سلام دوست من وقت بخیر

سکان بخش گرافیک AMD در دستان ناخدای جدید

سکان بخش گرافیک AMD در دستان ناخدای جدید

>از زمانی که راجا کودوری، سرپرست بخش گرافیک AMD این کمپانی را به مقصد اینتل ترک کرد، Radeon یک آینده مبهم را شروع کرده است. حالا AMD یک سرپرست جدید برای بخش گرافیک خود استخدام کرده است.

از این پس تیم مهندسی Radeon زیر نظر دیوید وانگ (David Wang) کار خواهند کرد که جانشین راجا کودوری محسوب می‌شود. آقای وانگ پیش‌تر از کارکنان AMD بود که که Synaptics رفت که در آنجا نایب رئیس بود. حالا وی به کمپانی AMD بازگشته تا در کنار سرپرستی تیم مهندسی، نایب رئیس بخش پردازنده گرافیکی و SoC نیز باشد. وانگ سابقه طولانی در صنعت پردازنده‌های گرافیکی دارد. او پیش از ملحق شدن به AMD برای SGI کار می‌کرد که بعدتر به ArtX و پس از آن به ATI ملحق شد که در نهایت توسط AMD خریداری شد. به طور مشخص وانگ در پردازنده‌های گرافیکی عرضه شده بین سری R300 و ریزمعماری GCN 1.0 (جزایر شمالی) نقش داشته است.

وانگ در شرایط حیاتی به AMD ملحق شده است، AMD حالا در میانه راه توسعه ریزمعماری Navi و فراتر از آن قرار داد. همچنین این کمپانی سرگرم آماده کردن پردازنده‌های گرافیکی Vega برای دستگاه‌های قابل حمل و نسل 7 نانومتری Vega برای سرورها است. طبق اعلام رسمی AMD، وانگ مسئول مهندسی بخش گرافیک، شامل استراتژی فنی، معماری، سخت افزار و نرم افزار خواهد بود. همچنین این بیانه نشان می‌دهد بخش نرم افزار Radeon در کنترل گروه مهندسی می‌ماند و به میان سایر بخش‌های AMD توزیع نمی‌شود.

AMD همچنین آقای مایک ریفیلد (Mike Rayfield) را به سمت ریاست بخش گرافیک خود انتخاب کرده است. ریفیلد نیز جزء نام‌های باسابقه در صنعت پردازنده گرافیکی است. وی ریاست بخش موبایل انویدیا (Tegra) و مدیر توسعه کسب و کار سیسکو را برعهده دارد. ریفیلد پیش از ملحق شدن به AMD به مدت پنج سال برای میکرون کار می‌کرده است. AMD خود بر تجربه 30 ساله ریفیلد دست گذاشته و امیدوار است بتواند به رشد بخش گرافیک این کمپانی کمک کند.
همه این‌ها در شرایط جالبی رخ داده است، هم اکنون ماینرها بازار را از کارت گرافیک خالی کرده‌اند، بنابراین تقریباً AMD هر چیزی که عرضه کند فروش می‌رود.

 

تاریخ انتشار 1396/11/4
زمان انتشار 15:35
منبع AMD

پیام ها و نظرات