سلام دوست من وقت بخیر

مزیت ها خرید صندوق فروشگاهی برای کسب وکارها چیست؟

مزیت ها خرید صندوق فروشگاهی برای کسب وکارها چیست؟

>

اگر فروشگاه بزرگ دارید، حتما به یک صندوق فروشگاهی نیاز دارید. صندوقی که به شما در کنترل حساب و کتاب و موجودی و همچنین افزایش سرعت کار کمک زیادی خواهد کرد. حالا این ها شاید در نگاه اول شبیه به شعار تبلیغاتی به نظر برسد. به هر حال تا زمانی که مزیت های صندوق فروشگاهی مورد بررسی قرار نگیرد، کاربر به آن صورت قانع نخواهد شد. در ادامه ما مزیت های خرید صندوق فروشگاهی را برای شما خواهیم نوشت. اینکه اصلا چرا نیاز است تا یک فروشگاه بزرگ به ویژه فروشگاه های زنجیره ای یکی از همین صندوق ها را داشته باشند.
 

مزیت های صندوق فروشگاهی

 
 

کنترل موجودی انبار


در صندوق فروشگاهی می توان همه اطلاعات کالاها از جمله تعداد موجودی همه آن ها را بررسی کرد. این مهم ترین مزیت استفاده از صندوق فروشگاهی است. صندوق ها به سیستم انبار وصل است و هر تعداد در سیستم فروش کالا ثبت شود، یکی از موجودی انبار به صورت خودکار کم خواهد شد. به این صورت صندوق دار می تواند به صورت لحظه ای موجودی انبار را بررسی کند تا در صورت رو به اتمام بودن آن، به واحد تامین برای جایگزینی اطلاع دهد.
 

کاهش زمان عملیات


صندوق های فروشگاهی دارای سیستم خودکار پردازش هستند. به این صورت که صندوق دار با استفاده از دستگاه بارکدخوان اطلاعات کالا را گرفته که صفحه نمایش آن را نشان می دهد. سپس صندوق تعداد را وارد می کند. بعد دکمه تایید را برای جمع صورتحساب زده تا فاکتور او چاپ شود. در حقیقت صندوق دار فقط وظیفه ثبت کالاها را از طریق بارکدخوان دارد. بقیه پردازش از طریق خود دستگاه انجام می شود. حتی نیازی نیست تا خود خریدار مبلغ را در دستگاه پوز ثبت کند. فقط باید رمز کارت خود را وارد کند. همه این کارها به سرعت انجام شده که باعث کاهش زمان و افزایش سرعت خرید و در نهایت رضایت خریدار می شود.
 

گزارش گیری راحت


تمامی دستگاه های صندوق دارای پایگاه داده ای هستند که تمام اطلاعات فروش را در خود نگه می دارند. به این صورت شما هر موقع که بخواهید، می توانید به داده های فروش در تاریخ و حتی ساعت مشخص دسترسی داشته باشید. همچنین آخر هرماه می توانید گزارش فروش ماهانه و بیشترین نوع اقلام فروخته شده هم به دست بیاورید. این گزارش گیری به شما در تدوین استراتژی و به ویژه برای افزایش موجودی کالای پرفروش کمک زیادی خواهد کرد.
 

تحلیل کردن فروش


تا زمانی که از فروش و نحوه عملکردتان تحلیل درستی نداشته باشید، نمی توانید به خوبی رقابت کنید. تحلیل درست از میزان فروشتان به دست می آید. چیزی که صندوق فروشگاهی به صورت کامل و با استفاده از گزارش خود در اختیارتان قرار می دهد. به این صورت می توانید با استفاده از گزارش میزان فروش ماه های مختلف را به دست آورده و آن را علاوه بر ماه قبل با سال های قبل هم مقایسه کنید. همچنین بدانید که کدام کالاها کم فروش هستند تا با استراتژی خاصی بتوانید میزان فروششان را بیشتر کنید.
 

ثبت تخفیف برای مشتریان خاص


شما می توانید برای هر مشتری با استفاده از صندوق فروشگاهی حرفه ای، کد مخصوصی ثبت کنید. سپس هر سری که او خرید کرد، کد مخصوص او را ثبت کرده تا بتوانید بر اساس میزان خریدش تخفیف بدهید. همچنین اگر کمپینی هم داشته باشید، اطلاعات مشتریانی که در این سیستم ثبت کرده اید، به شما در بازاریابی و تبلیغات کمک زیادی خواهد کرد.
 

کاهش مرجوعی کالا


بارها در فروشگاه ها پیش آمده که مشتری کالایی را به اشتباه برداشته و از آنجا فروشگاه شلوغ بوده و صندوق دار نمی توانسته در آن لحظه تمامی کالاها را چک کند؛ اما با صندوق فروشگاهی تمامی کالاها قبل از خرید نهایی چک می شوند. همچنین در فاکتوری که به مشتری داده می شود، تمامی اقلام همراه با تعداد خواهد بود تا در صورت هرگونه خطای جزئی، در همان موقع اصلاح شود. به این صورت، شاهد کاهش مرجوعی کالا خواهیم بود.
 

امکان مدیریت کارمندان


می توان برای هر صندوق دار کد ورودی را تعیین کرد. به این صورت نحوه عملکرد هر کدام در سیستم ثبت می شود تا بتوان آخر هر ماه تحلیل درستی از کار آن ها داشته باشید. همچنین اگر مشکلی در موجودی و هزینه دریافتی به وجود آمد، با توجه به اینکه چه کسی در آن لحظه صندوق دار بوده است، به راحتی می توانید پیگیری های لازم را انجام دهید.

این ها مهم ترین مزیت هایی هستند که یک صندوق فروشگاهی می تواند برای شما به ارمغان بیاورد.

 

پیام ها و نظرات