» صفحه اول » گلدان فیروزه کوب » Gohardan » گلدان موشکی فیروزه کوب 11140081 برند گوهردان


گلدان موشکی فیروزه کوب 11140081 برند گوهردان

گلدان مسی ، تزیینی


225,000 تومان

کالا موجود است


برای اطلاع از قیمت و ثبت سفارش تماس بگیریدHandicrafts گلدان صنایع دستی فیروزه کوب هدایای تزیینی کالای ایرانی دکوری صنایع دستی اصفهان هدایای سازمانی گلدان فیروزه کوب آخرین قیمت فروش ویژه خرید فروش ارزان قیمت اینترنتی فروشگاه کامپیوتر جدیدترین kalavard بهترین فروش کالاورد گارانتی اصلی نمایندگی نمایندگی رسمی ارسال سریع ارسال رایگان
مشخصات
نوع کاربرد محصول
ابعاد محصول
طیف رنگ
وزن تقریبی محصول
جنس
محل تولید
سایر توضیحات
کد محصول
ضمانت نامه
صنایع دستی گوهردان بعنوان یکی از تولید کنندگان هنرهای زیبای قلم زنی - خاتم کاری - مینا کاری - فیروزه کوب - ملیله کاری - استخوانی - قلم کاری - تابلو - ساعت - تخته نرد و شطرنج می باشد.

فیروزه کوبی یکی از معدود رشته های صنایع دستی است که زیبایی و گیرایی یک فرآورده ی خوب صنایع دستی را با خود دارد. یک فرآورده فیروزه کوب اعم از زیروآلات و یا ظروف عبارت است از شیئی مسی، برنجی، نقره ای، ورشویی و یا برنزی که ذرات و قطعات ریز سنگ فیروزه بر قسمت هایی از سطوح آن به فرم موزائیک در کنار هم نشانده شده و به این ترتیب جلوه ای خاص به آن بخشیده می شود. یکی از کارهای جنبی صنعت فیروزه کوبی کار تهیه ی زیر ساخت است که در کارگاه زرگری و بطور جداگانه انجام می شود. در حال حاضر صنعت دستی فیروزه کوبی فقط در اصفهان رایج است و صنعتگران شاغل در این رشته محدود و انگشت شمار می باشند.
  به طور کلی، هنر فیروزه كوبی از خراسان به اصفهان كوچیده است؛ اگرچه معادن فیروزه كماكان در خراسان است. فیروزه كوبی كه خاستگاه آن خراسان، بویژه دركنار معادن بی نظیر فیروزه در نیشابور است، از یك قرن قبل به اصفهان آمده است و اكنون، تنها شهری كه این هنر در آن رواج دارد، اصفهان است.روبن یروشالمی، از معدود استادان باقی مانده هنر فیروزه كوبی اصفهان می­گوید: صنعت فیروزه‏كوبی از معدود رشته­‏های صنایع دستی است كه سابقه تاریخی چندانی ندارد و به همین علت زیاد شناخته شده نیست و قدمت این صنعت در حدود 70 الی 80 سال می‏رسد.قبل از هر چیز صنعتگر فیروزه کوب، خرده سنگ­های فیروزه­ی غیر قابل استفاده را از کارگاه­های فیروزه تراشی و یا معادن فیروزه­ی مشهد، نیشابور و دامغان خریداری می­نماید.از آنجا که این خرده سنگ­ها با مقادیری خاک و خرده سنگ­های معمولی همراه می­باشد، ابتدا آنها را از ضایعات دیگر جدا و تمیز می­نمایند. سپس خرده سنگ­های فیروزه را بر حسب اندازه از یکدیگر تفکیک و به اصطلاح دانه بندی می­کنند تا در ساخت هر محصول فیروزه کوب از قطعه فیروزه­ای متناسب­تر با سطح کار فیروزه کوبی استفاده به عمل آید.

 

$56

Easy Polo Black Edition

$56

Easy Polo Black Edition

$56

Easy Polo Black Edition

$56

Easy Polo Black Edition

$56

Easy Polo Black Edition

$56

Easy Polo Black Edition

$56

Easy Polo Black Edition

$56

Easy Polo Black Edition