سلام دوست من وقت بخیر

 iOS14 می‌تواند یک رابط کاربری جدید چند کاره در گوشی‌های آیفون ایجاد کند

iOS14 می‌تواند یک رابط کاربری جدید چند کاره در گوشی‌های آیفون ایجاد کند

>

حدود 3 ماه تا کنفرانس توسعه‌دهندگان WWDC شرکت اپل زمان باقی مانده است. در این رویداد شرکت اپل نسخه جدید سیستم‌عامل خود یعنی iOS 14 را نشان خواهد داد. شایعات زیادی از قبل پیرامون این نسخه وجود دارد؛ برای مثال، شما قادر خواهید بود تا برنامه‌های پیش فرض خود را انتخاب کنید و همینطور یک رابط کاربری جدید چندوظیفه‌ای در انتظار شما خواهد بود.

برخی منابع مدعی شدند که رابط کاربری جدید شبیه به چیزی که هم اکنون در iPadOS داریم، خواهد بود. در حقیقت، به جای حالت چرخشی که در حال حاضر وجود دارد، شبکه‌ای از کاشی‌ها را برای هر برنامه خواهیم داشت. نکته اصلی این است که برخلاف iPad، شما نمی‌توانید مرکز کنترل (Control Center) را در UI جدید چندوظیفه‌ای مشاهده کنید.

طبق شایعات منتشر شده در ماه ژانویه، اپل قرار است iOS 14 را برای تمام دستگاه‌هایی که در حال حاضر از iOS 13 پشتیبانی می‌کنند، منتشر کند. این اتفاق اصلاً شگفت‌آور نخواهد بود چون با انتشار iOS 13 دو نسل از گوشی‌های آیفون دیگر قادر به دریافت به‌روزرسانی سیستم‌عامل خود نبودند؛ بنابراین ممکن است این شرکت بخواهد دستگاه‌های قدیمی خود را حفظ کند و آن‌ها را برای مدت یک سال از پذیرش سیستم‌عامل جدید بهره‌مند سازد. پس از معرفی iOS 14 در رویداد WWDC اپل، این نسخه برای چند ماه در حالت بتا قرار خواهد گرفت تا بعد از عیب‌یابی‌های نهایی در ماه سپتامبر (شهریور 99) در دسترس همگان قرار گیرد.

منبع: neowin

پیام ها و نظرات