سلام دوست من وقت بخیر

چرا باید با دوچرخه به سر کار رفت؟

چرا باید با دوچرخه به سر کار رفت؟

>

یکی از معضل‌هایی که صبح‌ها هنگام سرکار رفتن با آن مواجه هستیم، ترافیک‌های سنگین خیابان‌ها است. بعد از گذشت از ترافیک و رسیدن به مقصد، با چالش جای پارک مناسب روبرو می‌شویم. حالا به این موضوع فکر کنید که محل کار شما در طرح ترافیک باشد و هرروز مجبور باشید که خیلی زودتر از ساعت کاری‌تان از خانه خارج شوید تا جریمه نشوید. بماند که هزینه بنزین و ماشین هم در کنار این‌ها دردسرساز است.

تا به امروز به این فکر کرده‌اید که چقدر بهتر می‌شود اگر با دوچرخه به سرکار بروید؟ به مزیت‌هایی که نسبت به ماشین شخصی یا حتی وسایل نقلیه عمومی دارد، توجه کرده‌اید؟

در این متن برای شما چند مزیت استفاده از دوچرخه برای رفتن به سرکار را بیان کرده‌ایم که جای تأمل دارد.
 

مزیت‌های استفاده از دوچرخه برای رفتن به سرکار


اگر تا به امروز به دوچرخه خودتان به عنوان یک وسیله ورزشی و تفریحی نگاه کرده‌اید، از امروز این دیدگاه را می‌توانید تغییر دهید. دوچرخه می‌تواند بهترین وسیله نقلیه برای شما باشد تا با آن به طور هم‌زمان هم به محل کار خود برسید و هم ورزش کنید و سرحال و شاداب روزتان را شروع کنید.
 
سرگرمی

دوچرخه‌سواری برای رفتن به کار سرگرم‌کننده و ساده است. بسیاری از مردم با تأسف به خاطرات خوب دوران کودکی از دوچرخه‌سواری در اطراف محله خود یاد می‌کنند و دوست دارند بازهم بتوانند در میان سختگیری‌های زندگی کاری بازهم به آن دوران برگردند و بی‌خیال دوچرخه‌سواری کنند. دوچرخه‌سواری برای رفتن به کار به شما این امکان را می‌دهد تا برای چند لحظه هم به آن دوران برگردید، محیط اطراف خود را مشاهده کنید، به صدای پرندگان گوش دهید. به زودی می‌بینید که آرزو می‌کنید کاش رفت‌وآمد شما طولانی‌تر باشد تا مسیر بیشتری را با دوچرخه‌تان طی کنید.
 
تناسب اندام

یکی از دغدغه‌های ما، نداشتن وقت برای ورزش کردن است. با دوچرخه‌سواری به محل کار با یک تیر دو نشان را می‌زنید. دوچرخه‌سواری به طور متوسط ​​به اندازه دویدن آهسته کالری می‌سوزاند، البته که میزان کالری دقیق سوزانده شده در یک سواری، سرعت و توپوگرافی بین افراد مختلف متفاوت است. دوچرخه‌سواری آمادگی قلبی عروقی و هوازی را بهبود می‌بخشد، فشار خون را کاهش می‌دهد، انرژی را افزایش می‌دهد، عضله سازی می‌کند و سوخت‌وساز را بهبود می‌بخشد. استفاده از مزایای سلامتی دوچرخه‌سواری در رفت‌وآمد شما را از روزهایی که با ماشین به محل کار می‌روید، شاداب‌تر می‌کند.
 
احساس خوشحالی

اکثر افراد نشستن در ترافیک، پیمایش در یک شهر شلوغ یا سوار شدن بر وسایل حمل‌ونقل عمومی را به عنوان فعالیت‌هایی که باعث آرامش یا خوشحالی آن‌ها می‌شود، تشخیص نمی‌دهند، اما دوچرخه‌سواری برای کار می‌تواند رفت‌وآمد روزانه شما را به یک وسیله خوشحالی تبدیل کند. مطالعات متعدد نشان داده است که ورزش روزانه می‌تواند باعث کاهش استرس، کاهش علائم افسردگی، بهبود الگوی خواب برای افراد مبتلا به بی‌خوابی و کاهش اضطراب شود. بعلاوه، ثابت شده است که ورزش در فضای باز، چه در زمینه‌های شهری و چه در روستاها، باعث افزایش اعتماد به نفس و بهبود خلق‌وخوی کلی می‌شود.
 
قدرت مغز

با بالا رفتن سن قدرت مغز هم رفته رفته کاهش پیدا می‌کند؛ اما با دوچرخه‌سواری می‌توانید این روند را کاهش و حتی به تعویق بیندازید و به تدریج باهوش‌تر شوید. اگرچه ممکن است یک شبه شما را به یک فیزیکدان فیزیک نجومی تبدیل نکند، اما تحقیقات ثابت کرده است که ورزش متوسط ​​و روزانه می‌تواند از افت شناختی جلوگیری کند، حافظه و یادگیری را تیزتر و عملکرد کلی مغز را بهبود بخشد؛ بنابراین حتی اگر دوچرخه‌سواری تا محل کار، شما را به یک دانشمند تبدیل نکند، حداقل باعث پیشرفت درزمینهٔ کاری شما می‌شود.
 
هزینه

هزینه‌های سرسام‌آور خرید بنزین و روغن موتور، تعمیر و نگهداری وسیله نقلیه، بیمه و هزینه‌ی بالای پارکینگ برای تنها چند ساعت تمام حقوق شما را خرج می‌کند؛ اما با خریدن یک دوچرخه می‌توانید تمامی این هزینه‌ها را حذف کنید. خرید چرخ، چراغ و یک قفل برای دوچرخه در مواقع نیاز بسیار ارزان‌تر از هزینه‌هایی است که برای خودرو می‌کردید. پس‌انداز شما تنها بعد از یکسال بسیار بسیار بیشتر از زمانی می‌شود که با خودرو به محل کار می‌رفتید. معامله بسیار خوب و سودمندی است!
 
هوای تازه

بخش حمل‌ونقل نزدیک به 70 درصد از کل انتشار گازهای گلخانه‌ای را تشکیل می‌دهند و باعث آلودگی روزافزون هوا می‌شوند. دی اکسید کربنی که یک دوچرخه سوار هنگام دوچرخه‌سواری از طریق تنفس آزاد می‌کند 0.7 گرم است، این مقدار در مقایسه با یک خودرو شخصی که 544.3 گرم دی اکسید کربن آزاد می‌کند، بسیار ناچیز است. این تغییر در زندگی روزمره سبب یک صرفه‌جویی جدی در انرژی می‌شود و هوای پاک را به ما هدیه می‌دهد.
 
راحتی و ایمنی

یکی از رایج‌ترین تصورات غلط در مورد دوچرخه‌سواری تا محل کار، خجالت کشیدن از انجام این کار است؛ اما چه چیز ناراحت‌کننده‌تر از این که هر روز در جستجوی پارکینگ یا گیر افتادن در سد معبری غیر منتظره باشید؟ هنگام دوچرخه‌سواری برای رفتن به محل کار، یافتن پارکینگ به آسانی صورت می‌گیرد. تنها کافی است در کنار نزدیک‌ترین تیر دوچرخه را قفل کنید و دور شوید. دوچرخه‌سواران در ترافیک گیر نمی‌کنند و نسبت به تأخیرهای معمول حمل‌ونقل در رانندگی یا حمل‌ونقل عمومی حساس نیستند و باعث می‌شود سرعت رفت‌وآمد دوچرخه در بسیاری از رفت‌وآمدهای شهری بیشتر باشد.

دوچرخه‌سواری ایمنی بیشتری نسبت به رانندگی با ماشین دارد و تصادفات کمتری در این زمینه صورت می‌گیرد.
 
دوچرخه‌سواری راه‌هایی به معنای واقعی و مجازی را برای دیدن شهر به روشی کاملاً جدید باز می‌کند. این جامعه شماست، در آن زندگی کنید و از آن لذت ببرید، بدون هیچ ترس و احساس خجالتی!
 

پیام ها و نظرات