سلام دوست من وقت بخیر

چه مدل گوشی برای روز پدر خریداری کنیم؟

چه مدل گوشی برای روز پدر خریداری کنیم؟

>

چند روز دیگر، روز پدر است. خیلی از ما برای این روز برنامه ویژه‌ای تدارک دیده‌ایم. دنبال این هستیم که با یک جشن هر چند کوچک پدر خود را غافلگیر کنیم. به هر حال در چنین جشنی که نمی‌توان بدون کادو تمامش کنیم، هر کسی بنا بر وسع و توانایی خود به دنبال کادوی متناسب است. یکی از چیزهایی که می‌توانیم به پدرانمان کادو بدهیم، گوشی موبایل است.

شاید برخی فکر کنند که پدران ما نیازی به گوشی موبایل ندارند. اصلاً بلد نیستند؛ اما با توجه به شرایط کرونا امسال و توصیه وزارت بهداشت مبنی بر نداشتن ملاقات حضوری، از این رو بهتر است که این دیدار به صورت مجازی برگزار شود. هرچند که آن کیفیت دیدار حضوری را ندارد؛ اما این برای سلامتی خود پدرهایمان است. اگر پدرتان با تکنولوژی پیش می‌رود که خود او حداقل اطلاعات لازم را در خصوص موبایل‌ها دارد؛ اما اگر استفاده زیادی ندارد، بهتر است که حداقل چند ویژگی را در نظر بگیرید. ویژگی که استفاده از آن‌ها راحت بوده تا آن‌ها را سردرگم نکند.

البته ما در یک مقاله در خصوص ویژگی‌های مناسب گوش موبایل برای سالمندان نوشته‌ایم؛ حالا این بار قصد داریم تا کمی ریزتر شده و به بررسی ویژگی‌هایی مناسب برای پدران بپردازیم.
 

ویژگی مناسب گوشی برای پدرها

 
 

صفحه بزرگ داشته باشد


هرچه سن بیشتر می‌شود، بعضی مسائل و بیماری‌های انسانی خود را نشان می‌دهند. یکی از بیماری‌هایی که با کهولت سن خود نمایان می‌شود، ضعف بینایی است. البته که می‌توان گفت با زدن عینک به چشم این مسئله حل می‌شود؛ اما تا جایی که می‌توان نباید پدران خود را به دردسر انداخت. عینک در زمانی قابلیت خود را نشان می‌دهد که اندازه صفحه یا نوشته به صورت عادی باشد. اگر خیلی ریز باشد، مجبور به جلو و عقب کردن گوشی خود هستند. پس برای اینکه حداقل بتوانید خیال پدر خود را از بابت دیدن کامل تمامی صفحه راحت کنید، به دنبال یک گوشی با صفحه بزرگ باشید.

البته داشتن صفحه بزرگ به غیر از مزیت دیدن بزرگ نوشته‌ها باعث می‌شود تا آن‌ها عکس‌ها را به صورت کامل ببینند؛ به ویژه برای زمانی که با شما و نوه‌هایشان ارتباط تصویری برقرار می‌کنند.
 

نسخه سیستم عامل به روز داشته باشد


شاید فکر کنید که این چه ارتباطاتی با گوشی مناسب برای سالمندان دارد. در دوران کرونا تا می‌توانید نباید اجازه بدهید تا پدران ما به بیرون بروند. به هر حال بدن آن‌ها نسبت به جوانی‌شان ضعیف‌تر شده است و احتمال گرفتن ویروس بیشتر است. پس بهتر است که حداقل برای انجام بعضی کارها، آن‌ها را تشویق به استفاده از خدمات اینترنتی کنید. خوشبختانه بسیاری از سازمان‌ها و شرکت‌ها دارای اپلیکیشن مخصوص بوده یا خدمات خود را به صورت حضوری و با استفاده از سایت عرضه کرده‌اند. البته استفاده از سایت ممکن است که برای آن‌ها سخت باشد؛ اما می‌توانید تعدادی سایت ممکن را به آن‌ها آموزش دهید تا بعضی کارهای روتین خود را انجام دهند. حتی اگر هم نتوانستند شما می‌توانید یک روز برای انجام آن کار اختصاص دهید. حداقل به این صورت تشویق می‌شوند که در این روزهای خطرناک برای چند تا کار کمتر بیرون بروند.
 

دارای ظرفیت بالایی باشد


در گوشی پدرها به ویژه گالری یک نوع عکس بیشتر از همه خودنمایی می‌کند؛ عکس بچه‌ها و نوه‌هایشان. آن‌ها هر نوع عکس و فیلم مربوط به آن‌ها را در گوشی خود ذخیره می‌کنند. پس باید حافظه آن‌ها ظرفیت کافی را داشته باشد. البته که بهتر است تا خود گوشی قابلیت اضافه کردن فضای ذخیره‌سازی با استفاده از رم را داشته باشد. به این صورت هم خیال شما و هم خیال او بابت کمبود فضا راحت خواهد بود.
 

دارای تنظیمات ساده باشد


پدرها مانند ما نیستند که حوصله سروکله زدن با تنظیمات پیشرفته گوشی موبایل را داشته باشند. آن‌ها به دنبال یک گوشی ساده هستند که بتوانند تا ارتباطات ساده خود را برقرار کنند. برای همین خرید گوشی‌های گران قیمت بیشتر آن‌ها را به دردسر خواهد انداخت. شاید کیفیت بالایی داشته باشند؛ اما امکانات بیشتری دارند که این امکانات کاربری را برای یک فرد به ویژه میانسال خیلی سخت کرده است. در حقیقت به دنبال گوشی باشید که امکانات مورد نظر پدر شما را داشته باشد. در همان روز پدر هم به او امکانات گوشی را نشان دهید.

این‌ها مواردی هستند که شما باید در هنگام خرید گوشی برای روز پدر در نظر بگیرید. البته بهتر است که قبل از خرید به چند سؤال زیر هم پاسخ دهید:

- پدر شما چقدر اهل تکنولوژی و استفاده از گوشی موبایل است؟

- چه برنامه و امکاناتی برای پدر شما در یک گوشی اولویت دارد؟

- آیا لازم است که همیشه دستگاه را با خودش حمل کند؟

- آیا اندازه صفحه باید بزرگ یا کوچک باشد؟

پاسخ به این سؤال‌ها به شما در انتخاب یک مدل مناسب کمک زیادی خواهد کرد. در حالت کلی توصیه می‌کنیم که به دنبال گوشی با کاربری راحت‌تری باشید. پدر شما هرچقدر هم که اهل استفاده از تکنولوژی و موبایل باشد، دیگر مانند جوانان حوصله ندارند. پس بهتر است که به دنبال یک نمونه ساده باشید.
 

پیام ها و نظرات