سلام دوست من وقت بخیر

نکات مهم انتخاب رنگ رژ لب که هر خانمی باید بداند

نکات مهم انتخاب رنگ رژ لب که هر خانمی باید بداند

>

یکی از مهم‌ترین چالش‌ها برای خانم‌ها در هنگام خرید رژ لب، انتخاب رنگ است. هر خانمی برای خرید رژ لب وقتی وارد مغازه می‌شود، از قبل رنگ و برند انتخابی خود را مشخص کرده است؛ اما وقتی پس از چند دقیقه با حجم زیادی از رنگ‌ها و برندها روبرو می‌شود، دچار سردگمی می‌شود. اینکه از بین این همه کدام یک را انتخاب کند؟ در اینجا امکان انتخاب رنگ اشتباه و پشیمانی بعد از رسیدن به منزل وجود دارد و هیچ‌وقت از آن استفاده نکند.

رژ لبی که به درستی انتخاب نشده باشد می‌تواند به راحتی کل روی زیبایی فرد تأثیر بگذارد. به همین دلیل انتخاب رنگی که مناسب باشد، بسیار مهم است. در این مقاله برای شما بررسی روش‌هایی برای انتخاب بهتر رنگ رژلب پرداخته‌ایم.
 

روش‌های انتخاب رنگ رژ لب مناسب

 
 

رنگ پوست خود را مشخص کنید


اولین قدم در انتخاب رنگ مناسب رژ لب، تعیین رنگ پوستتان است. رنگ صورت 5 نوع اصلی دارد: روشن، گندمی​​، برنزه و خیلی تیره.

روشن: رنگ رژلب‌هایی که معمولاً با پوست روشن بسیار زیبا به نظر می‌رسند، رنگ‌های صورتی روشن، مرجانی، هلویی، خنثی و قرمز تیره است.

گندمی: رنگ رژ لب صورتی، ارغوانی، آلبالویی و مات در دختران با رنگ پوست گندمی ​​بسیار زیبا به نظر می‌رسند.

برنزه: دختران با رنگ پوست برنزه می‌توانند رنگ‌های مرجانی، صورتی تیره، قرمز روشن به جز سایه‌های قهوه‌ای و بنفش استفاده کنند.

خیلی تیره: رنگ‌های تناژ قهوه‌ای و بنفش مانند گردویی، کاراملی و شرابی تیره، رنگ اصلی رژ لب پوست‌های تیره است. افرادی با این رنگ پوست نباید از رژلب‌های کم رنگ استفاده کنند.
 

پایه رنگ پوست خود را مشخص کنید


شناخت پایه رنگ پوستی شما قطعاً به شما در راهنمایی کمک می‌کند. اصولاً 3 نوع پایه رنگ پوست وجود دارد: سرد، گرم و خنثی.

سرد: بهترین رژ لب‌ها برای پایه رنگ‌های سرد، رژلب‌هایی با ته رنگ آبی یا بنفش هستند. این بدین معنی نیست که شما باید رژ لب آبی یا بنفش بزنید، البته در صورت استفاده این رنگ‌ها هم زیبایی شما چند برابر می‌شود، منظور این است که در هر رنگ رژی که انتخاب می‌کنید، باید کمی از تناژهای این دو رنگ را در خود داشته باشد.

گرم: بهترین رژ لب برای پایه رنگ پوست گرم رنگ‌هایی با پایه گرم است. سعی کنید بیشتر به رژهایی به نارنجی پررنگ، قرمز آجری و قهوه‌ای مایل به قرمز فکر کنید.

خنثی: برای این پایه رنگ، طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها مکمل یکدیگر هستند. رنگ‌های صورتی را برای پوست روشن، رنگ ارغوانی برای پوست متوسط و رنگ‌هایی با تناژ قرمز را برای پوست‌های تیره را امتحان کنید. برای پوست‌های خنثی تقریباً از هر پایه رنگی می‌توانید بهره ببرید از رنگ‌های بسیار کمرنگ تا شرابی‌های تیره به پوست شما می‌آید.

شکل لب‌ها


شکل لب هم در انتخاب رنگ رژلب تأثیر زیادی دارد. اگر لب بالای شما از لب پایینی‌تان بزرگ‌تر بود باید رژ لب با رنگ روشن را به لب پایینی و سایه‌ای کمی تیره از همان رنگ را به لب بالایی‌تان بزنید. این کار باعث ایجاد خطای دید و متقارن شدن لب‌هایتان می‌شود.

اگر شما از آن دسته افرادی بودید که لب پایینی‌تان بزرگ‌تر بود، می‌توانید هر رنگی را که متناسب با پایه رنگ پوستتان بود و کمی از رنگ خنثی روشن درست را در مرکز لب بالایی استفاده کنید.

برای لب‌های نامتقارن می‌توانید از یک مداد لب در سایه‌ای مشابه رنگ رژ برای ترسیم لب‌ها استفاده کنید و شکل متقارنی به لب‌های خود بدهید. فقط نباید در این کار زیاده‌روی کرد.

اندازه لب‌ها


در هنگام انتخاب رنگ و مدل رژ لب به اندازه لب‌هایتان دقت کنید. رژ لب مات و براق هرکدام ممکن است به گروه خاصی بیایند؛ مثلاً اگر لب‌های شما نازک است، از رژ با رنگ‌های تیره و پر زرق‌وبرق پرهیز کنید. آن‌ها فقط باعث لاغرتر نشان دادن لب‌های شما می‌شوند. در عوض می‌توانید از رژ لب‌های خامه‌ای استفاده کنید. برای لب‌های قلوه‌ای می‌توانید از رژلب‌هایی که بیش از حد سبک و دارای بافت‌های براق هستند، استفاده کنید.

رنگ مو


یکی دیگر از مواردی که باید به آن دقت کرد، رنگ موهایتان است. این بدین معنی نیست که اگر موهای شما مشکی است، رنگ‌هایی که برای موی بور گفته‌ایم به شما نمی‌آید، بلکه تمامی رنگ‌ها به شما می‌آید؛ اما بهتر است از رنگ‌هایی که مناسب رنگ موی مشکی هستند، استفاده کنید تا شیک‌تر به نظر برسید.

موهای تیره، پوست روشن: رنگ‌های صورتی روشن، قرمز مایل به قرمز، گیلاس و آلو

موهای بور، پوست روشن: رنگ‌های صورتی تیره، صورتی خالص، صورتی روشن و قرمز

موهای تیره، پوست تیره: بژ طلایی، رنگ‌های مایل به قرمز و رنگ‌های برنز

موهای بور، پوست تیره: کاراملی، صورتی‌ گرم و صورتی شبیه به رنگ ماهی قزل آلا

موهای قهوه‌ای، پوست گندمی: بژ، صورتی ماهی قزل آلا، مرجانی و صورتی‌های بسیار تیره

موهای قرمز، پوست روشن: صورتی ماهی قزل آلا، مرجان D مایل به قرمز و قهوه‌ای سوخته

همانطور که در این مطلب برای شما نوشتیم، در انتخاب رنگ رژ باید خیلی دقت کرد. یک انتخاب اشتباه به راحتی می‌تواند تمامی زحمات شما را بر باد دهد. اگر اطلاعات کاملی در این خصوص ندارید، می‌توانید با یکی از دوستان خود به خرید بروید یا از سایت‌های معتبر خرید کنید.
 

پیام ها و نظرات