخمه دار به رنگ طلایی و مشکی و دوصلیب بالایی و پایینی مزین به نقش شش و مثلث و به رنگ طلایی و قرمز است.
شایان ذکر است که تمامی مواد مصرفی استفاده شده در ساخت گلدان خاتم گوهردان از جمله چوب ها، فلز برنج و استخوان شتر دارای رنگ های اصیل و طبیعی خود می باشد.
 


ساعت مینا خاتم 3470013 برند گوهردان

ساعت مینا خاتم 3470013 برند گوهردان
دیوار کوب، هدیه

345,000 تومان
305,000 تومان