سلام دوست من وقت بخیر

چگونه از ترکیب عید، کرونا و خانه ماندن پیروزمندانه بیرون بیاییم؟

چگونه از ترکیب عید، کرونا و خانه ماندن پیروزمندانه بیرون بیاییم؟

>


عید امسال هم مانند پارسال دیگر آن حال و هوای همیشگی را ندارد. پارسال که همه برنامه ریزی یرای سفر داشتند و به دلیل کرونا نتوانستند بروند. حالا باید آن اساسی را به یک سال خانه ماندن و بیرون نرفتن و از همه بدتر استفاده نکردن از روزهای عید هم اضافه کرد. می‌دانیم که امسال سال سختی بود و احتمالاً هم سال آینده سخت‌تر خواهد شد؛ اما به هر حال چاره‌ای جز رعایت پروتکل‌های بهداشتی نیست.

اگر می‌خواهید که به ماندن در چهاردیواری خانه فکر کنید، هیچ چیزی درست نمی‌شود. با اینکه فکرش عذاب‌آور است؛ اما باید گفت که روش‌هایی وجود دارد که شما می‌توانید در خانه مانده و به بهترین شکل ممکن از آن استفاده کنید.

در این مقاله قصد داریم تا چند روش برای سرگرم ماندن و خسته نشدن در اثر ماندن در خانه را برای شما بنویسیم.
 

روش‌های سرگرم ماندن در خانه

 
 

علاقه خود را مشخص کنید


هر کسی به یک کاری علاقه مند است؛ یکی عاشق دیدن فیلم است و دیگر عاشق خواندن کتاب. شما به چه چیزی علاقه دارید؟ منظور ما از علاقه، فعالیت‌هایی است که نیاز به تحرک فیزیکی ندارد. حتی برخی موسیقی گوش می‌کنند. البته زیاد فیلم دیدن و کتاب خواندن هم آدم را خسته می‌کند؛ اما اگر برنامه‌ای برای آن داشته باشید و بهترین مدل‌ها را انتخاب کنید، خسته نخواهید شد.
 

کارهای دستی و هنری بکنید


همه ما حداقل ذوق و قریحه‌ای برای انجام کارهای هنری یا دستی داریم. حالا این کار می‌تواند دوخت پارچه باشد یا کاشتن گل در گلدان و باغچه. اگر عاشق چنین کارهایی باشید، متوجه اصلاً گذر زمان نخواهید شد. حداقل بهترین فرصت است تا بعضی کارهای عقب مانده مانند رسیدگی به گل‌های خانه را انجام دهید و هم اینکه می‌توانید در بین این فعالیت‌ها، چیزهای زیادی هم یاد بگیرید.
 

درس‌هایتان را تمرین کنید


دانشجو یا در حال یادگیری و تمرین دانش جدیدی مانند زبان هستید؟ عید بهترین فرصت برای تمرین کردن مواردی است که در طول سال خیلی وقت مطالعه آن‌ها را نداشته‌اید. حالا روش‌های تمرین بر اساس هر موضوع درسی متفاوت است. نکته مهم این است که اگر در طول سال فقط نیم ساعت در روز می‌توانستید وقت بگذارید، در عید حداقل می‌توان با چند ساعت کار، این عقب بودن را جبران کرد.
 

برنامه‌ای برای سال جدید بریزید


در طول سال به دلیل مشغله‌هایی که دارید، خیلی نمی‌توانید برای سال آینده خود برنامه ریزی داشته باشید. در حقیقت برنامه ریزی دقیقی نیست. حالا در عید با توجه به اینکه وقتتان هم آزادتر است و فکرتان هم درگیر چیزی نیست. حتی می‌توانید جلسات کاری بیشتر و به صورت آنلاین برگزار کنید. حداقل دیگر عجله‌ای برای تمام شدن جلسه نخواهید داشت. به هر حال باید گفت که عید بهترین فرصت برای شماست تا با خیال راحت به اشتباهات گذشته خود فکر کرده و بر اساس آن‌ها هم بتوانید یک راه‌حل به عنوان روش تدوین کنید.
 

بیشتر در کنار خانواده باشید


در طول سال که همه ما درگیر کار هستیم و حتی وقتی هم برای خود هم نداریم؛ اما عید بهترین فرصت است که بیشتر در کنار خانواده باشیم. بودن در کنار خانواده بهترین نعمتی است که هر انسانی در طول زندگی می‌تواند داشته باشد. در عید که وقت آزاد است، با خانواده بیشتر فیلم ببینید، کارهای منزل را انجام دهید و با هم حتی فعالیت‌های جدیدی را شروع کنید.

این را قبول داریم که عید و کرونا دو قطب روبروی هم هستند؛ اما باید گفت که در حال حاضر بهترین راه خانه ماندن است. امسال عید هم اگر می‌توانید به سفر نروید. با انجام کارهای بالا می‌توانید خود را سرگرم کنید. امسال هم تحمل کنید تا از شر این ویروس منحوس راحت شویم.

مطالب مرتبط:

نکات خانه تکانی عید نوروز 

پیام ها و نظرات