سلام دوست من وقت بخیر

ساعت مچی عقربه‌ای یا دیجیتالی؟ کدام یک را بخریم؟

ساعت مچی عقربه‌ای یا دیجیتالی؟ کدام یک را بخریم؟

>

انتخاب بین ساعت مچی عقربه‌ای یا دیجیتالی به سلیقه افراد برمی‌گردد. یک نفر تمایل دارد که با ظاهر کلاسیک بگردد و دیگری به دنبال تیپ مد روز است و از نوع دیجیتالی استفاده می‌کند. یکی دیگر برایش فقط نمایش ساعت مهم است و دیگری می‌خواهد از چند تکنولوژی به روز هم استفاده کند؛ و خیلی موارد دیگر. همه این‌ها در کنار هم عوامل انتخاب بین ساعت مچی عقربه‌ای و دیجیتالی هستند. اگر از اول بدانید که به دنبال چه چیزی هستید، انتخاب ساعت راحت‌تر است؛ اما اگر بخواهید برای فردی کادو بگیرید یا اینکه گاهی انتخاب بین این دو برایتان سخت است، مطالعه ادامه این مطلب می‌تواند به شما در انتخاب کمک زیادی کند.
 

چرا ساعت عقربه‌ای انتخاب کنیم؟


از نظر ساختار مکانیکی، ساعت‌های آنالوگ از مکانیزمی برای تعیین زمان استفاده می‌کنند. برخلاف ساعت دیجیتالی که از صفحات ال ای دی استفاده می‌کنند، در عقربه‌ای، صفحات معمولی با دو عقربه برای نمایش ساعت به کار می‌رود. ویژگی‌هایی که در ساعت‌های عقربه‌ای وجود دارند و باعث می‌شود تا بیشتر مردم آن‌ها را خریداری کنند، شامل این موارد است: با هر تیپ و ظاهری می‌توان یک مدلی را انتخاب کرد؛ از نظر شکلی تنوع بسیار بالایی دارند؛ با یک نگاه می‌توان کل زمان یعنی 12 ساعت را بررسی کرد؛ بعضی از آن‌ها چند موتوره هستند و امکانات حرفه‌ای همانند یک ساعت دیجیتالی دارند؛ نمونه‌های باکیفیت آن متوسط قیمت کمتری نسبت به ساعت دیجیتالی دارند و همچنین می‌توان آن‌ها را به عنوان هدیه بسیار زیبا و به یاد ماندنی برای عزیزان خود خریداری کرد.
 

مزایای ساعت عقربه‌ای چیست؟


با اینکه ظاهر ساعت عقربه‌ای بسیار ساده است؛ اما شیک هستند. از طرفی تنوع ظاهری بسیاری هم دارند. شما همین الآن به یک فروشگاه معمولی ساعت در شهر بروید؛ حداقل 100 طرح مختلف را مشاهده خواهید کرد. 100 طرحی که انتخاب را واقعاً می‌تواند سخت کند. البته این می‌تواند یک عیب هم باشد؛ اما کفه مزیت آن سنگینی بیشتری دارد. برای اینکه دست شما برای انتخاب طرحی متناسب با روحیات خودتان یا فردی که قصد گرفتن کادو برای او را دارید، بسیار بازتر خواهد بود.

ساعت عقربه‌ای را می‌توان در هر جایی و رویدادی استفاده کرد؛ عروسی، مهمانی‌های فامیلی و دوستانه، ختم، جلسات کاری و مسافرت. هیچ تفاوتی ندارد.

دوام بیشتری نسبت به ساعت دیجیتالی دارند. البته اگر از برندهای باکیفیت و از فروشگاه‌های معتبر خریداری کنید. استفاده از ساعت‌های دیجیتالی به دلیل داشتن صفحات LED با محدودیت‌هایی همراه است؛ در صورتی محدودیت‌ها در عقربه‌ای کمتر است.
 

معایب ساعت عقربه‌ای چیست؟


بعضی ساعت‌های عقربه‌ای دارای سیستم روشنایی نیستند؛ یعنی در محیط‌های تاریک نمی‌توان به خوبی متوجه زمان شد. حتماً حداقل باید از جایی نوری به صفحه بتابد تا بتواند زمان را به درستی خواند.

امکانات ساعت‌های عقربه محدود است؛ مدل‌های چند موتوره نهایتاً دارای تایمر هستند که برای هر کسی هم قابل استفاده نیستند و قیمت گرانی هم دارند.

تنظیم دقیق ساعت‌های عقربه‌ای سخت است؛ بیشتر افراد زمان ساعتشان همیشه یک دقیقه عقب یا جلو است.

بعضی ساعت‌های عقربه‌ای به ویژه چند موتوره وزن بیشتری نسبت به ساعت دیجیتالی دارند. این وزن بالا می‌تواند باعث ایجاد احساس سنگینی بیشتری روی دست افراد شود.
 

آیا ساعت عقربه‌ای خریداری کنیم؟


ما از شما می‌پرسیم که چرا خریداری نکنید؟ ساعت عقربه‌ای همه‌پسند است؛ پیر و جوان و کودک و بزرگسال ندارد. هر کسی بنا بر سلیقه خودش می‌تواند از بین میلیون‌ها طرح مختلف یکی را انتخاب کند. هیچ محدودیتی هم در استفاده از آن وجود ندارد.
 

چرا ساعت دیجیتالی انتخاب کنیم؟


یکی از مهم‌ترین تفاوت‌های بین ساعت دیجیتالی و عقربه‌ای در نحوه نمایش اعداد است. شما در یک لحظه فقط می‌تواند زمان همان لحظه را مشاهده کنید؛ اما در عقربه‌ای تمامی زمان در هر لحظه کاملاً جلوی چشمان شما قرار دارد. این محدودیت در نمایش می‌تواند دست شما در مدیریت زمان کمی با مشکل مواجه کند.

از طرفی امکاناتی که در ساعت‌های دیجیتالی وجود دارد، در ساعت عقربه‌ای نمی‌توان پیدا کرد؛ کرونومتر، جی پی اس، پاسخ به تماس و غیره. البته باید گفت که ساعت‌های دیجیتالی جدید نمونه‌های از ساعت‌های هوشمند هستند که نسل جوان بیشتر از همه از این مدل استفاده می‌کنند. به دلیل قابلیت و امکانات جدیدی که ساعت‌های دیجیتالی به روز دارند، از همه مهم‌تر اتصال با گوشی‌های هوشمند، در حال حاضر شاهد افزایش استفاده از آن‌ها هستیم. بعضی از ساعت‌های دیجیتالی یا بهتر بگوییم هوشمند دارای امکاناتی هستند که گروه‌های خاصی از جمله ورزشکاران می‌توانند از آن‌ها در موقعیت‌های مختلفی مانند باشگاه‌ها و غواصی استفاده کنند.


مزایای خرید ساعت دیجیتالی چیست؟


از نظر قیمت نسبت به ساعت‌های عقربه‌ای حرفه‌ای مقرون‌به‌صرفه تر هستند.

بعضی از مدل‌های دیجیتالی را می‌توان با خورشید شارژ کرد؛ مدل‌های حرفه‌ای اصلاً باتری ندارند و با فقط با نور خورشید شارژ می‌شوند. از این رو به آن‌ها ساعت‌های عمری می‌گویند.

بعضی ساعت‌های دیجیتالی دارای قابلیت‌هایی مناسبی برای گروه‌های خاص به ویژه ورزشکارها هستند. این ساعت‌ها با اینکه قیمت بالایی دارند؛ اما حتی افراد معمولی هم برای فعالیت‌های ورزشی خود می‌توانند از آن استفاده کنند.

ساعت‌های دیجیتالی می‌توانند اطلاعات را به صورت دقیق‌تر نشان دهند. همچنین اینکه به دلیل قابلیت نور، امکان استفاده از آن در هر شرایط آب وهوایی به ویژه شب‌ها بهتر است.

وزنشان نسبت به ساعت عقربه‌ای سبک‌تر است.
 

معایب ساعت دیجیتالی


جنس به کار رفته در ساختار ساعت‌های دیجیتالی مانند ساعت‌های عقربه‌ای نیست. برای همین بیشتر در معرض آسیب هستند.

با این امکانات بیشتری دارد؛ اما گروه‌های خاصی بیشتر از این مدل استفاده می‌کنند.

این مدل ساعت‌ها را خیلی نمی‌توان در موقعیت‌های رسمی استفاده کرد. در چنین مواقعی بهتر است که به سراغ خرید و استفاده از همان ساعت‌های عقربه‌ای بروید.
 

حالا کدام یک خریداری کنید؟


در ابتدای این مقاله هم نوشتیم که انتخاب بین ساعت مچی عقربه‌ای و دیجیتالی سلیقه و بر اساس شرایط است. مسلماً ساعت عقربه کاربرد گسترده‌تری نسبت به دیجیتالی یا همان مدل‌های هوشمند امروزی دارد؛ اما اگر نوع کارتان به صورتی است که به امکانات ساعت هوشمند نیاز دارید، پس بهتر است که بیشتر به خرید این مدل فکر کنید. اگر بودجه­تان می­رسد، می­توانید هم یک ساعت عقربه­ای و هم یک ساعت دیجیتالی برای خود خریداری کنید. به این صورت از مزایای هر دو می­توانید در یک زمان بهره ببرید. آیا این بد است؟

مطالب مرتبط:

نکات و راهنمای خرید ساعت مچی
ساعت هوشمند چیست؟ از کاربرد تا مزیت آن را بدانید
راهنمای خرید ساعت مچی مردانه
نکات و راهنمای خرید ساعت مچی زنانه


 
 

پیام ها و نظرات