سلام دوست من وقت بخیر

مواردی که باید قبل از خرید تلفن به آن‌ها دقت کنید

مواردی که باید قبل از خرید تلفن به آن‌ها دقت کنید

>

یکی از راحت‌ترین وسیله‌ها برای خرید، تلفن است. آنچنان پیچیدگی خاصی مانند بقیه ندارد و شما خیلی راحت و سریع، حتی با ورود به اولین فروشگاه هم می‌توانید مدل مورد نظر خود را پیدا کرده و خریداری کنید؛ اما باید گفت که نباید از نکات مهم در خرید تلفن غافل شوید. به هر حال نکات ریزی وجود دارد که باید در نظر بگیرید. نکاتی که بعد از خرید به خود نگویید که ای کاش به آن بیشتر توجه می‌کردم یا این ویژگی خیلی مناسب من نیست.

در این مقاله قصد داریم تا موارد اصلی که باید در خرید تلفن به آن‌ها دقت کنید، برای شما بنویسیم.
 

نکات خرید تلفن

 
 

بی سیم یا باسیم بودن


این مسئله خیلی مهم است. تلفن بی سیم واقعاً تحول عظیمی ایجاد کرد. با ورود مدل‌های بی سیم از برندهای مختلف، کم کم افراد به سمت خرید حداقل یک نمونه رفتند. در هر جایی که فکرش را بکنید، تلفن بی سیم هم در کنار باسیم استفاده می‌شود. فقط تفاوتش با سیم در این است که باید برای استفاده شارژ شود. اگر فضای استفاده شما بزرگ است و باید تلفن را همراه خود به دیگر مکان‌ها در همان فضا ببرید، خرید نوع بی سیم توصیه می‌شود.
 

اندازه دکمه‌ها و صفحه


اندازه دکمه‌ها در شماره‌گیری خیلی مؤثر است. اندازه‌ها اگر خیلی کوچک و با فاصله کمی از هم باشند، احتمال شماره‌گیری اشتباه بیشتر خواهد بود. اینکه حالا چه اندازه‌ای را در نظر بگیریم، به شما بستگی دارد. اگر افراد مسن قصد استفاده را دارند، اندازه بزرگ دکمه بیشتر توصیه می‌شود. همچنین اگر باید در هر بار خیلی سریع شماره بگیرید، اندازه بزرگ‌تر احتمال خطا را کاهش خواهد داد.

صفحه تلفن هم مثل همین است. صفحه نمایش کوچک باعث ناخواناتر اطلاعات می‌شود. حالا اگر این صفحه داده‌های زیادی هم نمایش دهد و از طرف نور به آن بتابد، دیگر تقریباً هیچ چیزی معلوم نیست. برای همین اگر استفاده شما از تلفن زیاد است، بهترین کار این است که به دنبال تلفنی با صفحه نمایش بزرگ باشید تا مشکلی در دیدن داده‌ها و خواندن آن‌ها نداشته باشید.
 

اندازه و خوش دست بودن آن


مورد دیگر اندازه و خوش دست بودن آن است. اول از همه فضای تلفن خود را در نظر بگیرید. اگر میز تلفن شما کوچک است، خرید تلفن بزرگ دردسرساز خواهد بود. در واقع چنین تلفنی تمامی فضا را اشغال می‌کند و دیگر شما جایی برای قرار دادن حتی خودکار هم نخواهید داشت. این کمبود فضا، احتمال افتادن تلفن از روی میز با یک ضربه را افزایش خواهد داد. همچنین تلفن باید خوش دست باشد؛ یعنی حالت آرگونومی آن به صورتی بوده که کامل در فضای دست جای گرفته تا کاربر به مشکلی در استفاده از دستگاه و آن هم در زمان طولانی نداشته باشد. البته که وزن تلفن هم خیلی مؤثر است.
 

امکانات دستگاه


اگر فقط تلفن را برای ارتباط و کار ساده می‌خواهید، داشتن امکانات پیچیده اصلاً نیاز نخواهد بود. در حقیقت اول از همه باید نیاز خود را ببینید. اگر فروشگاه دارید که در آنجا واحدهای مختلفی تعریف شده است، خرید تلفن سانترال توصیه می‌شود. اگر دو خط تلفن دارید، می‌توانید نمونه‌هایی را تهیه کنید که امکان انتقال به خط‌ها را داشته باشد. تلفن‌های جدید امکانات خیلی بیشتری دارند. اول از همه نیاز خودتان را باید تعیین کنید تا بتوانید بهتر تصمیم بگیرید. برای مثال، بعضی تلفن‌ها دارای حافظه داخلی ثبت شماره هستند. برای همین اگر فروشگاه یا شرکتی دارید که باید هر روز به تعداد مشخصی تماس بگیرید، خرید تلفن با قابلیت حافظه بالا بیشتر از همه توصیه می‌شود.
 

عمر باتری


عمر باتری در تلفن بی سیم مطرح می‌شود. واحد باتری mAh است؛ اما باید گفت که تصور اشتباهی در خصوص طول عمر باتری وجود دارد. اینکه فقط مدت زمان استفاده، طول عمر باتری را مشخص می‌کند. باید گفت که علاوه بر مدت زمان استفاده، رزولوشن صفحه، دستگاه‌های مغناطیسی اطراف و استفاده‌هایی مانند بررسی عملکرد روی عمر باتری تأثیرگذار خواهد بود. اگر استفاده‌تان طولانی و تلفن خریداری شما از سری مدل‌های حرفه‌ای است، پس به دنباله نمونه‌ای با طول عمر بالا باشید.
 

 

پیام ها و نظرات