سلام دوست من وقت بخیر

اپل و گوگل برای مقابله با کرونا با یکدیگر همکاری می‌کنند

اپل و گوگل برای مقابله با کرونا با یکدیگر همکاری می‌کنند

>

 
این روز ها جهان درگیر ویروس کرونا است، در حالی که همه مردم و دولت ها سعی می کنند با قرنطینه کردن و ماندن در خانه جلوی شیوع این بیماری را بگیرند، برخی شرکت های بزرگ در حال پیدا کردن راه حلی برای مقابله هرچه بیشتر با Covid-19 هستند. یک راه حل برای پیشگیری، که تعدادی از کشورها از آن استفاده کرده اند، این است که از تلفن هوشمند افراد برای ردیابی مکان هایی که افراد مبتلا پیش از ظاهر شدن علائم بیماری در آنها حضور داشته اند و شناسایی افرادی که با آنها در تماس بوده اند استفاده شود.

اپل و گوگل دو غول فناوری، روز جمعه همکاری خود را برای انجام این کار اعلام کردند. دستگاه شما با استفاده از بلوتوث به شما اطلاع می دهد که نزدیک به فردی که سابقه ابتلا به کرونا دارد شده اید و همچنین هر دو شرکت قصد دارند دستورات صادر شده توسط مقامات بهداشت جهانی را از طریق یک برنامه به اطلاع کاربران خود برسانند. در صورت مثبت بودن تست کرونا می توانید از طریق این برنامه گزارش دهید تا از این طریق به افرادی که با شما در ارتباط بوده اند اطلاع داده شود که با شخصی که مبتلا به این بیماری شده در ارتباط بوده اند.

دستورات بهداشتی در ماه مه در دسترس خواهند بود، ولی ردیابی مخاطبان مبتنی بر بلوتوث در ماه های آینده برای سیستم عامل های iOS و Android ساخته می شود. هر دو این شرکت ها اشاره کردند که حفظ حریم خصوصی کاربران و امنیت آنها برای طراحی برنامه از اهمیت بالایی برخوردار است. در آخر این شما هستید که انتخاب می کنید و تلفن بدون رضایت کاربر شروع به ردیابی آنها نمی کند.

با وجود اینکه پیامد های حفظ حریم خصوصی برای ردیابی مخاطبان وجود دارد، اما به نظر می رسد این کار موثرترین راه برای جلوگیری از شیوع کروناویروس است. به مخاطب این امکان را می دهد تا بداند آیا با شخصی که به بیماری Covid-19 مبتلا شده در ارتباط بوده است یا نه، البته این امکان فقط در صورتی که فرد مبتلا هم اجازه ردیابی را داده باشد و گزارش بیمار شدن خود را داده باشد وجود دارد. علاوه بر این ممکن است این برنامه برای حفظ فاصله اجتماعی هم کارایی داشته باشد و مخاطب امکان استفاده از این سرویس را نیز داشته باشد.
 
منبع: neowin

مطالب مرتبط:
چگونه از کرونا در محیط کار در امان بمانیم؟
 

پیام ها و نظرات