سلام دوست من وقت بخیر

چند روش برای خنک کردن فوق العاده آب

چند روش برای خنک کردن فوق العاده آب

>

خنک کردن آب کاری ندارد. فقط کافی است که آن را درون یخچال و فریزر قرار دهید؛ اما اگر بخواهید که فوق العاده خنک شود، باید چه کار کرد؟ آبی که وقتی میل کردید، حس خنکی آن تا ساعت‌ها در بدنتان احساس شود. در این مقاله ما چند روش برای فوق خنک کردن آب را برای شما بنویسیم.
 

چند روش خنک کردن آب


روش اول

یک بطری آب تصفیه شده در فریزر قرار دهید. بهتر است که بطری را با آب لوله کشی پر کنید. آب لوله کشی به دلیل داشتن ناخالصی‌های ناشی از تصفیه، خیلی در فریزر خنک نمی‌شود. در حقیقت آن خنکای زیاد را ندارند. اجازه دهید تا بطری آب بین 1:30 تا 2 ساعت درون فریزر بماند تا کامل خنک شود. اشتباه نکنید. آب یخچال خنک است؛ اما هنوز به درجه مورد نظر ما نرسیده است. پس بهتر است که یک آب خالص مثل آب چشمه را درون فریزر قرار دهید. آب خالص مدت زمان بیشتری برای یخ بستن نیاز دارد؛ اما اگر همان دو ساعت هم در فریزر بماند، خیلی بیشتر از آب معمولی خنک می‌شود. حالا می‌توانید این دو آب را با هم ترکیب کنید تا حداقل آب خنک‌تری داشته باشید. اگر بخواهید که از فقط از آب خالص استفاده کنید، گنجایش ظرف به شما اجازه استفاده طولانی مدت را نمی‌دهد. پس بهتر است که کمی با آب معمولی ترکیب کنید تا حداقل بتوانید بیشتر آب فوق خنک داشته باشید.

روش دوم

اگر وقت زیادی ندارید و باید در این مدت کم آب را خنک کنید، یک روش ساده‌تر دیگر وجود دارد. یک لیوان آب تصفیه شده را درون ظرفی از یخ قرار دهید. سطح یخ باید هم‌سطح با آب درون لیوان باشد. فقط حواستان باشد که یخ به درون لیوان نریزد. بعد مقداری نمک روی سطح یخ بریزید. برای فهمیدن اینکه آیا آب بسیار خنک شده است یا نه یک دماسنج درون آب قرار دهید. وقتی سطح دما به زیر انجماد رسید، یعنی از حالت اولیه‌اش خیلی خنک‌تر شده است.

روش سوم

فریزر کردن آب هم روش دیگری است که برخی برای خنک کردن آب استفاده می‌کنند. همانطور که در بالا هم نوشتیم، آب خالص نسبت به آب تصفیه شده خنکای بیشتری دارد؛ اما یخ زدن آب خالص مدت زمان زیادی را دارد. می‌توانید ترکیبی از آب خالص و تصفیه شده را با هم در فریزر قرار دهید تا یخ بزند. به این صورت خنکای آن آب خیلی بیشتر خواهد بود.

روش چهارم

این روش شاید تأثیر موارد بالا را نداشته باشد؛ اما نسبت به حالت عادی خیلی بهتر است. شما پارچ آب را درون یخچال قرار می‌دهید تا خنک شود. حالا اگر درون این پارچه چند یخ قرار بگیرد، خنک‌تر نمی‌شود؟ استفاده از این روش فقط زمانی توصیه می‌شود که شما یک یا دو ساعت بعد پارچ یخ دار را استفاده کنید. اگر مهمانی که دارید که باید تا چند ساعت دیگر برگزار کنید، بهتر است که به سراغ استفاده از این روش بروید.

روش پنجم

روش پنجم استفاده از دستگاه آبسردکن است. دستگاه‌های آبسردکن قابلیت خنک کردن آب حتی بیشتر از یخچال‌ها دارند. البته اگر بخواهید که خیلی خنک شود، باید دمای آن را تنظیم کنید. همچنین اینکه در همان اول که منبع آن را پر کنید، از آب استفاده نکنید. برای اینکه تا خنک شود، مدت زمان زیادی را می‌خواهد.

خنک کردن فوق العاده آب آرزوی دست‌نیافتنی نیست؛ فقط کافی است که یکی از روش‌های بالا را استفاده کنید.

مطالب مرتبط:

دلایلی که شما باید آبسرد کن در شرکت خود داشته باشید
چگونه آب را خودمان تصفیه کنیم؟


 

پیام ها و نظرات