شرایط گارانتی


شرایط گارانتی

شرايط گارانتی:
مشتری گرامی خواهشمند است پیش از خرید دستگاه، تمام شرایط گارانتی را مطالعه فرمائید.
دستگاه مطابق با مدل و شماره سریال و مدت زمان مندرج بر روی کارت گارانتی یا پایگاه اطلاعات شرکت یا هلوگرام بر اساس ضوابط استاندارد کارخانه سازنده مشمول گارانتی می باشد.

موارد ابطال گارانتی عبارت است از:
1-پایان یافتن مدت زمان گارانتی، باز شدن بدنه دستگاه  و اقدام به تعمیر توسط افرادی به غیر از کارشناسان کالاورد.
2-مخدوش شدن سریال یا عدم  رویت سریال دستگاه و سریال کارت گارانتی و لیبل گارانتی.
3-عیوب ناشی از تماس یا قرارگرفتن در مجاورت مایعات، حرارت بالا، سرمای شديد، مواد شیمیایی، امواج مغناطیسی شدید، گرد و غبار و خاک زیاد و به‌طور کلی آسيب‌های ناشی از عدم رعايت شرایط صحيح نگهداری.و  ایرادات ناشی از حوادث طبیعی مانند سیل، زلزله، آتش‌سوزی و مانند آن.و هر نوع آسیب فیزیکی مانند شکستگی، کنده شدن قطعات، خراشیدگی، خم شدگی، تاب برداشتگی، ترک خوردگی، سوختگی، تغییر رنگ و غیره که با چشم قابل مشاهده باشد. و هر نوع آسیب الکترونیکی مانند سوختگی، ترکیدگی، تغییر رنگ قطعات بر اثر نوسانات برق شهر یا اتصال لوازم جانبی معیوب و غیره که با چشم مشاهده شده و به دلایلی جز ایراد ذاتی قطعه یا اشكالات ناشی از تولید کارخانه باشد.و آسیب‌دیدگی فن، صفحه كليد و ماوس، ناشی از ضربه، گرد و خاک زیاد و يا استفاده از مواد شوینده.
4-خرابی ظاهری سوکت‌ها و درگاه‌های ورودی و خروجی. و عیوب ناشی از عدم اتصال صحیح لوازم جانبی همچون ابزارهای مجهز به خروجی  USB ،HDMI، تلویزیون، نمايشگر و مانند آن. و خرابی درایو نوری دستگاه به دلیل لمس قسمت‌های حساس، استفاده ناصحیح و یا وارد شدن اجسامی به‌غیر از انواع لوح‌های فشرده استاندارد به داخل دستگاه به‌صورتی كه قطعات داخلی درايو آسیب ببينند.واتصال دستگاه های جانبی معیوب.
5-ایرادات و عیوب سخت‌افزاری ناشی از نصب و استفاده  از نرم‌افزارهای غير استاندارد، سیستم عامل‌های غیر منطبق و يا آلوده شدن سيستم به ويروس‌های كامپيوتری.  
6-هرگونه ایراد ظاهری و خرابی و شکستگی شامل گارانتی نمی باشد و گارانتی باطل می گردد.

توضیحات ضرروی:
1-در بعضی از موارد ارائه کارت گارانتی جهت استفاده از خدمات گارانتی الزامی می باشد.
2-خدمات گارانتی مشمول آن دسته از ایراداتی که درخط تولید کارخانه می باشد را پوشش می دهد و لاغیر.
3-به ‌منظور حفظ اطلاعات دستگاه، لازم است مشتری از اطلاعات ارزشمند خود یک نسخه پشتيبان تهيه كند. همچنین با توجه به اینکه حافظه جانبی دستگاه(هارد) ممکن است تعویض و یا فرمت شود، شرکت تعهدی برای حفظ اطلاعات، سیستم عامل و سایر نرم‌افزارهای اصل و یا غیر اصل موجود روی دستگاه ندارد.
4-مسئوليت حمل و نقل كالا به مركز خدمات پس از فروش به‌عهده مشتری است.
5-تشخیص گارانتی و یا خارج از گارانتی بودن کالا بعهده کارشناسان شرکت خواهد بود.
6-گارانتی و خدمات پس از فروش اجناس گارانتی دار به عهده شرکت پشتیبانی کنند می باشد و فروشگاه کالاورد مسئولیتی ندارد. 
 


برای دریافت فایل اینجا کلیک کنید