سلام دوست من وقت بخیر

برای خرید ماشین لباسشویی چه نکاتی را رعایت کنیم؟

برای خرید ماشین لباسشویی چه نکاتی را رعایت کنیم؟

>

این روزها دیگر در بیشتر خانه‌ها یک ماشین لباسشویی وجود دارد؛ به نوعی که باید گفت این وسیله به عنوان یکی از ضروری‌ترین وسایل خانه احساس می‌شود. در حقیقت باید گفت که یکی از پرکاربردترین وسایلی است که در خانه وجود دارد و ممکن است چند روز در هفته یا هر روز استفاده شود. اینکه چقدر استفاده می‌کنید نسبت به خرید یک مدل باکیفیت کمتر اهمیت دارد. به عبارتی همه به دنبال یک ماشین لباسشویی خوب هستند؛ حالا در این بین آن‌هایی که بیشترین استفاده را از دستگاه دارند، توجه شان بیشتر خواهد بود.
 

انواع ماشین لباسشویی


درب از بالا پرتابل: این مدل کم جا و به صورت ایستاده است که استفاده آن را آسان‌تر می‌کند. پس از پر شدن مخزن آب، دستگاه کار شست‌وشوی البسه را به صورت دورانی شروع می‌کند. ظرفیت این مدل بین 3 تا 7 کیلوگرم لباس است. از مزیت‌های این مدل می‌توان گفت که نسبت به مدل‌های دیگر مدت‌زمان کمتری برای شست‌وشو صرف می‌شود؛ پس برای افراد شاغل گزینه خوبی است. البته بدون عیب هم نیست؛ در واقع سروصدا و مصرف آب این مدل ماشین لباس‌شویی بیشتر است و از نظر قیمتی به نسبت مدل درب از جلو یا دوقلو مناسب‌تر است.

درب از بالا دوقلو: این مدل از دو قسمت طراحی شده است؛ قسمتی برای شست‌وشو و قسمتی برای خشک‌کردن. طراحی و کاربری راحت‌تری داشته و آب و مواد شوینده کمتری استفاده می‌کند. ظرف شست‌وشوی آن حداکثر تا 9 کیلوگرم است. از مزیت این مدل داشتن خشک‌کن با سرعت بالا است؛ اما باید بعد از شست‌وشو لباس‌ها را به صورت دستی از مخزن شست‌وشو به مخزن خشک‌کن انتقال دهید تا کار خشک‌کردن را انجام دهد و برای تخلیه آب مخزن باید شلنگ را به صورت دستی روی سطح زمین قرار دهید. از نظر قیمتی به نسبت مدل درب از جلو کمتر است.

درب از جلو اتوماتیک: بیشترین طرفدار را این مدل به خود اختصاص داده است؛ آن هم به دلیل طراحی زیباتر، شست‌وشوی تمام اتوماتیک، برنامه‌های شست‌وشوی متنوع، صدای کمتر و غیره. همانطور که گفته شد در این مدل به دلیل برنامه‌های شست‌وشوی متفاوت با توجه به جنس لباس و زمان‌های مختلف می‌توانید یکی از برنامه‌ها را انتخاب و شست‌وشو شروع شود. ظرفیت این مدل‌ها معمولاً بین 6 تا 12 کیلوگرم است.

مهم‌ترین نکات در خرید:


با توجه به توضیحات مختصری که در مورد مدل‌های مطرح ماشین لباس‌شویی داده شد، نکاتی را باید ر نظر بگیرید که برای خرید به شما کمک می‌کند.

ظرفیت: در واقع بیشترین میزان گنجایش ماشین لباسشویی است که می‌تواند با آن کار کند. این مقدار در نوع ماشین‌ها متفاوت است. با توجه به مصرف و تعداد افراد خانوار می‌توانید با گنجایش بیشتر و کمتر استفاده کنید؛ به عنوان مثال برای خانواده‌های پرجمعیت ماشین لباس‌شویی‌های 9 کیلو به بالا مناسب است که حتی قابلیت شست‌وشوی پتو و روفرشی و غیره را دارد.

تعداد برنامه‌های شست‌وشو: بیشتر ماشین لباسشویی‌های جدید دارای برنامه‌های مختلف مانند شست­وشوی روزانه، لباس‌های کتان، لباس‌های نخی، تیره، پشمی، لباس زیر، مخصوص کودکان، شست‌وشوی سریع و غیره. پس اگر به هر کدام از این برنامه‌ها نیاز دارید و استفاده می‌کنید، می‌توانید مدلی را انتخاب کنید که برنامه‌هایش کامل‌تر باشد؛ به عنوان مثال برای کسانی که کودک دارند، مدل‌های جدید برنامه‌ای برای شستشوی لباس نوزاد دارد که لباس را خراب نمی‌کند، بلکه لباس را از بین می‌برد و به پوست کودکتان آسیب نمی‌رساند. در عوض نیاز به خرید ماشین لباس‌شویی مخصوص کودکان نیست و در هزینه نیز صرفه‌جویی می‌شود.

جای مناسب ماشین لباس‌شویی: اکثر ماشین لباس‌شویی‌های جدید با اینکه ظرفیت‌های مختلف دارند، اما ازنظر اندازه استاندارد هستند و حدوداً عرض 60 و ارتفاع 80 سانتی‌متر دارند. پس قبل از تهیه حتماً جایگاه مناسب آن را طراحی کنید که هم اندازه ماشین باشد و هم نزدیک به شیر آب گرم و سرد باشد.

سرعت خشک‌کن: این مسئله با یک دور چرخش در دقیقه بیان می‌شود. حال اگر ماشین لباس‌شویی می‌خواهید که لباس‌هایتان را کاملاً خشک یا نیمه‌خشک کند. مدلی را انتخاب کنید که سرعت خشک‌کن آن بیشتر یا کمتر باشد.

صفحه نمایش: این صفحه هم به صورت دکمه‌ای و هم به صورت لمسی وجود دارد که با آن مدت‌زمان و نوع شست‌وشوی را انتخاب می‌کنید. مهم‌ترین مسئله این است که مدت‌زمان باقی‌مانده از شست‌وشو را نشان می‌دهد.

تسمه‌ای یا بدون تسمه: طرفداران مدل بدون تسمه‌ای بیشتر است. البته باید گفت که این مدل گران‌تر هم نیز است؛ اما دارای مزیت‌هایی از جمله سرو صدا و لرزش کمتر، مصرف انرژی بهینه‌تر و موتور حساس است. لازم به توضیح است که اگر لباس را بیش از ظرفیت ماشین پر کنید با توجه به تشخیص سنسور شستشو را شروع نمی‌کند.

برچسب انرژی: رده‌بندی برچسب انرژی از G کمترین به A بیشترین هزینه می‌باشد و نشان‌دهنده‌ میزان مصرف انرژی مانند برق و آب و سروصدای دستگاه است. پس هرچه به رده A نزدیک باشد، میزان کمتری انرژی مصرف می‌کند و به حالت استاندارد خود نزدیک‌تر است.

قفل کودک: برای خانواده‌هایی که کودک دارند، گزینه خوبی است. در صورت دست زدن به صفحه نمایش به دلیل قفل شدن صفحه اجازه تغییر برنامه و باز شدن درب ماشین لباس‌شویی را نمی‌دهد.

بودجه: با توجه به هزینه‌ای که قرار است برای خرید ماشین لباس‌شویی پرداخت کنید امکاناتش بیشتر و کمتر می‌شود؛ اما توصیه می‌شود تا اول از همه مواردی را که برایتان اولویت دارد، انتخاب کنید.

شما قرار است وسیله‌ای را بخرید که بسیار استفاده دارد و کاملاً کاربردی است و سپس از گزینه‌های موجود قیمت آن را بررسی کنید.


مطالب مرتبط:

مزایای خرید ماشین ظرفشویی چیست؟
ماشین لباسشویی چیست و چه تکنولوژی هایی دارد؟
 

پیام ها و نظرات