سلام دوست من وقت بخیر

نکات مهمی که باید در خرید مونوپاد بدانید

نکات مهمی که باید در خرید مونوپاد بدانید

>

یک دستگاه ساده است دیگر؛ این همه مقاله نیاز نیست. خیلی راحت به یک فروشگاه یا وبسایت اینترنتی رفته و یک عدد مونوپاد خریداری می‌کنید و تمام؛ اما همینجا صبر کنید. به اصطلاح ترمز دستی را بکشید. این نکته را بدانید که در خرید لوازم جانبی موبایل و لپ تاپ، حتی ساده‌ترین وسایل هم برای خود قوانینی دارند. اگر یک نوع وجود داشت، تکلیف روشن است؛ اما نه وقتی شما در بازار با انواع متعدد و برندهای مختلفی روبرو می‌شوید. حالا می‌خواهد که حتی یک مونوپاد ساده باشد. مسئله‌ای که در این مقاله قصد بررسی آن را داریم.
 

نکات خرید مونوپاد

 
 

هد مونوپاد


هد (Head) که همان سری مونوپاد معرفی می‌شود، یکی از مهم‌ترین عواملی است که شما باید در هنگام خرید در نظر بگیرید. نمونه‌های ساده و اصولاً باکیفیت پایین، دارای سری بسیار سفت و غیرقابل چرخش هستند. در صورتی که بخش هد، ویژگی است که می‌تواند در تعیین زاویه دوربین به شما کمک کند. اگر بخش هد مونوپاد شما چنین امکانی را نداشته باشد، در حقیقت دست شما در تعیین زاویه بسته است و نمی‌تواند عکس‌هایی از حالت‌های مختلف داشته باشید. دقیقاً چیزی شبیه به گرفتن سلفی با استفاده دست خواهد بود؛ اما شما مونوپاد می‌خرید که بتوانید به عکس‌های خود زاویه بیشتری بدهید.
 

ارتفاع مونوپاد


خیلی مهم است که مونوپاد دارای ارتفاع مناسب و قابل تنظیم باشد. البته بیشتر این نوع ابزار دارای ارتفاع قابل تنظیم هستند و می‌توانند از کمترین تا بیشترین حالت استاندارد را به خود بگیرند؛ ما باید گفت که بازه فاصله‌ای خیلی مهم است. ارتفاع بعضی نمونه‌ها فقط تا حد معینی بیشتر می‌شود یا اینکه حداقل آن‌ها از بقیه بیشتر است. اول از همه باید گفت که ارتفاع بیشتر مونوپادها یکسان است؛ اما مسئله‌ای که شما باید در هنگام خرید در نظر بگیرید، تناسب آن با ارتفاع قد شماست. برای افراد قد کوتاه و قد بلند، این حداکثری خیلی مهم است. به ویژه برای افراد قد بلند باید به صورتی باشد که آن‌ها بتوانند خود را در کادر بیشتر قرار دهند. فقط حواستان باشد که ارتفاع اگر هم خیلی بیشتر باشد، کنترل آن سخت‌تر خواهد بود.
 

کیفیت پیچ‌ها


کیفیت قسمت‌هایی که پیچ می‌شوند، خیلی مهم است. نمی‌توان گفت که نباید پلاستیک باشد، برای اینکه نمونه‌های پلاستیک عالی و حتی بهتر از آهن وجود دارد؛ اما این نکته را در نظر داشته باشید که حداقل بخش پیچ‌ها و محل اتصال باید خیلی محکم در برابر استفاده و همچنین ضربه باشند. اگر قرار است که حضوری خرید کنید، حتماً بخش اتصالات را مورد بررسی قرار دهید. در خرید اینترنتی هم حتماً با شرکت تماس بگیرید یا نظرات دیگران کاربران در خصوص کیفیت مطالعه کنید.
 

بررسی نظرات دیگر


باید قبول کنیم که بیشترین درصد خرید امروزی ما به صورت اینترنتی انجام می‌شود. یکی از مواردی که قبل از خرید مورد بررسی قرار می‌گیرد، نظرات کاربران نوشته شده است. اینکه در صورت استفاده، به چه موارد برخورد کرده‌اند. این مسئله می‌تواند برای لوازم جانبی موبایل مانند مونوپاد خیلی مهم است. به هر حال به دلیل اینکه خرید اینترنتی است و شما از اول چیزی را ندیده‌اید، پس مهم است که حتماً آن‌ها را بخوانید. به دلیل تنوع بالا و کیفیت‌های مختلف، پس باید نظر دیگران در خصوص میزان رضایتشان از بررسی کرد.
 

بررسی عوامل مهم برای شما


چه موارد از مونوپاد برای شما اهمیت دارد؛ میزان ارتفاع دسته، قالب چگونگی نگهداری گوشی، بلوتوث، وزن و غیره. هر کدام می‌تواند برای فردی از نظر اهمیت و ارزش متفاوت باشد. این نیاز شماست که تعیین کننده بررسی دقیق ویژگی و امکانات خواهد بود. شاید اصلاً برای شما قیمت مهم باشد. به هر حال قبل از خرید ویژگی‌های نوشته در بخش مشخصات محصول را به طور دقیق مورد بررسی قرار دهید که کدام یک برای شما بیشتر و کدام یک کمتر اهمیت دارد و بعد به سراغ بقیه بروید. مهم‌ترین مواردی که باید در نظر بگیرید، شامل موارد زیر است:

- شکل قالب نگهداری موبایل چگونه باشد. اندازه که قالب‌ها بیشتر فری سایز هستند و به اندازه موبایل باز و بسته می‌شوند؛ اما باز باید این مسئله را در نظر بگیرید.

- نوع جایگاه المان‌ها در قالب چگونه است. آیا این نوع جایگیری متناسب با ساختار گوشی شماست؟ برای همین است که بعضی مونوپادها مناسب هر برند و مدل گوشی موبایلی نیست.

- زاویه چرخش آن چگونه است؟ این مسئله شاید برای فرد عادی خیلی مهم نباشد؛ اما برای آن‌هایی بیشتر در ارتفاع هستند، مانند کوهنوردان، چتربازها و غیره، اهمیت بیشتری داد. این گروه افراد به دنبال زاویه با چرخش بالا هستند.

خرید مونوپاد خیلی نکته خاصی ندارد؛ اما در نظر نگرفتن همین موارد می‌تواند شما را خریدتان ناراضی کند. شما که این را نمی‌خواهید؟


مطالب مرتبط:

چه لوازم جانبی برای گوشی هوشمند خود خریداری کنیم؟
4 نکته مهم در خرید هولدر
به چه ویژگی‌هایی در خرید موبایل باید توجه کنید

 

پیام ها و نظرات