سلام دوست من وقت بخیر

مهم‌ترین لوازم ورزشی که باید داشته باشیم

مهم‌ترین لوازم ورزشی که باید داشته باشیم

همه چیز در ورزش فقط خلاصه به حرکات آن نمی‌شود. با اینکه مهم‌ترین بخش در انجام درست حرکت‌ها است؛ اما باید گفت که خیلی از موارد و وسایل جانبی هم وجود دارد که شما باید برای اجرای دقیق آن‌ها داشته باشید. باید گفت که اهمیت بعضی از این وسایل به حدی هستند که ایرادی در آن می‌تواند باعث بروز مشکلاتی برای ورزشکاران باشد. شاید برای شما در نگاه اول اهمیتی نداشته باشد؛ اما باید گفت که واقعاً مهم هستند.

در ادامه قصد داریم تا چند لوازم ورزشی مهمی را که باید داشته باید، معرفی کنیم. اینکه چقدر حرفه‌ای هستید، خیلی مهم نیست؛ اما اگر واقعاً چند روز هفته خود را به ورزش اختصاص می‌دهید، باید گفت که خواندن این مقاله و تهیه وسایل آن از واجبات است.
 

لوازم جانبی ورزشی


قمقمه آب

شاید کمی مسخره به نظر برسد. اینکه قمقمه آب را یکی از لوازم جانبی ورزشی به حساب بیاوریم. هدف قمقمه آب نیست، بلکه خود آب است. در هنگام ورزش کردن، آب بدن شما به شدت کم می‌شود. اگر سطح آب از سطحی پایین‌تر برود، برای سلامتی شما خطرناک خواهد بود. پس باید همیشه یک قمقمه آب هر چند کوچک هم با خود به همراه داشته باشید تا در همان لحظه تشنگی خود را برطرف کنید. فقط مراقب باشید که بیش از حد آب نخورید. به‌اندازه‌ای باشد که شما کمی از تشنگی اولیه‌تان کم شود.

مچ بند

مچ بند، ساق بند و هدبند مواردی هستند که شما برای ورزش کردن نیاز دارید. البته بستگی به نوع حرکات ورزشی شما هم دارد؛ اما باید گفت که اگر در محیط آزاد ورزش کنید یا محیط‌هایی که زمین‌های سخت دارند، حداقل داشتن مچ بند یا ساق بند خیلی مهم است. مهم‌ترین اثرش جلوگیری از ضربه یا حرکات ناگهانی است که می‌تواند باعث ایجاد زخم یا مشکل روی دست شما شود.

طناب

وقتی قصد گرم کردن برای ورزش را دارید، فقط به حرکات کششی بسنده می‌کنید؟ البته که خوب است و باید با دقت و کامل انجام شود؛ اما باید یک چیز دیگری را هم به آن اضافه کرد. طناب یکی از مهم‌ترین وسایل ورزشی است که نه تنها در هنگام ورزش کردن، بلکه بعد از ورزش هم بهتر است که استفاده کنید. لازم نیست که طناب‌های خیلی گران و حرفه‌ای را خریداری کنید. طناب‌های پلاستیکی باکیفیتی در بازار وجود دارند که اتفاقاً قیمتشان هم خیلی مناسب است.

تشک نرم

تشک‌های نرم برای آن‌هایی که به دنبال انجام ورزش‌های حرفه‌ای هستند، وسیله ضروری است؛ اما برای بقیه چطور؟ باید گفت که اتفاقاً همه عاشقان ورزش چه نوع سبک و در خانه و چه حرفه‌ای به یک تشک نرم که به اصطلاح به نوع یوگایی هم معروف است، نیاز دارند. اگر در خانه یا پارک ورزش می‌کنید، برای انجام بعضی حرکات باید روی زمین دراز بکشید. انجام این حرکات روی زمین سفت می‌تواند روی کمر شما فشار بیاورد. برای همین بهتر است که از قبل یک بستر نرم را برای آماده کرده و سپس اقدام به حرکات روی زمین کنید. حتی برای شنا هم بهتر است که دستان خود را روی سطح صاف بگذارید و بعد شروع به کار کنید.

کفش ورزشی

بدون کفش ورزشی هیچ حرکتی را انجام ندهید؛ حتی اگر انجام حرکات هوازی هم دارید، باز هم توصیه می‌شود تا از کفش ورزشی استفاده کنید. کفش‌های معمولی به هیچ وجه برای دویدن یا انجام بعضی حرکات مناسب نیستند. همچنین قدرت کشسانی ندارند؛ اما کفش ورزشی برای همین موارد ساخته شده است. حالا اگر فقط فعالیت‌های سبک می‌کنید، می‌توانید نمونه‌های ساده را خریداری کنید؛ اما هیچوقت از مدل‌های بی‌کیفیت استفاده نکنید.

شلوار و گرمکن ورزشی

ورزش با شلوار رسمی یا بیرونی همانند ورزش با کفش معمولی است. کاهش قدرت حرکت و انعطاف‌پذیری، سنگین بودن و آسیب در هنگام بعضی انجام حرکات از جمله معایب ورزش با لباس رسمی است. برای همین توصیه می‌شود که حتماً از یک شلوار ورزشی استفاده می‌کنید. حالا برای لباس می‌توانید یک تی‌شرت ساده هم بپوشید؛ اما شلوار خیلی مهم است و بدون آن هرگز شروع به کار نکنید که بیشتر خودتان آسیب می‌بینید.

ورزش کردن خیلی خوب است؛ اما اگر وسایل متناسب با آن را همراه داشته باشیم. وسایلی که گران خیلی بالایی ندارند؛ اما باید گفت که خریدشان هم نیاز است.
 

پیام ها و نظرات