سلام دوست من وقت بخیر

آیا من هم می‌توانم به عنوان فروشنده در مارکت پلیس فعالیت کنم؟

آیا من هم می‌توانم به عنوان فروشنده در مارکت پلیس فعالیت کنم؟

>


چرا فکر می‌کنید که برای ورود و فعالیت در یک بازار باید شرایط بسیار خاصی را داشته باشید. اینکه به چه دلیلی همیشه چنین فکری برای بسیاری از صاحبان کسب‌وکار و حتی ایده پردازان وجود دارد، خود نشأت گرفته از فعالیت‌هایی که برخی برای متمایزتر کردن برند خود انجام داده‌اند؛ وگرنه در این بازار کسی برنده است که بتواند برنامه داشته باشد و با استراتژی پیش برود. کوچک یا بزرگ بودن سازمان آن یا به عبارتی دیگر، خاص بودن اهمیتی ندارد. به هر حال هنوز این تصور تا حدی بین افراد وجود داشته و می‌توان دلایل خاصی را برای آن بیان کرد که مورد بحث این مقاله نیست. یکی از این موارد ورود و فعالیت در مارکت پلیس است. بسیاری از صاحبان فروشگاه‌های فیزیکی و اینترنتی فکر می‌کنند که باید شرایط خاصی برای شروع کار خود در مارکت پلیس داشته باشند؛ در صورتی که اصلاً اینطوری نیست. البته باید گفت که شرایطی وجود دارد؛ اما نه آن خاصی که در همه جا تعریف می‌شود.

اینکه آیا من به عنوان مالک یک فروشگاه اینترنتی می‌توانم در مارکت پلیس فعالیت کنم یا خیر، سؤال اصلی است که باید جواب داده شود. مسئله که ما در این مقاله قصد پرداخت به آن را داریم. اینکه چه کسب‌وکارهایی بهتر است که در مارکت پلیس فعالیت کنند. کسب‌وکارهایی که اصلاً خاص نیستند.
 

کسب‌وکارهای فعال در مارکت پلیس


ما در اینجا بیشتر دسته‌های کلی را معرفی می‌کنیم. دسته‌هایی که بهتر است که در این بستر برای افزایش فروش خود فعالیت کنند.

وبسایت‌های فروشگاهی

مارکت پلیس‌های عمومی بستری هستند که به فروشنده‌ها برای تبلیغ و عرضه کالای خود به صورت مستقیم به مشتریان کمک می‌کند. اولین جامعه هدف کسب‌وکاری، فروشگاه‌های اینترنتی هستند. حالا این فروشگاه می‌خواهد یک کالا عرضه کند یا چندین نمونه گروه‌های مختلف مانند وبسایت کالاورد. مهم این است که ماهیت سایت فروشگاهی باشد، نه خدماتی. البته باید این نکته را هم مالک فروشگاه اینترنتی در نظر بگیرد که خرید نهایی از بستر مارکت پلیس انجام می‌شود. پس در اینجا خیلی برای او نباید مهم باشد که در سایت خود درگاه پرداخت اینترنتی  قرار دهد.

البته هر فروشگاه اینترنتی باید چندین نکته را قبل از انتخاب مارکت پلیس و فعالیت در آن رعایت کند:

1- کالای مورد نظر فروشگاه اینترنتی باید متناسب با کالاهای مارکت پلیس باشد؛
2- هر مارکتی سیاست‌های خاص خود را دارد که قبل از امضای قرارداد، حتماً به دقت باید خوانده شود.
3- درصد سود از هر فروش و دیگر هزینه‌ها در هر مارکت پلیسی بر اساس سیاست خاصی پیش می‌رود که از قبل باید نسبت به آن مطلع شد.
4- مسئولیت تمامی کالاهای فروخته شده در مارکت پلیس بر عهده فروشنده است.

فقط این نکته را باید در نظر داشته باشید که مارکت پلیس‌ها مکانی برای عرضه کالا هستند، نه خدمات. اگر خدماتی عرضه می‌کنید، چنین سایتی برای معرفی و برندینگ شما به هیچ وجه مناسب نخواهد بود.

فروشگاه‌های سطح شهر

بعضی فروشگاه‌های سطح شهر هستند که سایت ندارند. این‌ها بر اساس سیستم سنتی و داشتن مشتریان قدیمی خود کار می‌کنند؛ اما هرچه می‌گذرد، به ویژه در نسل جدید شاهد این هستیم که خرید فیزیکی کمتر کرده و بیشتر به سراغ خریدهای اینترنتی می‌روند. پس فروشگاه‌های سطح شهر هم برای عقب نماندن از این رقابت باید به بستر اینترنت روی بیاورند. مسئله اینجاست که با وجود سایت‌های اینترنتی زیاد در حوزه‌های مختلف، فروش از طریق اینترنت هم سخت و از نظر مالی و زمانی بسیار هزینه‌بر است. بهترین راه فعالیت در مارکت پلیس است. مارکت پلیس چندین فروشگاه را با حوزه‌های مختلف در خود جای می‌دهد. از این رو یک منبع جست‌وجو و شناخته شده تر برای کاربران خواهد بود. دوم اینکه فروشنده هیچ‌گونه هزینه‌ای بابت تبلیغات و بازاریابی نمی‌دهد. تمامی فعالیت‌ها توسط خود تیم اصلی سایت انجام می‌شود. فقط فروشگاه باید کالا را تأمین و آن را به درستی به انبار سایت ارسال کند. البته مهم‌ترین مزیت برای فروشندگان فیزیکی این است که می‌توانند به تعداد مشتریان زیادی از کل کشور دسترسی داشته باشند.
 

فروشگاه‌های کوچک و بزرگ یا دسته اول و دسته دوم؟


برخی فکر می‌کنند که حتماً باید فروشگاه‌های بزرگ و دسته اول باشند تا در بتوانند در مارکت پلیس فعالیت خود را ادامه بدهند. با اینکه رقابت اصلی در این نوع سایت بر سر قیمت است و شانس بهای پایین برای فروشگاه‌های بزرگ و دسته اول بیشتر است؛ اما این دلیلی نمی‌شود که فروشگاه‌های کوچک نتوانند رقابت کنند. امتیاز بالا برای ارسال کالای باکیفیت و سریع عامل مهم‌تر دیگری هستند که کاربران برای خرید به فهرست فروشندگان نگاه می‌کنند؛ پس فقط قیمت نیست. همه فروشگاه می‌توانند در این نوع سایت فعالیت کنند و هیچ‌گونه تفاوتی بین در انتخاب فروشگاه‌ها وجود ندارد. مگر اینکه نوع فعالیت او با سایت همخوانی نداشته باشد.

فعالیت در کالاورد

وبسایت کالاورد که از این به بعد در بستر مارکت پلیس فعالیت می‌کند، این امکان را برای همه فروشگاه‌ها و کسب‌وکارهای بزرگ و کوچک به وجود آورده تا بتوانند از طریق این بستر به مشتریا بیشتر و افزایش فروش دسترسی داشته باشند. در مارکت پلیس کالاورد سعی می‌شود تا تمامی حوزه‌ها تحت پوشش قرار بگیرد. به این صورت محدودیت کمتری برای فعالیت وجود دارد. البته بهتر است که از قبل قوانین فعالیت و ثبت‌نام را حتماً مطالعه کنید.
 
 

پیام ها و نظرات