سلام دوست من وقت بخیر

 طبق گزارش‌ها iPadOS 14 از نشانگر موس پشتیبانی خواهد کرد

طبق گزارش‌ها iPadOS 14 از نشانگر موس پشتیبانی خواهد کرد

>


 
اپل همیشه iPad را به عنوان جایگزینی برای کامپیوترهای شخصی بخصوص لپ‌تاپ معرفی کرده است؛ اما بدون پشتیبانی مناسب از موس این قابل مقایسه نیست. شما گاهی نیاز به دقت بیش از یک صفحه لمسی به تنهایی دارید. اکنون به نظر می‌رسد شرکت اپل این کمبود را متوجه شده و قصد دارد پشتیبانی از نشانگر موس را به iPadOS 14 اضافه کند.

سایت خبری 9to5Mac که به کدهای اصلی iPadOS 14 دسترسی دارد، این خبر را منتشر کرده است. طبق گفته این رسانه، این ویژگی به آیپدها کمک می‌کند تا بیشتر شبیه محیط دسکتاپ مک بشوند؛ در یک نسخه کوچک‌تر و راحت‌تر بدون ایجاد مشکل.

این اولین بار نیست که خبری به این موضوع اشاره می‌کند که اپل قصد دارد پشتیبانی کامل از موس را در iPad انجام دهد. احتمالاً می‌دانید که ماه قبل هم خبرهایی در این خصوص منتشر شد که اپل در حال طراحی یک کیبورد است. این کیبورد بعداً در طول سال با یکی از محصولات داخلی منتشر می‌شود. اگر این کیبورد مجهز به پد لپ‌تاپ باشد، پشتیبانی از موس برای iPad حتمی خواهد بود.

طبق گزارش 9to5Mac، پشتیبانی از نشانگر موس برای iPadOS 14 امکان تغییر نشانگر فلش (به حالت دست برای حرکت روی دکمه‌ها، پیکان برای استفاده عمومی) و همچنین قابلیت ضربه زدن برای کلیک کردن را می‌دهد. با توجه به اطلاعات به دست آمده می‌توان انتظار داشت صفحه کلید آتی دارای قابلیت کلیک کردن با بازخورد بسیار سریع باشد.

در پایان هیچ یک از ما نمی‌دانیم باید انتظار چه چیزی را داشته باشیم تا زمانی که شرکت اپل به صورت رسمی راجع به آن مطالب بیشتری را نشر دهد. به شرط آنکه شیوع کروناویروس محدودیت‌هایی را پدید نیاورد، احتمالاً تا چند ماه آینده در مورد iPadOS 14 اطلاعات بیشتری را در WWDC کسب خواهیم کرد.

منبع: techspot

اخبار مرتبط:

شایعات آیفون 9: تاریخ عرضه، قیمت، مشخصات و Touch ID که ممکن است بازگردد
iOS14 می‌تواند یک رابط کاربری جدید چند کاره در گوشی‌های آیفون ایجاد کند
اپل دو ساعت WatchOS 6.3.1 و WatchOS 5.3.5 با اصلاحی برای اعلان ضربان قلب عرضه می‌کند

پیام ها و نظرات