سلام دوست من وقت بخیر

چرا از ماگ سرامیکی استفاده کنیم؟

چرا از ماگ سرامیکی استفاده کنیم؟

>

استفاده از ماگها چند سالی است که  افزایش داشته و حتی کم‌کم شاهد جایگزینی آن‌ها با لیوان‌های معمولی بوده‌ایم. داشتن ظرفیت بزرگ و تنوع در شکل دو دلیل اصلی هستند که  ماگ را به یک لیوان محبوب تبدیل کرده است. در حال حاضر بیشتر جنس ماگ ها  از سرامیک است. جنس‌های دیگری هم در بازار می‌توان پیدا کرد اما هیچ‌کدام از نظر کیفیت به سرامیک نمی‌رسند. در این مطلب می‌خواهیم  برای شام بنویسیم که چرا بهتر است در خرید ماگ فقط به دنبال جنس سرامیک باشید.  به عبارت دیگر این جنس چه مزایایی دارد.
 

مزایای خرید ماگ سرامیکی

 
 

ماگ سرامیکی گرما را بیشتر نگه می‌دارد


اولین دلیل  خرید ماگ سرامیکی این است که این جنس می‌تواند نوشیدنی را برای مدت زمان طولانی‌تری گرم نگه دارد. در حقیقت نوشیدنی‌های  داغ که درون سرامیک سرو می‌شوند، نسبت به دیگر لیوان‌ها یا ماگ ها با جنس‌های مختلف، گرما را با سرعت کمتری از دست می‌دهند. در حقیقت از آنجا که سرامیک ماده متخلخل‌تری است،  سرعت هدایت گرما را کندتر می‌کند.  به عبارتی باید گفت سرامیک همانند یک عایق است. عایق سرامیک باعث می‌شود تا هدر رفت گرما ۱۱ درصد کندتر شود. نکته جالب اینکه جنس سرامیک می‌تواند باعث بیشتر خنک نگه داشته شدن نوشیدنی‌های سرد شود.
 

نوشیدنی طعم واقعی خودش را خواهد داشت


جنس لیوان یا ماگ تأثیر زیادی روی طعم نوشیدنی دارد. شاید برای شما هم شاید اتفاق افتاده باشد که نوشیدنی درون لیوان ریخته اما آن مزه یا طعم واقعی را حس نکرده باشید. یکی از مهم‌ترین دلایل این اتفاق،  نامناسب بودن جنس لیوان یا ماگ است. باید گفت بهترین جنسی که می‌توانند طعم واقعی این نوشیدنی را به شما بدهد و هیچ‌گونه ضرری هم به محتویات درون  خود نخواهد گذاشت، جنس سرامیکی است. البته برخی ممکن است ادعا کنند که لیوان‌های استیل ضدزنگ بهتر از سرامیک هستند؛ اما باید گفت به دلیل داشتن لایه‌های اکسید کروم که برای ضدزنگ شدن آن‌ها استفاده می‌شود، می‌تواند صابون و مواد شیمیایی را در دراز مدت به خود جذب کرده و آن را بعد از هر بار استفاده به بدن فرد وارد کند. متأسفانه برخی برای جلوگیری از لیوان‌های استیل، به سراغ لیوان‌های یکبار مصرف می‌رود که خود این‌ها هم به دلیل ساختار مواد درونی خود، سلامتی بدن را به شدت تهدید می‌کنند.
 

سازگار با محیط زیست


در چند سال گذشته توجه مردم به حفظ محیط زیست بیشتر شده است. در واقع  دانش و آگاهی مردم نسبت به سالم بودن محیط زیست و تأثیرات مثبت آن روی زندگی بیشتر شده  و همین مسئله  حساسیت آن‌ها را نسبت به استفاده از مواد پلاستیکی بیشتر تحریک کرده است. لیوان‌های یکبار مصرف پلاستیکی یا کاغذی با اینکه ارزان و دم دست هستند اما  در محیط تجزیه نمی‌شود. تجزیه آن‌ها حدود ۱۰۰ سال طول می‌کشد که در این صدسال یک لیوان می‌تواند اثر مخرب خود را در محیط اطراف به جای بگذارد. ماگ های سرامیکی علاوه بر این که به دلیل جنسشان با محیط زیست سازگار هستند،  ابزار قابل بازیافت بوده و می‌توان از آن‌ها برای تهیه محصولات و کالاهای دیگری هم استفاده کرد. به این نکته دقت داشته باشید که استفاده از لیوان‌های پلاستیکی یا شیشه‌ای چندین ضرر مختلف می‌تواند برای محیط زیست داشته باشد. 
 

بهترین ابزار بازاریابی و هدیه هستند


ماگ های سرامیکی  یکی از بهترین و پرکاربردترین وسیله‌های بازاریابی و تبلیغات به حساب می‌آیند.  جنس سرامیک به صورتی است که می‌توان روی نمای بیرونی آن طرحی را چاپ کرد. این ویژگی برای آن‌هایی که می‌خواهند به کارمندان و مشتریان خودشان هدیه بدهند یا افرادی که می‌خواهند به دوستان نزدیک خود در تولدشان کادویی بدهند، گزینه خوبی برای انتخاب خواهد بود. این لیوان علاوه بر اینکه ماندگاری طولانی‌تری داشته و همیشه در دسترس فرد گیرنده قرار دارد،  از این رو نام برند شرکت همیشه جلو چشمان او خواهد بود. همچنین که چاپ روی سرامیک اثری منفی روی بهداشت لیوان نخواهد داشت.
 

مقرون به‌صرفه‌تر است


لیوان‌های سرامیکی از نظر قیمت نسبت به لیوان‌های استیل و پلاستیکی مقرون به‌صرفه‌تر است. بعد از هر بار استفاده دور ریخته شده و باید برای سری بعدی یک نمونه جدید را برداشت.  این دور ریختنی و استفاده مجدد برای شرکت هزینه‌بر خواهد بود.  بود از اینهاست که باید هر بار بسته‌های ستاری لیوان پلاستیکی را خریداری کنند.  دیوار بااینکه یک بار استفاده می‌شوند؛ اما استیل خوب قیمت به مراتب خیلی بیشتری از ماگ سرامیکی دارد. 
 

مقاومت بیشتری دارد


ماگ های سرامیکی نسبت به دیگر لیوان‌ها دارای مقاومت بیشتری هستند. در حقیقت باید گفت که جنس سرامیک به کار رفته در ساختار ماگ به صورتی است که باعث افزایش مقاومت آن در برابر هرگونه تغییر شکل و ضربه خواهد شد. البته در برابر ضربه‌های بسیار محکم یا افتادن از دست روی زمین مقاومت زیادی ندارد؛  اما طول عمر سرامیک نسبت به شیشه‌های خیلی بیشتر است.
 

یکدست کردن ظروف


یکی از مزیت‌های ماگ در این است که می‌توان طرح دلخواهی را روی آن‌ها چاپ کرد. برای آن‌هایی که به دنبال ایجاد محیط فانتزی در کار خود هستند،  به راحتی می‌توانند با داشتن طرح‌های مختلف و اعمال سلیقه خود،  ماگ های زیباتری را تولید و استفاده کنند. در بالا هم نوشتیم که خود ماگ یکی از بهترین ابزارهای تبلیغاتی و هدیه است.  از آنجا که می‌توان به راحتی هر طرحی را روی ماگ سرامیکی نقاشی کرد،  برای همین این نوع می‌تواند یکی از بهترین هدیه اختصاصی هر کسی به حساب بیایند.
 

حجم بیشتری دارد


ماگ ها نسبت به لیوان‌های شیشه‌ای و غیره حجم بیشتری دارند.  برای آن‌هایی که باید ساعت‌ها پشت دستگاه بنشیند و از طرفی نیاز دارند که هر چند  ساعت یکبار، چای یا نوشیدنی خنک میل کنند، ماگ  می‌تواند لیوان مناسبی باشد. همچنین از آنجا که ماگ سرامیکی گرما را بهتر می‌تواند در خود نگه دارد،  برای همین فرد نگرانی بابت سرد شدن یا گرم شدن نوشیدنی خود نخواهد داشت.

نتیجه‌گیری

لیوان‌های ماگ قبلاً یک وسیله لوکس و فانتزی به حساب می‌آمدند؛  اما حالا با توجه به مشخص شدن مزایای آن‌ها و همچنین دیگر ویژگی‌هایی که در این جنس وجود دارد،  بهترین انتخاب برای خرید و به جای لیوان هستند. فقط دقت داشته باشید که ماگ ها را از فروشگاه‌های معتبر فیزیکی و اینترنتی خریداری کنید. در تعدادی از فروشگاه‌های غیرمجاز یا دست‌فروش‌ها،  سرامیک به کار رفته در ساخته مال کیفیت لازم را نداشته و حتی استفاده از آن‌ها می‌تواند سلامتی فرد را تهدید کند.
 

مطالب مرتبط:

راهنمای خرید سرویس چینی
اصلی‌ترین لوازم برقی آشپزخانه چیست؟ 

پیام ها و نظرات