سلام دوست من وقت بخیر

مزایا و معایب کامپیوتر آل این وان چیست؟

مزایا و معایب کامپیوتر آل این وان چیست؟

>

آل این وان مانند بقیه دستگاه های دیجیتالی دارای مزیت ها و معایب مخصوص به خود است. اگر به درستی استفاده کنید، مطمئنا مزیت های آن نصیبتان می شود؛ در غیر این صورت باید به دنبال معایب آن باشید. در این مقاله قصد داریم تا مزایا و معایب آل این وان را برای شما بنویسیم.
 

مزایای آل این وان


کامپیوتر آل این وان نسبت به بقیه کامپیوترهای رومیزی فضای خیلی کمتری اشغال می کند. در حقیقت تنها فضایی که شما نیاز دارید، فقط یک میز کوچک که مانیتور، ماوس و صفحه کلید را روی آن قرار دهید. یک میز باریک هم داشته باشید، به هیچ مشکلی برنخواهید خورد. نکته جالب تر دیگر اینکه خبری از سیم و کابل ها نیست. در کامپیوتر معمولی، یک کیس جدا دارید که باید همه قطعات را به آن وصل کنید؛ اما در آل این وان، بسیاری از این قطعات در داخل خود دستگاه هستند. البته نمی توان گفت که سیم و کابلی وصل نمی شود؛ اما به اندازه یک کامپیوتر معمولی نیست.

مزیت دیگر هم ظاهر بسیار شیک و حرفه ای دارند. برندهای خاصی در زمینه تولید و عرضه کامپیوتر آل این وان فعالیت می کند. این شرکت ها برای اینکه بتوانند متفاوت تر از بقیه باشند، از تکنولوژی جدیدی در ظاهر دستگاه های خود استفاده می کنند.

فقط کافی است که اراده کنید تا دستگاه را جابه جا کنید. مدت زمانی که لازم دارید، فقط 5 دقیقه است. نه سیم زیادی نیاز است که وصل کنید و نه وزن بالایی دارد که حمل آن برایتان سخت باشد.

مصرف برق کمتری دارد و همچنین گرمای کمتری تولید می کند.

صفحه نمایش آن نسبت به یک کامپیوتر حاشیه خیلی کمتری دارد و از این رو شما تصویر بزرگ تری خواهید داشت.

یک آل این وان نسبت به یک کامپیوتر که بخواهید قطعات آن را جداگانه خریداری کنید، قیمت بسیار کمتری دارد. برای همین است که در بیشتر ادارات دولتی و شرکت های خصوصی میزان استفاده آن افزایش داشته است.

نمونه های جدیدتر آن دارای صفحه نمایش لمسی هستند که کاربری را برای ادمین بسیار راحت تر کرده است. احتمالا این مدل را در رستوران ها، فست فودها و کافی شاپ ها دیده باشید.

تمامی قطعات قرار داده شده در داخل آل این وان در بالاترین کیفیت خود قرار دارد. در یک کیس شاید شما برای کم کردن هزینه، از قطعه درجه دو استفاده کنید؛ اما در All-in-One همه قطعات به اصطلاح درجه یک هستند.

همه پورت های لازم در یک آل این وان قرار دارند. همچنین دسترسی راحت تری هم دارند. در صورتی که در یک کیس همه پورت ها شاید وجود نداشته باشد و از همه بدتر اینکه به دلیل پشت کیس بودن، دسترسی سخت تری دارند.
 

معایب آل این وان


امکان ارتقا ندارند و اگر هم در بعضی مدل ها، این امکان وجود داشته باشد، خیلی سخت است. در حقیقت چیزی مانند لپ تاپ است که بسیاری از قطعات مانند گرافیک و پردازنده به خود مادربرد متصل شده است. در حقیقت با هر امکانی که در همان اول خریداری کنید، تا آخر هم همان خواهد بود. پس باید مراقب باشید که خراب نشود. برای اینکه هزینه تعمیر آن خیلی زیاد است.

فقط بعضی برندهای خاص، اقدام به تولید این مدل می کنند. برای همین در همه جا در دسترس نیست.

باتری ندارند. این را نمی توان در مقایسه با کیس عیب به حساب آورد. برای اینکه هر دو به برق نیاز دارند؛ اما در مقایسه با لپ تاپ، یک نقطه ضعف است.

به هر حال هر دستگاهی عیبی دارد؛ اما مزیت های آل این وان نسبت به معایب آن خیلی بیشتر است.
 
 

پیام ها و نظرات