سلام دوست من وقت بخیر

نوکیا به دنبال کاهش 1.5 درصدی گرمای جهان است

نوکیا به دنبال کاهش 1.5 درصدی گرمای جهان است

نوکیا اعلام کرده است که مرکز داده Airframe خود را مشخص کرده و قرار داده تا استفاده از پردازنده مقیاس‌پذیر نسل سوم اینتل Xeon را شروع کند. هدف از این کار، افزایش سرعت و توان داده و همچنین کاهش مصرف انرژی است تا باعث کاهش انتشار گاز کربنی کارخانه شود. نوکیا اعلام کرد که به لطف همکاری با اینتل، به محض عرضه پردازنده جدید، سخت افزار خود را ارتقا خواهد داد.

تووانن، رئیس Edge Cloud نوکیا، در خصوص این خبر بیان کرد:
 
«این نوع همکاری باعث تائید و برجسته کردن تعهد ما برای استفاده از بهترین فناوری در محصولات 5G می‌شود. شبکه‌های 5G باید از میلیون‌ها ابزار و ماشین پشتیبانی کنند و این افزایش زیاد در حجم و مقیاس به این معناست که زیرساخت‌ها و اجزا به سرعت تکامل پیدا کنند و تکنولوژی‌های قابل دریافت 5G هم به سرعت بهینه شوند.»

مرکز داده Airframe نوکیا استفاده می‌شود تا نرم افزارهای مجازی و مبتنی بر پایه ابری اجرا شود. همچنین نوکیا اعلام کرده است که به پشتیبانی عملکرد شبکه‌ای کمک می‌کند و محدودیت‌های تأخیر را برطرف خواهد کرد. از این رو بسیاری از خواسته‌های داده‌ها برآورده خواهد شد. پردازنده‌های جدید نوکیا از برای پشتیبانی از 5G AirScal Cloud RAN و 5G Cloud Core solutions استفاده می‌شوند. نوکیا در نظر دارد تا پایان سال 2030 میزان انتشار محصولات خود را 50 درصد کاهش دهد تا بتواند به کاهش 1.5 درجه گرمای هوای جهان کمک کند.
 

پیام ها و نظرات