سلام دوست من وقت بخیر

ماوس پد گیمینگ با سایز متوسط از برند بزرگ Cooler Master

ماوس پد گیمینگ با سایز متوسط از برند بزرگ Cooler Master

>

کولر مستر Cooler Master یکی از اسامی کمتر شناخته شده در بازار ایران اما بی تردید یکی از بهترین برندهایی که در حال حاضر تلاش خود را به سمت تولید لوازم و ابزار گیمینگ حرفه‌ای منعطف کرده است. برای آشنایی بیشتر شما، ما در نانو کامپ محصولات مخصوص گیمینگ این برند از تایوان را بررسی خواهیم کرد و در این نقد به بررسی ماوس پد گیمینگ مدل Swift-RX شرکت کولر مستر می‌رویم که در 4 اندازه مختلف (Small, Medium, Large, XL) برای حرفه‌ای‌ها با نیازهای متفاوت وجود دارند.

ابعاد
ابعاد ماوس پد گیمینگ Swift-RX شرکت کولر مستر در سایز متوسط، 320 در 270 میلیمتر است که به اندازه کافی برای انجام هر گونه بازی و حرکت دادن ماوس بزرگ است و با ضخامت مناسب 3 میلیمتری مچ دست شما را هم در موقعیت خوبی قرار می‌دهد. در
Swift-RX Gaming Mouse Pad خبری از رنگ‌های تند و چشمگیر نیست و تنها در یک رنگ سیاه موجود است. بر روی تمامی سایز‌ها، دو لوگو، یکی لوگوی اصلی شرکت و دیگری لوگوی مدل، چاپ شده‌ و در دو گوشه سمت  و راست در بالای هر پد دیده می‌شوند. سطح رویین با بافت مشبک میکروسکوپی تعادل خوبی بین سرعت و کنترل ایجاد کرده است اما اگر در یک کلام بخواهیم موارد استفاده آن را خلاصه کنیم، باید بگوییم برای گیمرها و حرفه‌ای‌هایی مناسب است که به دنبال سرعت بالا و سطحی روان برای ماوس خود می‌گردند و کنترل برای آن‌ها رتبه دوم را دارد. 

عملکرد
برای سنجش میزان دقت، اقدام به تست گرفتن از ماوس پد Swift-RX با حساسیت‌های مختلف ماوس (DPI) در بازی قدیمی و نام آشنا Quick کردیم که یکی از سریعترین و دقیق‌ترین بازی‌های اول شخص نوستالژیک (از نظر تیراندازی) است. نتایج به دست آمده بسیار امیدوار کننده و رضایت بخش بودند. از دو نوع ماوس گیمینگ "اپتیکال" و "لیزری" در DPI معادل 800 و 1600 تست گرفته شده که در حرکت اینچ به اینچ و سریع هر دو نوع، خطا و لرزشی دیده نشد و نشانه گر با زیبایی هر چه تمام تر در صفحه جابجا شد. برای پیدا کردن خطای عدم کنترل، اقدام به گردش سریع ماوس بر روی ماوس پد و رها کردن آن کردیم تا متوجه شویم که ماوس از کنترل خارج می‌شود یا خیر، که در تست هر دو نوع، بعد از رهایی، نشانه گر هم ثابت ماند و دیوانه وار نچرخید. این نتیجه، گویای این نکته است که سطح ماوس پد، گردش و حرکت اضافی ایجاد نمی‌کند و کنترل ماوس را از صاحب آن نمی‌گیرد.
در کناره‌های Swift-RX هم لبه‌های برجسته دوخته شده مشاهده می‌شود که به کمک کف زبر و محکم آن از تکان خوردن پد بر روی سطح جلوگیری می‌کند اما این تمام مزیت‌های آن نیست بلکه مشکل بزرگ کسانی که خیلی با ماوس پد کار می‌کنند را نیز حل کرده است که این مشکل باز شدن لایه‌های مختلف در طول زمان و از بین رفتن ماوس پد است.
اما اگر در تصمیم گیری در اندازه به مشکل برخوردید و نمی‌دانید که برای دستان شما چه سایزی مناسب است به نکات زیر دقت کنید : 
• گیمرها و حرفه‌ای‌ها دو دسته هستند : یک دسته کسانی که با حرکت بازو و کل دست اقدام به جابجایی ماوس خود می‌کنند و سپس با مچ دست، حرکت‌های دقیق و ریز مانند نشانه گیری یا انتخاب چندین کاراکتر را با هم انجام می‌دهند. پس اگر از این دسته هستید، حتما بزرگترین اندازه ممکن را خریداری کنید تا در کار کردن با ماوس، ماوس پد کوچک، کار شما را سخت نکند
• دسته دوم حرفه‌ای‌هایی هستند که فقط از حرکت مچ دست استفاده می‌کنند و زیاد بازوی خود را جابجا نمی‌کنند، پس نیازی به سطح بسیار زیاد برای حرکت ندارند که به این دسته افراد بر اساس نوع بازی مد نظرشان و یا کار گرافیکی که انجام می‌دهند، سایزهای کوچک تر پیشنهاد می‌شود.
پس ابتدا سبک گیمینگ و کار خود را خوب تشخیص دهید و سپس با خرید یکی از سایز‌های موجود در نانو کامپ، تا چندین سال یک ماوس پد گیمینگ خوب داشته باشید.

لینک محصول 
محصول مشابه (کوچک) 
محصول مشابه (بزرگ)

پیام ها و نظرات