سلام دوست من وقت بخیر

نقد و بررسی چرخ گوشت مولینکس مدل ME660

نقد و بررسی چرخ گوشت مولینکس مدل ME660

>

در این مقاله قصد داریم تا به طور کامل چرخ گوشت مولینکس مدل ME660832 را نقد و بررسی کنیم. در حقیقت اینکه چه امکاناتی دارد و هر کدام از این امکانات، چه مزیت‌هایی را برای خریداران به همراه خواهد داشت.

خواندن این مقاله به دو دلیل توصیه می‌شود:

اول از همه اینکه شما به طور کامل با مشخصات این مدل چرخ گوشت مولینکس آشنا خواهید شد.

دوم اینکه بسیاری از این امکانات در چرخ گوشت‌های دیگر هم وجود دارد. پس حداقل شما را برای مقایسه بهتر راهنمایی خواهد کرد.
 

نقد و بررسی چرخ گوشت مولینکس ME660832


اول از همه نیم نگاهی به مشخصات این مدل دستگاه آشپزخانه می‌اندازیم:

- ابعاد 420×340×250 میلی‌متر

- وزن 5.2 کیلوگرم

- جنس تیغه استیل

- میزان خروجی 4500 گرم در دقیقه

- توان 2200 وات

- دارای تیغه مخروطی رنده، دو شبکه فلزی ریز و درشت، سینی گوشی فلزی، محل قرارگیری قطعات و طول سیم برق 80 سانتی‌متر

حالا به بررسی دقیق‌تر این وسیله می‌پردازیم. البته در خصوص بررسی باید گفت که آن‌چنان اطلاعات زیادی ندارد؛ اما ما حداقل سعی می‌کنیم تا خود ویژگی‌های این مدل را بیشتر برای شما باز کنیم.

اولین مورد ابعاد است. اینکه بدانیم میلی‌متر چقدر می‌شود و بخواهیم تا آن را در ذهن به سانتیمتر حساب کنیم، سخت است. برای همین در ابتدا ما آن را برای شما در اینجا نوشته‌ایم. ابعاد این چرخ گوشت به سانتی‌متر برابر با 42×34×25 است. طول این دستگاه 42 سانتیمتر است. فکر می‌کنید که به چه فضایی نیاز دارید؟ کابینتی که حداقل ظرفیت این طول را داشته باشد. پس نباید به دنبال کابینت یا کمدهایی با طول کم باشید. ارتفاع آن هم 25 سانتی‌متر است؛ اما شما باید به دنبال ارتفاع بیشتری باشید تا راحت‌تر بتوانید چرخ گوشت را درون محفظه قرار دهید. عرض هم که باید در نظر بگیرید تا اصلاً دستگاه بتواند به داخل بروید. نکته مهم اینکه از هر سمت، مقدار فضا باید بیشتر باشد تا مشکلی در جایدهی و برداشتن نداشته باشید.

 
وزن این دستگاه برابر با 4.2 کیلوگرم است. در واقع باید گفت که نه خیلی سنگین و نه خیلی سبک است؛ اما به صورتی نیست که نتوانید آن را حمل کنید. یکی از ویژگی‌های مولینکس این است که حمل آن برای استفاده کنندگان به ویژه خانم‌های خانه‌دار بسیار راحت‌تر کرده است.

یکی از مهم‌ترین مواردی که باید در خرید چرخ گوشت در نظر بگیرید، جنس تیغه‌های آن است. ابعاد و وزن حالا اگر هم شبیه آن چیزی که می‌خواهید، نباشد، باز می‌توانید از آن استفاده کنید؛ اما وقتی جنس تیغه‌هایش خوب نباشد، بعد از چند بار استفاده، باید هزینه مجدد تعمیر یا تعویض تیغه‌ها و دیگر قطعات کنید. استیل ضد زنگ یکی از بهترین جنس‌هایی است که مولینکس در تمامی محصولات خود استفاده می‌کند. البته با اینکه جنس بدنه آن پلاستیک است؛ اما از بهترین مواد در ساخت آن استفاده شده است و به این راحتی‌ها دچار آسیب یا شکستگی نمی‌شود.

مورد بعدی میزان خروجی است. نیم کیلوگرم در هر دقیقه یکی از بهترین میزان خروجی‌هایی است که یک چرخ گوشت خوب می‌تواند داشته باشد. این مسئله دو ویژگی این دستگاه را تائید می‌کند: اول از همه سرعت بالا در کارکرد و دوم کیفیت بالای قطعات که در سرعت بالا مقاومت مناسبی دارند. اگر یکی از دلایل اثبات حرفمان، توان 2200 ولت آن است که نشان قدرت بالای این دستگاه است.

در آخر چند ویژگی هم دارد که بد نیست تا آن‌ها رو مورد بررسی قرار دهیم:

تیغه‌های مخصوص رنده که استفاده از این دستگاه را برای خرد و رنده کردن انواع مواد غذایی دیگر راحت‌تر کرده است.

سینی گوشت و محل قرارگیری قطعات که در این مدل به بهترین شکل ممکن است. اول از همه کیفیت سینی گوشت است که به خوبی تمیز می‌شود و بعد از چند بار استفاده دچار مشکلات رایج بقیه نخواهد بود. بعد هم داشتن فضایی برای قرار گرفتن قطعات، شما را از نیاز به مکانی برای مرتب کردن مبرا خواهد کرد.

حالا دیگر به نظر شما این مدل چه چیزهایی کم دارد؟


 

پیام ها و نظرات