سلام دوست من وقت بخیر

نکات مهمی که باید در هنگام خرید جواهرات توجه کنید

نکات مهمی که باید در هنگام خرید جواهرات توجه کنید

>


باید به دست بیاید، باید زیبا باشد و از دور برق بزند، باید خیلی زیبا باشد، بهتر است که با یک دوست بروید تا او از دور شما را ببیند و نظر بدهد، از فلان فروشگاه معروف خریداری کنید و خیلی از موارد دیگر شامل نکاتی هستند که آن را در هنگام خرید جواهرات باید در نظر گرفت. با اینکه همه این‌ها خیلی بد هم نیستند؛ اما باید گفت که همه چیز نبوده و بعضی از نکات امروزی بیشتر نظر افراد خاص است؛ نه نظر کارشناسی.

حالا ما در این مقاله قصد داریم تا چند نکته مهم و ناگفته در خصوص خرید جواهرات را برای شما بنویسیم. نکاتی که می‌دانید و کمتر به آن توجه می‌کنید.
 

نکات خرید جواهرات


به دنبال اسم نباشید


اسم برند همیشه هم خوب نیست. گاهی بعضی اوقات ما درگیر نام برند فروشگاه می‌شویم. اینکه حتماً باید از آن فروشگاه خرید کنیم. چرا؟ برای اینکه فلان بازیگر معروف از آنجا خرید می‌کند؟ برای اینکه فروشگاهش خیلی شیک و زیباست یا اینکه در فلان نقطه معروف قرار دارد. این‌ها هیچکدام دلیل نمی‌شود که کیفیت کار فروشگاه خوب باشد. به جای این، به دنبال فروشگاهی باشید که در فروش خود انصاف داشته و نمونه های اصلی با قیمت مناسب عرضه کند. البته انصاف از نظر قیمت نیست، برای اینکه طلا در کل کشور قیمت مصوبی دارد. منظور این است که طلای آن باکیفیت باشد. ناخالصی نداشته باشد. شما هرچقدر هم که طلاشناس باشید، جواهرفروش از شما طلاشناس تر است. به دنبال فروشنده منصف باشید. فروشنده‌ای که واقعاً همه چیز را به صورت واقعی به فروش می‌رساند.
 

فقط طلا نخرید


طلا خیلی خوب است. خانم‌ها عاشق استفاده از طلا هستند و از طرفی برای خیلی افراد، ابزار سرمایه‌گذاری مناسبی به حساب می‌آید؛ اما گران است. حتماً که نباید همیشه طلا خرید. اگر بودجه‌تان کم است، نقره استرلینگ خریداری کنید. برای اینکه این نقره‌ها اصل هستند. نقره‌هایی که در بازار به نام آلمانی و نیکل به فروش می‌روند، اصل نیستند و صرفاً ظاهر دارند. حتماً در هنگام خرید درصد ترکیب طلا و نقره را از فروشنده بپرسید و با مشخصات کالا تطابق دهید.
 

می‌توانید مروارید خریداری کنید


مروارید هم یک نوع جواهرات دیگری است که خانم‌ها خیلی از آن استفاده می‌کنند. مروارید اصل که از ته دریا می‌آید، اول از همه به سختی پیدا می‌شود و دوم اینکه قیمت بسیار بالایی دارند. مرواریدهای شبه اصل یا شبیه به مروارید اصل همان نوعی هستند که کار جواهری روی آن انجام می‌شوند. نسبت به طلا ارزان‌تر بوده و حتی در بعضی مواقع زیبایی‌های بیشتری به بانوان می‌دهند.
 

از سنگ قیمتی استفاده کنید


سنگ‌های قیمتی مثل سنگ فیروزه که اصل آن در کشور به وفور پیدا می‌شود، گزینه‌های مناسبی به جای طلا هستند. هم قیمت ارزان‌تری داشته و هم اینکه تنوع بالاتری دارند. مشکلی هم در استفاده ندارند و می‌توانید حتی در بعضی وسایل خانه به عنوان تزئینی استفاده کنید. فقط باید مراقب باشید که از فروشگاه معتبر خریداری کنید. این روزها خیلی از سنگ‌ها با کمی تغییر به جای اصل فروخته می‌شوند. روی در هر فروشگاهی نوشته‌شده مروارید اصل، باور نکنید و اول از همه نسبت به معتبر بدون آنجا تحقیق کنید. اگر هم جایی را از قبل می‌شناسید، دیگر نیازی نیست که نگران باشید.
 

همراه یک فرد بروید


در بالا نوشتیم که همراه یک فرد رفتن برای نظر داشتن از دید برخی یک نکته خرید است. ما این را قبول داریم؛ اما اول از همه نه با هر فردی و دوم اینکه نه صرفاً برای نظر دادن. با شخصی بروید که خود او بتواند اصل و فرع طلا را تشخیص دهد. حداقل اینکه شناخت جزئی از انواع جواهرات، زیبایی و به اصطلاح سبک و سنگینی آن داشته باشد.
 

حتماً بررسی کنید


فقط به زیبایی طلا نگاه نکنید. حتماً از نزدیک کالا را مورد بررسی قرار دهید. بعضی طلاها ممکن است که در بخشی خیلی کوچکی دارای خش یا پریدگی باشند؛ به ویژه اگر قصد خرید انگشتر را داشته باشید. به هر حال قبل از اینکه مدلی را انتخاب و خریداری کنید، آن را خودتان هم از نزدیک بررسی کنید.
 

به ظاهر شما بیاید


طلا که جنس یکسانی دارد؛ اما ظاهری که روی آن کار شده متفاوت است. باید به دنبال نمونه ای باشید که به ظاهر و ساختار یا دست شما بیاید؛ برای مثال، اگر صورت کوچک دارید، خرید یک گوشواره بزرگ کار اشتباهی خواهد بود. البته شاید هم خوب باشد. به هر حال باید از نزدیک مورد بررسی قرار بگیرد. برای اینکه راحت بتوانید تست کنید، بهتر است که خرید خود را به در صبح یا مکان‌های خلوت انجام دهید تا مشکلی از بابت شلوغی مغازه و انتخاب سریع نداشته باشید.

برای خرید جواهر، قانون نوشته‌ شده‌ای مانند بقیه دستگاه‌های الکترونیکی نداریم. مهم این است که به دستتان بیاید.
 

  

پیام ها و نظرات