سلام دوست من وقت بخیر

چرا باید در مارکت پلیس فعالیت کنید؟

چرا باید در مارکت پلیس فعالیت کنید؟

>


این سؤال همه کسب‌وکارهای امروزی است. اینکه مارکت پلیس چیست و اصلاً چرا باید فروش خود را به سمت این بستر ببریم؟ حتی اگر از عمر این بستر 30 سال هم بگذرد، باز هم نسل جدید به دنبال این هستند که مزیت‌های فعالیت در آن بدانند. در خصوص مارکت پلیس و تعریف آن ما به طور مفصل در یکی از مقالات خود توضیح داده‌ایم؛ اما در این مطلب قصد داریم تا برای شما دلایل فعالیت در این بستر را بنویسیم.

فقط اشتباه نکنید:

مارکت پلیس بستر تبلیغاتی برای لینکدهی به سایت شما نیست. بعضی سایت‌ها هستند که شما در آنجا حساب کاربری ساخته و سپس برای کالاهای موجود اعلام قیمت می‌کنید. در صورتی که مشتری قیمت شما را مناسب ببیند، روی نام برندتان کلیک کرده و وارد سایتتان می‌شود؛ اما در مارکت پلیس، خرید و فروش فقط از طریق همین بستر انجام خواهد شد و هیچ ارتباط لینکی وجود ندارد. البته این مسئله برای آن‌هایی مهم است که سایت دارند.

حالا به سراغ دلایلی و مزیت‌های فعالیت در مارکت پلیس خواهیم رفت.
 

مزیت‌های فعالیت در مارکت پلیس


1. درک بهتری از مشتریان به شما خواهد داد

چه کسانی محصولات شما را خواهند خرید؟ پرسونای مشتریان ایده آل شما چیست؟ آن‌ها هرچند وقت یکبار از شما خرید می‌کنند؟ نیازشان چیست؟ دنبال چه چیزی هستند؟ و هزاران سؤال دیگر که به شما در شناخت مشتریان کمک می‌کند. هرچه پاسخ سؤالات بیشتری داشته باشید، شناخت شما هم از مشتریانتان بیشتر می‌شود. در واقع همان پرسونایی که گفته می‌شود. این شناخت و پیدا کردن اطلاعاتی مانند موقعیت، سن، جنس و غیره از آن‌ها به شما در تعیین اندازه بازار و عوامل تحریک مشتریان برای خرید کمک زیادی خواهد کرد. این کار نیاز به تحقیقات بازار دارد. تحقیقات کار هزینه‌بر و همچنین زمان بری است. هر فروشگاهی که خود می‌خواهد اقدام به این کار کند، حداقل باید سه ماه وقت بگذارد؛ اما این کار در مارکت پلیس انجام می‌شود. البته باید گفت که 100 درصد مشتریان شما را شامل نمی‌شود؛ اما سعی می‌شود تا در هر دسته‌بندی و تمامی استراتژی‌ها طوری تنظیم شود که شما را به مشتریان هدفتان برسد. از این رو نیازی نیست که شما کار انجام دهید. فقط باید موجودی محصولات خود را بررسی کنید.

2. شناخت بیشتری از رقبایتان خواهید

داشتمارکت پلیس یک امکان خیلی خوبی به شما می‌دهد و آن دیدن فهرستی از رقبایتان در یک نگاه است. شما می‌توانید در هر دسته‌ای از محصولات، رقبای فعال و قیمت عرضه شده توسط آن‌ها را مشاهده کنید. مسئله دانستن قیمت رقیب در گذشته دردسر بود. باید به عنوان مشتری تماس گرفته می‌گرفتید و به بهانه‌ای قیمت را از زیر زبان آن‌ها بیرون می‌کشیدید؛ اما خیلی راحت هم می‌توانید نامشان و قیمت کالاهای آن‌ها را ببینید.

 


3. کالای شما قبل از ارسال تست می‌شود

روش کار مارکت پلیس به این صورت است که کالا ابتدا از سمت فروشنده به انبار ارسال شده و پس از بررسی به مشتری ارسال می‌شود. این بررسی مسئله خیلی مهم است. با اینکه تمامی فروشگاه‌ها قبل از ارسال محصولات خود را برای درست بودن سفارش بررسی می‌کنند؛ اما تست آن از طرف یک نفر دیگر، میزان خطا را تا حد بسیار زیادی کاهش می‌دهد. بارها شده که کالاها از فروشنده به سمت انبار ارسال شده؛ اما مغایرت یا اشکالی در ظاهر داشته است. اشکالی که کسی از مبدأ متوجه نشده است. حالا فرض کنید که چنین جایی برای بررسی وجود نداشت و کالا ایراد دار به دست مشتری می‌رسید. چه فاجعه‌ای برای برند رخ می‌داد؟ نمی‌توان گفت که با این بررسی میزان اشکال به صفر می‌رسد؛ اما درصد زیادی کم می‌شود.

4. شما می‌توانید به فعالیت‌های دیگر بپردازید

در مارکت پلیس کالاورد، شما هیچ هزینه‌ای برای تبلیغات نمی‌پردازید. تنها کمیسیون برای هر فروش است که باید پرداخت شود. فقط کافی است که یک حساب کاربری ایجاد کرده و سپس محصولات خود را معرفی و قیمت‌گذاری کنید. حتی فعالیت تبلیغاتی هم نیاز نیست که انجام دهید. تمامی فعالیت‌های تبلیغات و تولید محتوا هم خود تیم مارکت پلیس کالاورد انجام می‌دهد. این فرصت خیلی برای شما است که به دیگر فعالیت‌های تبلیغاتی و بهینه‌تر کردن خدمات و محصولات خود بپردازید. از آنجا که فعالیت‌های تبلیغاتی اصلی بیشترین وقت کسب‌وکارها را می‌گیرد، از این رو، مارکت پلیس این فرصت را برای کسب‌وکارها به وجود آورده تا هم نگرانی بابت تبلیغات نداشته باشند و هم اینکه تمرکز خود را روی دیگر موارد قرار دهند.
 

5. نیازی به تبلیغات نیست

البته در موارد قبلی هم چندبار هم اشاره کردیم؛ اما بهتر است که در یک مورد هم بیان کنیم. فروشگاه هیچ تبلیغاتی نمی‌کند و اصلاً دغدغه‌ای بابت این مسئله هم ندارد. تمامی اصول و روش‌های تبلیغاتی توسط خود مارکت پلیس انجام خواهد شد.

6. به تعداد مشتریان زیادی دسترسی خواهید داشت

شما سایت و فروشگاه دارید و تا الآن توانسته‌اید برای خود مشتری جذب کنید؛ اما این‌ها چند نفر هستند؟ در این بازار رقابتی شدید که گاهی روی یک محصول وجود دارد، چقدر شانس دارید که بتوانید خود را بین این همه مشتری نشان دهید؟ مسلماً برای این کار باید بودجه تبلیغاتی زیادی کناری بگذارید؛ اما در مارکت پلیس شما به تعداد مشتریان زیادی دسترسی خواهید داشت. مشتریانی که بیشتر آن‌ها برای شما جدید خواهند بود. این مزیت برای آن‌هایی که تازه کسب‌وکار خود را شروع کرده‌اند، خیلی مهم است. برای اینکه در همان اول، به راحتی وارد بازار بزرگی می‌شوند.

7. بازدهی سریعی دارد

شما باید در فلان مکان یا سایت تبلیغ کنید و ببینید که آیا اینجا بازدهی داشته است یا خیر؟ تبلیغ و تحلیل. این یک پروسه وقت‌گیر است که گاهی می‌تواند جلوی فروش شما در زمان پیک را بگیرد؛ اما تمامی تحلیل‌ها در مارکت پلیس از قبل انجام شده است و تبلیغات هم براساس آن انجام می‌شود. برای همین وقتی شما محصولی را معرفی می‌کنید، خیلی سریع توسط کاربران هدف دیده شده و از این رو شاهد بازخورد سریع‌تری در فروش هستید.
 

8. نیازی به فروشگاه مجزا نیست

فعالیت در مارکت پلیس بسیار راحت است. فقط باید یک حساب کاربری ایجاد کنید. سپس محصولات به آن اضافه می‌شود. نه فروشگاهی مجزایی و نه چیزی دیگری که بخواهید آن را مدیریت کنید. تنها کار بعد از آن به روزرسانی قیمت است که باید هر روز انجام دهید. این نکته را در نظر داشته باشید که فعالیت تمامی فروش با نام مارکت پلیس انجام می‌شود و شما تأمین کننده آن هستید.

نتیجه‌گیری

فعالیت در مارکت پلیس از چندین جهت برای شما مزیت دارد. فروش بالا، دسترسی به بازار و مشتریان جدید از جمله مهم‌ترین دلایلی است که کسب‌وکارها باید در مارکت پلیس فعالیت کنند.

مطالب مرتبط:

7 راه برای بهینه‌تر کردن سفارش در فرآیند تجارت الکترونیک
6 عاملی که باید در قیمت‌گذاری مارکت پلیس در نظر گرفته شود
6 چیزی که باید قبل از فروش در مارکت پلیس بدانید
تفاوت مارکت پلیس با ایکامرس چیست؟

پیام ها و نظرات