سلام دوست من وقت بخیر

چگونه استیکرهای خاص در واتس اپ درست کنیم؟

چگونه استیکرهای خاص در واتس اپ درست کنیم؟


وقتی اسم استیکر مطرح می‌شود، کمتر کسی به فکر ساخت و استفاده آن در واتس اپ می‌افتد. استیکرسازی مسئله‌ای بود که از همان اول با تلگرام مطرح و به یکی از مهم‌ترین اجزای ارتباط شناخته می‌شد. البته باید گفت که هنوز هم هست و کاربران این روزها احساسات خود را در قالب استیکر به طرف مقابل خود نشان می‌دهند؛ اما کمتر کسی فکر می‌کرد که واتس اپ هم چنین قابلیتی داشته باشد. قابلیت هایی که حتی در بعضی موارد از تلگرام هم بیشتر است؛ اما به دلیل همه‌گیر نبودن این پیامرسان، خیلی از کاربران اطلاعات چندانی از آن ندارند.

استیکرها در پیام‌رسان‌هایی مانند واتس آپ به دو گروه تقسیم می‌شوند. استیکرهایی ساده‌ و اولیه‌ای که در خود برنامه وجود دارند. در حقیقت همان پیشفرض ها هستند. دومین دسته نمونه‌هایی که هر کاربر ساخته و بقیه دانلود کرده‌اند و در پیام‌های خود استفاده می‌کنند. مورد اول که نیازی به هیچ‌گونه آموزشی ندارد. همه دارند؛ اما استیکرسازی در واتس اپ کمی با تلگرام متفاوت است. برنامه‌های اپلیکیشن زیادی وجود دارد که به کاربران در این زمینه کمک زیادی می‌کند.

در ادامه قصد داریم تا به شما بگوییم که چگونه استیکر در واتساپ ساخته و بعد از دانلود و بارگذاری، آن را استفاده کنید.
 

ساخت استیکر در واتس اپ


برنامه‌های زیادی وجود دارد که به شما در ساخت استیکر واتس آپ کمک می‌کند. نکته جالب اینکه اپلیکیشن های استیکرساز برای روزهای خاص مانند روز جهانی دوستی هم وجود دارد. ما برای نمونه به سراغ دانلود برنامه موبایل استیکرساز روز جهانی دوستی و چگونه نصب و استفاده از آن برای شما خواهیم نوشت.

1- در ابتدا برای دانلود برنامه استیکرساز، اپلیکیشن گوگل پلی استور را باز کنید.

2- در قسمت جست‌وجو می‌توانید عبارت «whats app sticker» را تایپ کنید. در اینجا فهرستی از اپلیکیشن های برچسب ساز زیادی مشاهده خواهید کرد. برای نمونه ما عبارت «Friendship whatsapp stkickers» را جست‌وجو کردیم. در ادامه فهرستی از تمامی برنامه‌های موبایل با موضوع ساخت استیکر روز دوستی نمایش داده خواهد شد.
 

ساخت استیکر در واتس اپ

4- بعد یکی از اپلیکیشن ها را دانلود و در گوشی خود نصب کنید.

5- بعد از نصب و وارد شدن به برنامه، گزینه‌ای با نام «Add To Whatsapp» وجود دارد. بعد از زدن روی این دکمه، استیکرها به صورت خودکار به برنامه پیام رسان واتس اپ شما اضافه خواهند شد.

6- حالا به برنامه واتس آپ و صفحه چت آن را باز کنید.

7- استیکرهای جدید و مورد نظر خود را در فهرست باز شده جست‌وجو و سپس انتخاب کنید. بعد از انتخاب، آن را به بخش Favourite فرستاده و بعد می‌توانید آن را ارسال کنید.

باید گفت که این استیکرها به صورت پیش ساخته در برنامه هستند. البته مراحل هر برنامه‌ای ممکن است که با بقیه متفاوت باشد؛ اما در مجموع ساختار همه آن‌ها یکسان است. نکته دیگر استفاده از برنامه‌های استیکرساز در گوشی‌های آیفون مانند بقیه در اجرا دارای محدودیت است. از این رو ممکن که کاربران این مدل در استفاده دچار مشکلاتی شوند.

مطالب مرتبط:

چگونگی پیگیری مرسولات پستی
شماره شبا چیست؟
چگونه آدرس خود را به درستی در خرید اینترنتی بنویسیم
چگونه گوشی موبایل خود را ضدعفونی کنیم؟
 

پیام ها و نظرات