سلام دوست من وقت بخیر

نکات و راهنمای خرید ساعت مچی زنانه

نکات و راهنمای خرید ساعت مچی زنانه

>

بیشتر تبلیغات ساعت‌های مچی مربوط به مردان است و با توجه به آمارهای منتشر شده،  مردها بیشتر از زن‌ها ساعت مچی می‌خرند؛  اما نمی‌توان این مسئله را انکار کرد که در چند  دهه اخیر شاهد افزایش فروش ساعت‌های مچی زنانه بوده‌ایم.  بیشتر ساعت‌های مچی زنانه که در ابتدا به بازار عرضه ‌شده‌اند،  اندازه‌های خیلی کوچک‌تری داشته و در صورت لوکس بودن، نهایتاً یک الماس یا چیزی شبیه به آن مانند سنگ‌های قیمتی روی‌شان آن بود. به هر حال کمی دوره عوض شده و زن‌ها هم مانند مردها به ساعت‌های مچی خود اهمیت می‌دهند. هر چند هنوز هم بسیاری از تبلیغات مربوط به ساعت مچی مردانه است یا در کلکسیون فروشگاه‌ها بیشتر ساعت‌های مچی مردانه به چشم می‌خورد. 

در این صورت اگر می‌خواهید که برای خود یا همسرتان یک ساعت مچی مناسب تهیه کنید،  دانستن این نکات به شما در انتخاب و خرید کمک زیادی خواهد شد. برعکس ساعت‌های مردانه،  ساعت‌های زنانه  ظرافت خاصی دارند و همین ظرافت می‌تواند برای انتخاب را برای افراد سخت کند.
 

راهنمای خرید ساعت مچی زنانه


در سال‌های اخیر شاهد عرضه  مدل‌های جدیدی از ساعت‌های مچی زنانه با ساختار پیچیده‌تر بوده‌ایم.  امروزه یک خانم می‌تواند از بین نمونه‌های مختلف ساعت با فناوری‌های متفاوت، مدل مناسب و مورد دلخواه خود را انتخاب کند.  شاید ساعت زنانه مانند مردان تبلیغ نشود؛  اما ساختارشان  در حال پیچیده‌تر شدن است.  در سال ۲۰۱۴ نیویورک تایمز مقاله‌ای با عنوان «زنان و ساعت‌ها:  پیچیده است» نوشت.  در این مقاله این پاراگراف‌های در مورد پیچیده‌تر شدن ساعت زنان نوشته شده است:

هدف ساعت‌سازان جلب رضایت زنانی است که به دنبال مدل‌های بسیار زیبا و جذاب هستند. از این رو شاهد عرضه و معرفی  مدل‌های جدید با عملکردهای پیچیده و به روز هستیم.

همچنین تایمز در این مقاله در خصوص چگونگی تغییر سلیقه و نیازهای زنان در مورد ساعت‌ها به ویژه زنان آسیا اشاره کرده است؛ اینکه بیشتر زنان آسیایی تمایل به استفاده از ساعت‌های مکانیکی را دارند. دانیال چانگ مدیرعامل یک برند لوکس در چین بنا کرده است که زنان در هنگام مراجعه به فروشگاه بیشتر تمایل داشتند تا از ساعت‌های مکانیکی استفاده کرده یا ساعت‌های  خود را به عقربه‌های مکانیکی مجهز کنند. به نظر می‌رسد با توجه به نتایج بررسی نوشته شده در روزنامه تایمز و صحبت‌های فروشندگان ساعت، برای زنان،  ظاهر ساعت بیشتر از تکنولوژی آن اهمیت دارد.
 

طراحی مدرن و کلاسیک


ممکن است تصور شود که زن‌ها بیشتر از مردها به برند توجه می‌کنند؛  اما باید گفت این مسئله کاملاً برعکس است.  از همان اول ظاهر اهمیت دارد. حتی اگر آن‌ها وارد فروشگاه‌های لوکس شوند و پیشرفته‌ترین ساعت‌ها را هم ببینند و ظاهر  ساعت‌ها به اصطلاح به دلشان ننشیند،  خریدی نخواهند کرد. باید گفت که  برای خانم‌ها ظاهر بیشتر از هر چیز اهمیت دارد.  نکته جالب اینکه بعضی از فروشندگان ساعت ادعا کرده‌اند که ساعت‌های عادی و معمولی‌شان، فروش بیشتری داشته‌اند؛  اتفاقی که کاملاً برعکس تصورشان بود. نکته مهم در انتخاب ساعت مچی زنان این است که دست و مچ خانم‌ها از مردها ظریف‌تر است و خرید یک نمونه با طراحی زمخت و سنگین،  جلوه نامناسبی را روی دست خانم‌ها گذاشته و حتی می‌تواند روی ظاهر آن‌ها هم تأثیر بگذارد. اگر یک خانم هستید یا آقایی که می‌خواهد برای خانمش ساعت تهیه کند، بیشتر از همه به ظرافت ساعت باید دقت داشته باشید. خانم‌ها خیلی دنبال امکانات ساعت نیستند.  همین که عقربه داشته بود و زمان را نشان دهد، برای آن‌ها کافی است. البته ممکن است برای گروه خاصی مانند ورزشکاران خانم این قضیه کاملاً متفاوت باشد که خود این هم  شامل تکنیک‌هایی برای خرید است.
 

چه استایل ساعتی انتخاب شود؟


با توجه به مطالبی که در بالا نوشتیم،  می‌توان گفت انتخاب استایل و شکل قاب برای ساعت زنانه اهمیت زیادی دارد.  بیشتر خانم‌ها به سمت ساعت‌های کلاسیک با قاب گرد می‌روند، اما  برخی هم به دنبال ساعت‌هایی با قاب مربعی باحالت مردان هستند. استایل های دیگر که بعضی از آن‌ها حالت فانتزی هم داشته، باعث ایجاد تنوع ظاهری در دست افراد می‌شوند.  نکته دیگر در انتخاب ساعت این است که خانم‌ها ممکن است برای هر موقعیتی به دنبال یک مدل متفاوت باشند؛ مانند لباس و کفش و کیف که برای هر مناسبتی چندین مدل دارند،  ساعت هم به همین صورت است. به عبارتی یک خانم می‌تواند ساعتی برای مهمانی،  ساعتی برای فعالیت‌های روزمره و بیرون  و ساعتی برای ورزش خود داشته باشند.  خانم‌ها ترجیح می‌دهند برای استفاده روزمره از ساعت‌های بسیار ساده و بدون سنگ‌های قیمتی استفاده کنند.  ساعت‌های اسپرت و ورزشی دارای اندازه صفحه بزرگی بوده که خواندن ساعت را راحت‌تر می‌کنند.  بیشتر ورزشکارهای خانم از این ساعت‌ها حتی برای فعالیت روزمره خود هم استفاده می‌کنند. اینکه ساعت مچی زنانه چه استایلی داشته باشد،  باید بر اساس موقعیت و همچنین نوع کار  تعیین شود. برای مناسبت‌های مهمانی،  ساعت‌های لوکس و قیمتی گزینه مناسبی هستند؛ اما برای خانم‌هایی که کارمند بوده و بیشتر ساعت روز را بیرون از خانه در حین کار هستند،  استفاده از ساعت‌های معمولی با ظاهر ساده توصیه می‌شود.
 

ساعت چه استایلی داشته باشد


برای خانم‌هایی که اندازه مچ دستشان بین ۱۲ تا ۱۷ سانتیمتر است، ساعت باید  دارای قطر بین ۲۲ تا ۳۴ میلی‌متر باشد. البته قطر ۲۲ تا ۲۸ میلی‌متر برای ما مچ دست‌های کوچک با اندازه ۱۲ تا ۱۴ سانتی‌متر و قطر ۲۸ تا ۳۴ میلی‌متر برای مچ دست با اندازه  خط ۱۴ تا ۱۷  سانتی‌متر توصیه می‌شود. البته این برای ساعت‌های ساده است. ساعت‌هایی که دارای جواهرات یا زائده‌هایی در کنار خود هستند، مسلماً باید تغییراتی در اندازه قطر و طول آن در نظر گرفته شود. همچنین که اندازه صفحه ساعت باید متناسب با قطر مچ دست خانم‌ها باشد. صفحه بزرگ جلوی نامناسبی ایجاد کرده و صفحه بسیار کوچک هم علاوه بر اینکه  باعث می‌شود تا ساعت بیشتر شبیه دست به نظر برسد، خواندن عقربه‌ها را هم با مشکل مواجه می‌کند.
 

چه فناوری داشته باشد؟


بیشتر ساعت‌ها  دارای فناوری کوارتز یا مکانی که هستند.  ساعت مکانیکی اما مدل‌هایی هستند که ما بیشتر از همه در بازار می‌شناسیم و استفاده می‌کند؛  اما به اندازه ساعت کوارتز دقیق نبوده و هر از گاهی نیاز است که عقربه‌شان تنظیم شود.  ساعت‌های کوارتز هم کاربردی‌تر و قابل اعتماد تر هستند و معمولاً هزینه کمتری در خرید و تعمیر و نگهداری دارند.  هرچند بااین‌همه توضیحات، باز هم عده‌ای علاقه دارند تا به سمت ساعت مکانیکی بروند.  اگر کارمند هستید بیشتر یا روز خود را در بیرون از خانه سپری می‌کنید، انتخاب ساعت کوارتز توصیه می‌شود.
 

چه جنسی داشته باشد


بیشتر افراد ترجیح می‌دهند که از ساعت‌هایی با جنس طلا استفاده کنند  یا اینکه حداقل در بعضی از قسمت‌های آن طلا استفاده شده باشد. جنس  دیگری که در  ساخت ساعت‌های زنانه به کار می‌رود، شامل پلاتین، نقره و فولاد ضد زنگ است. هم چنین سرامیک هم در ساخت بعضی قسمت‌ها به ویژه در ساعت‌های فانتزی  استفاده می‌شود.  در حال حاضر با توجه به آمارهای منتشر شده،  ساعت‌هایی که دارای جنس سرامیک هستند،  فروش بالایی را به خود اختصاص داده‌اند. استفاده از طلا بیشتر برای مهمانی‌ها توصیه می‌شود. همچنین که از نظر امنیتی هم خیلی خوب نیست برای فعالیت روزمره از ساعت‌های طلا استفاده شود.  ساعت‌های طلا علاوه بر اینکه گران هستند، تعمیر و نگهداری آن‌ها هم سخت است.
 

دستبند چه جنسی داشته باشد؟


بیشتر ساعت‌های مچی زنانه دارای دستبندهای فلزی از جنس طلا یا سرامیک هستند؛  اما ساعت‌های زنانه با دستبند چرمی هم وجود دارد.  بیشتر دستبندهای چرمی دارای شکل فانتزی بوده و جوان‌ترها از آن استفاده می‌کنند.  همچنین خانم‌هایی که سر کار می‌رود و کارشان دولتی است، تمایل بیشتری به استفاده از ساعت‌های با دستبند چرمی دارند.  اگر برای مهمانی به دنبال یک ساعت هستید، دستبند فلزی گزینه مناسبی است؛  اما برای کارهای روزمره یا بعضی فعالیت‌های ورزشی ساعت‌های چرمی هم گزینه مناسبی برای خرید خواهند بود.
 

چه رنگی انتخاب شود؟


خانم‌ها بیشتر از مردان به رنگ ساعت خود اهمیت می‌دهند؛  اما خانم‌ها باید چند نکته مهم را در انتخاب رنگ ساعت خود، دقت داشته باشند.  رنگ سفید، مشکی قهوه‌ای سه رنگ پرطرفدار در ساعت‌های مچی زنانه است.  استفاده از رنگ سفید برای خانم‌های با پوست صاف و روشن توصیه می‌شود. استفاده از رنگ مشکی و رنگ تیره دیگر هم برای خانم‌های با پوست تیره توصیه می‌شود.  هر چند که هر دو گروه خانم‌ها بیشتر تمایل به استفاده از رنگ‌های تیره دارد. دیگر رنگ‌ها غیر از این گروه مانند آبی یا قرمز فانتزی بوده و برای نوجوان‌ها گزینه خوبی هستند؛  اما نمی‌توان از آن‌ها برای مهمانی یا فعالیت روزمره به ویژه در ادارات شرکت‌ها استفاده کرد.


چند نکته مهم دیگر

در آخر بهتر است به چند نکته مهم دیگر توجه کنیم:

اگر برای استفاده روزمره به دنبال ساعت مچی هستید، بهتر است به دنبال مدل ساده‌تر باشید. مدل‌های لوکس بیشتر برای مهمانی‌ها یا دورهمی ها توصیه می‌شود.

حتماً  تناسب اندازه ساعت با مچ دست خود را بررسی کنید. بزرگ بودن اندازه یا کوچک بودن آن،  جلوه نامناسبی را در دست‌های شما به وجود می‌آورد.
 

مطالب مرتبط:

ساعت هوشمند چیست؟ از کاربرد تا مزیت آن را بدانید
چرا بهتر است که یک ساعت هوشمند داشته باشیم؟
نکات و راهنمای خرید ساعت مچی
ساعت هوشمند چگونه کار می‌کند؟
راهنمای خرید ساعت مچی مردانه

 

پیام ها و نظرات