سلام دوست من وقت بخیر

چرا هواکش بخریم؟

چرا هواکش بخریم؟

>

سؤال خیلی ساده است. اینکه اصلاً چرا هواکش خریداری کنیم. فقط اینکه هوا تصفیه می‌کند؟ یعنی مزیت هواکش فقط محدود به همین یک مورد می‌شود. حالا اگر این باشد، چرا در بعضی شهرها که هوا هم تمیز است، استفاده می‌شود؟ برای اینکه دلایل دیگری هم وجود دارد. دلایلی کمتر به آن‌ها توجه می‌شود. ما می‌خواهیم در این مقاله، مهم‌ترین دلایل و مزیت‌های خرید هواکش را برای شما بنویسیم.
 

مزیت‌های خرید و استفاده از هواکش


اگر فکر می‌کنید که هوای داخل از بیرون تمیزتر است، باید گفت که تا حد زیادی اشتباه می‌کنید. البته نمی‌توان گفت که هوای داخل خانه از هوای شهر تمیزتر است؛ اما می‌توان آن را کنترل کرد. هواکش این امکان را به شما می‌دهد. یکی از کاربردهای هواکش خوب این است که می‌تواند باعث دفع آلودگی‌ها، باکتری‌ها، رطوبت و در از همه مهم‌تر بوی نامطبوع فضا شود.

تا زمانی که یک هواکش خوب در خانه خود نصب نکنید، نمی‌توانید جریان هوای مناسبی را ایجاد کنید. باز گذاشتن پنجره خوب است؛ اما به شرطی اینکه جایدهی پنجره‌ها به صورتی باشد که بتواند در تثبیت جریان هوا کمک کند. از طرفی آلودگی زیادی هم از آن به داخل خواهد آمد. پس بهترین راه داشتن یک هواکش مناسب است که بتواند حداقل هوای موجود در فضا را به جریان بیندازد.

هوای متراکم قاتل سلامتی است. اگر در یک اتاق را ببندید و اجازه ندهید که هوا در آن جریان پیدا کند، پس از چند مدت اصلاً نمی‌توان آن اتاق شد. به اصطلاح احساس خفگی به انسان دست می‌دهد. هیچ هوایی نیست که بتوان تنفس کرد. از همه بدتر اینکه چند نفر در اتاق باشند و در آن کار کنند. هواکش حتی با وجود بسته بودن در و پنجره مانع از این تراکم هوا خواهد شد.

وقتی افراد زیادی در یک فضای محدود و بسته باشند، کم کم دمای هوا افزایش پیدا می‌کند. تنفس و بخار نوشیدنی‌های گرم کم کم تغییرات منفی در دمای هوا به وجود می‌آورد. جریان به وجود آمده از هواکش باعث می‌شود که این گرما به بیرون منتقل شود و جای خود را به هوای تمیز بدهد. کارگاه‌ها، خانه‌ها، شرکت‌ها و کارخانه‌های بزرگ که در آن افراد زیادی در حال رفت‌وآمد هستند، بیشتر از همه به یک هواکش نیاز دارند.

وقتی هوا تمیز شود، سلامتی شما هم تضمین خواهد شد. هیچ چیزی شاید مثل هوای کثیف و نامناسب روی سلامتی افراد تأثیر نگذارد. سردرد، آلرژی، حالت تهوع، سینوزیت و سوزش چشم از جمله ابتدایی‌ترین بیماری‌هایی است که هوای نامناسب می‌تواند تعریف شده‌اند. شما دوست ندارید به این موارد دچار شوید؟

نیازی به تنفس سنگین نیست؛ این به ویژه برای بیماران مسئله خیلی مهم است. اینکه آن‌ها نیاز ندارند تا برای وارد کردن هوای تمیز، نفس سنگینی بشکند. وقتی هوا تمیز شود و در هر لحظه آلودگی‌ها از بین برود، بسیاری از مشکلات افراد مسن و مبتلا به بیماری های تنفسی برطرف خواهد شد.

حالا به نظر شما با همین چند دلیل ساده نباید گفت که بهتر است تا به دنبال یک تهویه مناسب باشید؟

مطالب مرتبط:

هواکش چه انواعی دارد؟


 

پیام ها و نظرات