سلام دوست من وقت بخیر

نکات اصلاح صورت با تیغ

نکات اصلاح صورت با تیغ

>

اصلاح ریش صورت به نظر آسان می‌آید؛ اما نه وقتی که ریش‌هایتان تا حدی رشد کرده و از طرفی هم تیغتان جنس خوبی ندارد. عنوان این مقاله می‌تواند خیلی کلیشه‌ای باشد؛ اما اگر بدانید که خیلی‌ها هنوز در این خصوص اشتباه می‌کنند، تعجب خواهید کرد.

احتمالاً شما آقایانی را هم دیده‌اید که جای زخم کوچکی روی صورت خود دارند. چقدر بد است. اینکه زخم کوچک به دلیل ناشیانه‌ای و سهل انگاری روی صورت بماند. دلیلش هم واضح است؛ ندانستن روش‌های درست اصلاح صورت با تیغ. برای همین در این مقاله چند نکته مهم برای اصلاح صورت با تیغ را برای شما نوشته‌ایم.
 

توصیه‌های مهم در اصلاح صورت با تیغ

 
اول از همه صورت خود را تمیز کنید. بله این را شما هم می‌دانید. اصلاً همه می‌دانند؛ اما پس چرا سهل انگاری می‌کنید؟ در ابتدا و قبل از شروع صورت خود را آب گرم و صابون تمیز کنید تا چربی و کثیفی‌های به جا مانده کاملاً پاک شود. به ویژه برای آن‌هایی که ریش‌های بلند دارند و می‌خواهند تا آن را از ته کوتاه کنند، باید بیشتر دقت کنند. چنین گروهی باید کاملاً ریش خود را تمیز و بعد شروع کنند.

اگر ریش‌های صورتتان بلند است، حتماً یک بار با ماشین آن‌ها را کوتاه کنید. تیغ نمی‌تواند این ریش‌ها را کوتاه کند. زحمت هم نکشید. با ادامه این کار پوست صورتتان بیشتر آسیب می‌بیند. حالا اگر خیلی بلند باشد که دیگر هیچ اتفاقی نمی‌افتد. برای همین تا می‌توانید موهای ریش خود را کوتاه نگه دارید. هرچه کوتاه‌تر باشد، تیغ بهتر می‌تواند موها را از ته بتراشد.

به دنبال برندهای اصل و باکیفیت باشد. برندهای تیغ صورت زیادی در بازار وجود ندارند. در کنار آن‌ها، برندهای متفرقه هم برای خود جولان می‌دهند. برندهای متفرقه به دلیل داشتن تیغ‌های نامرغوب نه تنها بیشتر از همه باعث آسیب به پوست صورت و زخم روی آن‌ها می‌شود. اینکه چند تیغه بگیرید، کمی سلیقه‌ای است. دو تیغه‌ها کاربری یکبار مصرف دارند و بعد از هر بار استفاده، حتی بهترین آن‌ها، تیغشان کند شده و باید عوضشان کرد؛ اما سه تیغه و بیشتر را می‌تواند چند بار استفاده کرد.

تیغ‌ها را با زاویه 45 درجه نگه دارید. این مسئله‌ای است که کمتر فردی می‌داند و آن را رعایت می‌کند. بسیاری از افراد تیغ‌ها را به صورت مستقیم و 90 درجه نگه می‌دارند. این کار اشتباه محض است. چنین حالتی نه تنها باعث نمی‌شود که هیچ موی ریشی اصلاح شود، بلکه احتمال آسیب به پوست صورت هم وجود خواهد داشت. بهترین زاویه برای نگه داشتن تیغ 45 درجه است. با این زاویه هم دستتان برای نگه داشتن دسته باز است و هم اینکه کار با سرعت بیشتری انجام خواهد شد.

زیر صورت را از پایین به بالا، کنارها از بالا به پایین، کنار چانه‌ها از راست به چپ، زیر چانه از پایین تا بالا و بالا چانه و سبیل را از بالا تا پایین بتراشید. این بهترین روش و حرکت تیغ است که به شما امکان کوتاه کردن سریع و راحت انواع موهای کوتاه را می‌دهد.

بعد از اصلاح هر قسمتی از صورت، تیغ را کمی با یک ابزار یا وسیله‌ای تمیز کنید. در هنگام اصلاح موهای ریز به داخل ریزر نفوذ کرده و باعث می‌شود تا تیغ‌های آن نتوانند به خوبی کار کنند. البته یک نکته مهم را در نظر بگیرید. هیچگاه در هنگام کار، تیغ را با آب نشویید. این کار باعث می‌شود تا موها بیشتر به لبه‌های تیغ بچسبد و کار را برای فرد به منظور اصلاح سخت‌تر خواهد کرد.

حتماً بعد از اتمام کار، تیغ‌ها را با آب بشویید. اجازه ندهید که مویی روی لبه‌ها بماند. حتی اگر قرار نیست که کسی دیگری از آن استفاده کند؛ البته نباید چنین اتفاقی هم بیفتد. حتماً بعد از استفاده تیغ و دسته را تمیز کنید. فقط قبل از استفاده، تیغ‌های اصلاح چند بار مصرف را نشویید. تیغ خیس به خود مو را می‌گیرد که باعث می‌شود تا در اصلاح کندتر شده و شما نتوانید به خوبی موهای خود را کوتاه کنید.

از کرم، صابون یا کف ریش استفاده کنید. استفاده از این‌ها علاوه بر اینکه باعث می‌شود تا عملیات اصلاح راحت‌تر و سریع‌تر انجام شود، مانع از ایجاد زخم عمیق روی پوست صورت هم خواهد شد. در قدیم که از صابون استفاده می‌کردند و حالا هم کف ریش جای آن را گرفته است. البته الآن شما با انواع جنس‌های مختلف کف ریش روبرو خواهید شد. تفاوت آن‌ها بیشتر مربوط به رایحه‌هایشان است؛ اما بعضی از آن‌ها برای پوست‌های مختلف استفاده می‌شوند. حتماً این نکته را قبل از خرید در نظر بگیرید.

بعد از تمام شدن مراحل اصلاح حتماً صورت خود را با آب گرم بشویید. اگر از کف ریش استفاده می‌کنید، به احتمال اینکه چربی کف روی آن بماند، زیاد خواهد بود. در این موقع بهتر است که کمی از صابون معمولی برای تمیز کردن صورت و از بردن حالت چربی استفاده کنید. همچنین تمامی قسمت های صورت را با آب بشویید. به ویژه داخل و کنارهای گوش و پایین صورت و نزدیک گردن که بخشی از کف در آنجا می‌ماند.

بعد از اصلاح، قسمت‌هایی را که هنوز دارای مو است، بررسی و کوتاه کنید. البته این مرحله بهتر است که قبل از شستن صورت باشد. به این صورت موها خشک بوده و راحت‌تر از پوست صورت کنده می‌شوند.

بعد از شستن صورت حتماً از ژل‌های افترشیو استفاده کنید تا سوزش و حساسیت را تسکین کند. اگر از تیغ استفاده می‌کنید، در صورت استفاده از افترشیو، چند دقیقه بعد سوزش عجیبی و بدی روی پوست خود احساس خواهید کرد.

برای قسمت‌هایی که در دسترستان نیستند، مانند پشت گردن و گوش، به هیج وجه خودتان با تیغ اقدام به کوتاه کردن موهای آن بخش نکنید. از یک نفر برای این کار کمک بخواهید. البته می‌توانید از ماشین‌های ریزر استفاده کنید؛ اما در استفاده تیغ خیلی حواستان باید باشد.

استفاده از تیغ برای اصلاح صورت خیلی خوب است؛ البته اگر اهل آن باشید. برخی اصلاً دوست ندارند که صورت خود را با تیغ اصلاح کنند. طرفدار ماشین هستند یا علاقه به داشتن ریش دارند. به هر حال مهم‌ترین قدم در اصلاح صورت با تیغ، تمیز کردن صورت، رعایت مراحل و تمیز کردن بعد از آن است. این سه مرحله به درستی انجام شود، شما یک صورت صاف و یکدست خواهید داشت.


مطالب مرتبط:

چگونه تیغ ریش تراش خوب انتخاب کنیم؟
راهنمای خرید ماشین ریش تراش
تیغ یا ماشین اصلاح؛ کدام یک را خریداری کنیم؟

 

پیام ها و نظرات