سلام دوست من وقت بخیر

با جعبه میوه چه کاری می‌توان انجام داد؟

با جعبه میوه چه کاری می‌توان انجام داد؟

>


جعبه میوه به چه دردی می‌خورد؟ نهایتاً در انباری بتوان تعدادی وسایل دورریختنی برای مرتب کردن قرار داد. این شاید بیشترین استفاده از انواع جعبه میوه چوبی یا پلاستیکی باشد که از قدیم و حتی امروزه در خانه‌ها به ویژه آپارتمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. کمتر کسی به این فکر می‌کند که از آن به عنوان وسیله زینتی یا چیزی شبیه به کمد استفاده کند. تا وقتی که این همه وسایل چوبی گرانبها و زیبا به فروش می‌رسد، چرا باید به سراغ جعبه­ای رفت که ظاهر نازیبایی هم دارد؟ اما باید گفت که هستند افرادی که با تغییر همین جعبه‌ها به نمونه‌های با طرح‌های زیبا، آن‌ها را به یک وسیله کاربردی در منزل همانند کتابخانه، جاکفشی و غیره تبدیل کرده‌اند. ذوق هنری و زیبایی بعضی از آن‌ها تا حدی بوده که حسرت را بر دل دارندگان نمونه‌های خریداری شده از مغازه‌ها گذاشته شده است. برای اینکه از دید آن‌ها، کمدشان زیبایی و سادگی جعبه را نداشته است.
 
استفاده از جعبه میوه برای ساخت انواع وسایل کاربردی و تزئینی

حالا سؤال اصلی اینجاست که با جعبه میوه چه با جنس چوبی و چه با جنس پلاستیکی، چه استفاده‌ای می‌توان کرد؟ البته که باید گفت اگر خود شما اهل ذوق و هنر باشید، روش‌های خیلی بیشتری در ذهن خواهید داشت و خوشحال می‌شویم که آن‌ها را حداقل با ما به اشتراک بگذاریم تا آن‌ها را در این مقاله برای دیگران هم بنویسیم. حالا ما در این مقاله کالاورد، قصد داریم تا در خصوص روش‌های بهینه استفاده از جعبه کتاب با شما صحبت کنیم.

قصد نداریم تا در خصوص روش‌های رایج مانند ساخت کتابخانه و جاکفشی صحبت کنیم. به هرحال هر کسی می‌داند که با استفاده از جعبه‌ها حداقل می‌تواند جاکفشی یا وسیله‌ای برای نگهداری کتاب استفاده کند. قصد داریم تا کمی جلوتر برویم. استفاده‌هایی که به ذهن می‌رسد؛ اما نه در همان اول.
 

روش‌های استفاده از جعبه میوه


ساخت صندلی

شاید فکر کنید که یک جعبه چوبی مگر چقدر می‌تواند وزن یک انسان را تحمل کند؟ باید به شما بگوییم که خیلی. یک فرد بزرگ با وزن معمولی روی آن بنشیند، هیچ اتفاقی نمی‌افتد؛ البته این به شرطی است که ساختار جعبه هم محکم باشد. به هر حال لازم است که قبل از هر اقدامی، یک بار ساختار و اتصالات را بررسی کنید. نکته بعدی اینکه استفاده از جعبه به صورت ساده خیلی جلوه زیبایی ندارد. بهتر است که آن را کمی رنگ کرده و دوروبر آن را هم با کاغذهای رنگ محکم بپوشانید.

حالا برای جعبه پلاستیکی چطور؟ در حالت کلی و برای همه کاربردها، جعبه پلاستیکی استحکام محکمی همانند چوبی ندارد. برای همین بهتر است که قبل از استفاده و برای هر منظوری از 5 وجه داخلی آن چوب‌های محکمی قرار داده تا در صورت فشار، آسیبی به آن وارد نشود. البته به کاربرد شما هم بستگی دارد. در مواردی که وسیله سنگینی قرار نیست در داخل آن قرار بگیرید، همان خود جعبه پلاستیکی باشد، اتفاقاً زیباتر هم خواهد بود.


جا گلدانی

در بحث ساختن جاگلدانی دو ایده وجود دارد. برخی جعبه‌ها تزئین کرده و گلدان‌ها را داخل آن قرار می‌دهند. در واقع چیزی شبیه به کتابخانه درست می‌کنند تا مکانی برای نگهداری انواع گل باشد. برخی هم از خود جعبه به عنوان گلدان استفاده می‌کنند. استفاده از ظاهر ساده خیلی جلوه خوبی دارد. اینکه چگونه جاگلدانی خود را زیبا کنید، به سلیقه‌تان بستگی دارد. ایده‌های بسیار زیادی می‌توان برای چگونگی تزئین جاگلدانی با جعبه به دست آورد.
 
ساخت جاگلدانی با استفاده از جاکفشی


میز

چه اشکالی دارد که به جای میزهای معمولی موجود در فروشگاه‌ها، از میزهای ساخته شده توسط خودتان استفاده کنید. حالا شاید جعبه‌ها کارایی آنچنان بالایی نداشته باشند؛ اما حداقل می‌تواند حالت فانتزی به خانه شما بدهند. میز عسلی، میز جلوی مهمان، میز کنار تخت خواب و میز کنار تلفن از جمله کاربردهایی است که می‌توان با جعبه به آن‌ها دست پیدا کرد.

 
ساخت میز با استفاده از جعبه میوه
 

قفسه‌ای برای وسایل آشپزخانه یا اتاق

همیشه وسایل ریز در خانه باعث دردسر می‌شوند؛ بدتر از همه اینکه این وسایل بیشتر در آشپزخانه یا اتاق هستند. چه بهتر که برای جمع و جور کردن این وسایل ریز از همین جعبه‌ها استفاده کنیم. هم شکیل‌تر است و حالت فانتزی و جالبی به فضای خانه شما می‌دهد و هم اینکه نیازی نیست تا پول خود را صرف خرید کمدهای گران‌قیمت بکنید. ساخت آن‌ها هم هیچ کاری ندارد. فقط کافی است که چندین جعبه به شکل‌های متفاوتی روی هم به اصطلاح سوار کرده و با یک وسیله محکم مانند میخ آن‌ها را به هم وصل کنید.

 
ساخت وسیله ای برای قرار دادن وسایل آشپزخانه
 

وسیله برای گذاشتن وسایل سرویس بهداشتی

واقعاً یکی از مشکلات رایج خانواده‌ها، پخش بودن انواع وسایل تمیزکننده در سرویس بهداشتی است. این وسایل را نه می‌توان در آشپزخانه گذاشت و نه در نقاط پایین دست که باعث شود تا کودکان به آن به راحتی دسترسی داشته باشند. بهترین ایده این است که یک جعبه بردارید و آن را به دیوار متصل کنید. چیزی به همان کمد دیواری درست کنید؛ خیلی شکیل و زیبا. فقط مراقب یک نکته باشید. محیط سرویس بهداشتی به ویژه حمام مرطوب است. جعبه را به هیچ وجه در تماس مستقیم با آب قرار ندهید، برای اینکه آب باعث پوسیدگی سریع چوب‌ها می‌شود. البته می‌توان تا موادی جلوی آن‌ها را گرفت.

لانه کبوتر یا حیوانات خانگی

این روزها نگهداری حیوانات خانگی از جمله انواع کبوتر و طوطی، گربه و سگ به یک مد تبدیل شده است. حالا جدا از روش‌های نگهداری، مسئله اسکان یا خانه آن‌ها هم خیلی مهم است. البته برای نگهداری از حیوانات خانگی، لانه‌های مخصوص آپارتمانی برای هرکدام وجود دارد؛ اما این لانه‌ها یا خیلی گران هستند یا ظاهر آن‌ها با دیگر قسمت‌های خانه همخوانی ندارد. اصلاً اینکه شما نمی‌پسندید. پس چه بهتر که خودتان درست کنید و آن هم با جعبه میوه. فقط باید حواستان باشد که باید اصول بهداشتی را در ساخت این جعبه‌ها رعایت کنید. غیر از اصول بهداشتی، موارد مربوط به نگهداری از جمله دما و اندازه را هم باید در نظر بگیرید. مسلماً برای توله سگ، جعبه خیلی کوچک است و شما باید دو یا سه جعبه را با هم یکسان کنید.

 
ساخت لانه کبوتر با استفاده از جعبه میوه

ایده‌های زیادی برای استفاده از جعبه‌ها وجود دارد؛ اما مهم‌تر از ایده‌ها، چگونگی تزئین آن‌ها است که باید گفت به ازای هر کاربرد دو برابر می‌توان طرح در نظر گرفت. این دیگر به ذوق و سلیقه شما بستگی دارد که از کدام طرح استفاده کنید.
 
مطالب مرتبط:

هر چیزی که باید در خصوص خرید ظروف پذیرایی بدانید
چگونه تابلو نقاشی مناسب برای خانه خریداری کنیم؟
مارکت پلیس چیست؟

 

پیام ها و نظرات