راهکارهای صرفه جویی انرژی در استفاده از ماشین لباسشویی

کالاورد نویسنده : کالاورد   1398/08/09  -   لینک منبع

راهکارهای صرفه جویی انرژی در استفاده از ماشین لباسشویی


بسیار از مردم برای اینکه در مصرف انرژی صرفه جویی کنند، لباس های خود را در آب با دما کم می شویند، اما این رفتار باعث می شود که شستشوی آلودگی های لباس ها به خوبی انجام نشود. محققان آمریکایی به تازگی دریافته اند که شستشوی لباس ها در دمای کم، هیچ تاثیری در صرفه جویی مصرف انرژی ندارد. با این وجود بسیاری از سازندگان ماشین های لباسشویی معتقدند که استفاده از آب با دمای پایین می تواند در کاهش مصرف انرژی تاثیرگذار باشد.
 
انتخاب ماشین لباسشویی کارآمد
جالب است بدانید 40 درصد گازهای گلخانه ای به واسطه اسباب و وسایل منزل ایجاد می شوند، این جا است که متوجه می شویم چگونه هر یک از شهروندان
اثر غیر قابل انکاری بر چرخه حیات کره زمین دارد و در میان انواع اسباب و وسایل منزل، ماشین لباسشویی 10% این میزان را شامل می شود.


پیشنهاد می کنیم برای صرفه جویی در انرژی مصرفی، در خریداری ماشین لباسشویی به نکات زیر توجه داشته باشید:
  1. توجه به رده انرژی ماشین لباسشویی بسیار مهم است. برچسب انرژی اروپایی که سال هاست بر ماشین های لباسشویی و یخچال ها زده می شود، نشان دهنده انواع سطح انرژی است و رده انرژی +++A بیشتری میزان صرفه جویی در مصرف انرژی را دارد.
  2. در صورت امکان از برنامه Half load برای شستشوی لباس ها استفاده کنید. برنامه نیمه پر باعث می شود. در صورتی که البسه قابل شستشو کم باشد، از توان و انرژی کمتری برای شستشو استفاده خواهد شد.
  3. استفاده از ماشین لباسشویی جدید و کنار گذاشتن ماشین لباسشویی های قدیمی.ماشین های لباسشویی هم مانند سایر ابزار دیجیتال، هر نسل نسبت به نسل پیشین، امکانات بیشتر ی داشته و توانایی ذخیره سازی انرژی درآن ها بیشتر است. بنابراین توصیه می کنیم که مدل های جدید ماشین لباسشویی را خریداری و استفاده کنید