سلام دوست من وقت بخیر

پتنت جدید اپل نور را از طریق Face ID و Touch ID تشخیص می‌دهد

پتنت جدید اپل نور را از طریق Face ID و Touch ID تشخیص می‌دهد

>

در چند روز گذشته شایعه شده بود که اپل در نمونه‌های بعدی، ناچ صفحه را حذف خواهد کرد. تاکنون هنوز خبری در خصوص تائید یا رد این خبر شنیده نشده است. با این حال اپل یک برنامه پتنت را ثبت کرده که جزئیات فناوری و تکنولوژی را با تشخیص نور از صفحه به اشتراک می‌گذارد. این فناوری در مدل‌های آینده برای Face ID و Touch ID استفاده می‌شود.

در حقیقت باید گفت که اپل پتنتی را ثبت کرده است که هدف آن پیاده‌سازی سیستم تشخیص نور زیر صفحه برای Face ID و Touch ID در گوشی‌های آیفون آینده است. ناچ روی گوشی آیفون از زمان معرفی مدل X به همان اندازه باقی مانده است. این ناچ احتمالاً بزرگ‌ترین مدل روی گوشی‌های هوشمند تاکنون بوده است. در حالی که سامسونگ به سمت ساخت صفحه‌های سوراخ‌دار پیش رفته است، اپل انگار برنامه‌ای برای آن نداشت. هرچند شنیده شده بود که اپل به دنبال استفاده از سوراخ در صفحه برای سلفی است؛ اما با توجه به پتنت جدید دیگر به آن نیازی نخواهد بود.

آخرین پتنت جدید به سیستمی اشاره می‌کند که ناچ را در حداقل‌ترین مقدار اندازه نگه می‌دارد؛ اما هنوز قابلیت Face ID را دارد. این پتنت با نام «سیستم سنجش برای تشخیص برتابش نور به لایه ساطع کننده نور صفحه دستگاه الکترونیکی» معرفی شده است. خیلی خلاصه بگوییم که اپل قصد دارد تا از یک حسگر تشخیص نوری برای Face ID و Touch ID استفاده کند.

جزئیات مربوط به پیاده‌سازی این دو فناوری منتشر شده است. در نمونه اولی، سنسور نور پشت صفحه می‌تواند تصویری از شی‌ء لمس شده را جمع و ثبت کند. این به بازگشت Touch ID اشاره دارد. همچنین پتنت اپل به استفاده از سنسور نور محیط برای اجرای عملیات اشاره دارد. در مرحله دوم، از آرایه‌ای از فوتودیودها یا سلول‌های خورشیدی برای جمع و ثبت کردن پیکسل عکس استفاده می‌شود. علاوه ر این، سیستم سیگنال‌های الکتریکی را از فوتودیودها برای احساس شدت نور و رنگ جمع می‌کند. این مرحله به Face ID مورد استفاده در مدل‌های آینده اشاره دارد. به نظر می‌رسد که این ثبت گام و نقطه مهمی برای آینده اپل خواهد بود.


مطالب مرتبط:

در دنیای تکنولوژی تمام صفحه چه خبر است؟
آینده صنعت موبایل چگونه خواهد شد
به چه ویژگی‌هایی در خرید موبایل باید توجه کنید

پیام ها و نظرات