سلام دوست من وقت بخیر

نکات مهم در خرید اتو که باید رعایت کنید

نکات مهم در خرید اتو که باید رعایت کنید

>
آموزش

دیگر گذشت آن زمانی که بیشتر اتوها دارای ظاهر و ویژگی یکسانی بودند. شما فقط کافی بود که به یکی از فروشگاه‌های لوازم خانگی مراجعه می‌کردید. حق انتخاب زیادی نداشتید. در بهترین حالت سه مدل اتو وجود داشتند که ویژگی‌های فنی آن‌ها خیلی تفاوت آنچنانی نداشتند؛ اما حالا قضیه کاملاً متفاوت است. الآن دیگر شما صدها مدل و طرح مختلف اتو روبرو خواهید شد. همین مسئله انتخاب را برای هر خریداری سخت کرده است. اینکه کدام یک را خریداری کنند؟ اصلاً اینکه به چه ویژگی‌هایی در هنگام خرید باید توجه کنند. این سؤالی است که در ادامه پاسخش را برای شما نوشته‌ایم. پس در ادامه همراه ما باشید.
 

راهنمای خرید اتو


برای خرید اتو باید به موارد زیر توجه کنید:

انواع اتو

اتوها در بازار به سه نوع خشک، بخار و قابل حمل تقسیم می‌شوند. بیشتر شما با دو مدل خشک و بخار آشنا هستید. البته نسل جدید شاید شناختی نسبت به نوع خشک نداشته باشند و نوع بخار ملموس‌تر است.

اتوهای خشک جزو اولین مدل‌های عرضه شده بودند. این مدل دیگر به دلیل داشتن ساختار ساده و نداشتن امکانات بالا، کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای استفاده از این مدل، باید روی لباس چند قطره آب ریخت تا عملیات اتوکشی بهتر انجام شود.

اتوهای بخار دارای سیستم ایجاد بخار روی لباس هستند و به دلیل داشتن منبع کوچک آب در خود دیگر نیازی به پاشیدن چند قطره روی آب نیست. این نوع اتو در چندین شکل و ویژگی‌های فنی مختلفی عرضه می‌شود که در ادامه برای نوشته‌ایم. از نظر کیفیت خروجی و سرعت عملکرد نسبت به نوع خشک خیلی بهتر هستند.

اتوهای قابل حمل در دو نوع خشک و بخار وجود دارند. از نظر سیستم کارکردی با دو نوع کلی بالا تفاوتی بین آن‌ها وجود ندارد؛ فقط اینکه اندازه کوچک‌تری دارند و به راحتی می‌توان در کیف یا چمدان قرار دارد. البته باید گفت استفاده از این مدل به دلیل کوچک بودن خیلی سخت است و برای استفاده روزانه خیلی مناسب نیستند.

در حالت کلی، اگر برای خانه و استفاده روزمره به دنبال اتو هستید، خرید اتو بخار بیشتر از همه توصیه می‌شود.

طرح اتو

انتخاب طرح کاملاً سلیقه‌ای است و نمی‌توان در این خصوص خیلی نکات خاصی را بیان کرد. البته بهتر است که چند نکته را در نظر بگیرید. اول از همه اینکه تناسب دسته آن با دست شما است. دسته‌های بزرگ باعث می‌شود تا شما به خوبی نتوانید اتو را در دست بگیرید و بعد از چند دقیقه استفاده کردن، احساس خستگی و درد در دست و بازوهای خود احساس کرده‌اید. دکمه‌های کاربردی آن در مکان مناسب نصب شوند. به عبارتی در جایی قرار بگیرند که شما به راحتی بتوانید آن‌ها را فشار دهید یا تغییراتی را به ویژه تغییر دما را انجام دهید.

وزن اتو

اتوها از پلاستیک سخت و فلز ساخته می‌شوند. اتویی را انتخاب کنید که نه خیلی سبک و نه خیلی سنگین باشد. بعضی برندها برای سبک‌تر کردن وزن اتوی خود، از پلاستیک‌های نامرغوبی استفاده می‌کنند. همین مسئله احتمال آسیب‌پذیر بودن بدنه آن‌ها در صورت وارد شدن حتی یک ضربه کوچک افزایش خواهد داد. از طرفی در صورت سنگین بودن اتو، کار با آن برای شما سخت خواهد شد. به این صورت کنترل زیادی روی دستگاه نخواهید داشت و نمی‌توانید لباس خود را باکیفیت بالا اتو کنید. برای آن‌هایی که استفاده طولانی مدت از اتو دارند، خرید نمونه‌های سنگین به هیچ وجه توصیه نمی‌شود.

وات اتو

اتوهایی با میزان وات بالا، عملکرد بهتری دارند. این نوع اتوها خیلی سریع گرم شده و باعث می‌شود تا چین و چروک لباس‌ها سریع‌تر صاف شوند. اگر میزان چروک شدن لباس شما زیاد است، انتخاب اتو با میزان وات بالا توصیه می‌شود.

کفی اتو

کفی اتو نقش مهمی در اتو کردن راحت لباس‌ها را دارد. هرچه کفی بزرگ‌تر باشد، سطح بیشتری از لباس صاف شده و سرعت کار بیشتر می‌شود. کفی‌های اتو دارای چندین جنس مختلف هستند. کفی‌های آلومینیومی خیلی سریع داغ می‌شوند؛ اما احتمال ایجاد خراش روی آن‌ها زیاد است. برای همین عمر زیادی ندارد. کفی‌های سرامیکی عمر بیشتری نسبت به آلومینیومی دارند و همچنین گرما در آن به صورت یکنواخت پخش می‌شود. یکی از مزایای کف سرامیکی، صاف کردن هر نوع پارچه است. جنس دیگر کفی سبک است. برای آن‌هایی که لباس‌های با جنس خاص دارند و همچنین به گرما حساس هستند، انتخاب این جنس توصیه می‌شود. آخرین جنس کفی استیل ضدزنگ است. دوام این جنس بالا است و همچنین در برابر خش و خوردگی مقاومت بیشتری دارد.

دیگر مواردی که باید در خرید اتو به آن‌ها دقت کنید

اتویی را انتخاب کنید که دریچه‌های بخار آن قابل تنظیم هستند. به عبارتی امکان خروج بخار به چند طریق باشد. به این صورت، کنترل بهتری روی صاف کردن و استفاده خواهید داشت.

بیشتر اتوها دارای قابلیت تنظیم درجه هستند؛ اما در بعضی اتوها، تنظیم درجه راحت ساده نیست و حتی تعریف مشخصی برای انتخاب ندارند.
در هنگام خرید اتو بخار به محفظه آب دقت کنید. اینکه کامل و به راحتی بتوان آن را پر کرد. در بعضی اتوها این محفظه با اینکه جای خوبی هم قرار گرفته است؛ اما ساختارش به صورتی است که نمی‌توان به راحتی آن را با آب پر کرد.

انتخاب اتو برای خرید خیلی ساده است. بیشتر از همه به دنبال مدلی باشید که اول ضمانت‌نامه معتبر داشته باشد و استفاده از ویژگی‌های آن برای شما راحت‌تر باشد. با در نظر گرفتن این نکات، می‌توانید بهترین اتو را خریداری کنید.
 

پیام ها و نظرات