سلام دوست من وقت بخیر

چگونه تیغ ریش تراش خوب انتخاب کنیم؟

چگونه تیغ ریش تراش خوب انتخاب کنیم؟

>

در تبلیغ تلویزیونی تیغ ریش تراش همیشه تأکید روی نرمی و صافی پوست می‌شود. چیزی که در تیغ خیلی مهم است. البته که تیز بودن آن هم اهمیت دارد؛ اما تیزی همراه با ایجاد حالت زبری ارزشی ندارد. این چیزی نیست که ما در هنگام خرید ندانیم و برایمان اهمیتی نداشته باشد؛ مهم‌ترین مسئله این است که بین این همه مدل و تنوع زیاد در ویژگی‌ها، کدام مدل را انتخاب کنیم. این چالشی است که ما قصد داریم تا در ادامه مقاله پاسخ دهیم.
 

انتخاب تیغ ریش تراش خوب


تیغ‌های ریش تراش به صورت تک (دو لبه) یا در یک بسته چند تیغه‌ای عرضه می‌شود. اینکه کدام را انتخاب کنید، به سلیقه شما بستگی دارد. به هر حال نوع‌های بسته‌بندی به دلیل ساختار و ویژگی‌هایشان بیشتر از همه مورد توجه قرار گرفته‌اند و فروش بالایی دارند. ما در اینجا بیشتر توضیحات را بر اساس یک نوع چند تیغه‌ای نوشته‌ایم. هرچند بعضی از آن‌ها می‌توان در تیغ تک و دسته جدا هم استفاده کرد.
 

تعداد تیغه‌ها


تعداد تیغه‌ها نقش بسیار مهمی در انتخاب تیغ اصلاح دارند؛ اما بیشتر خریداران به این مسئله توجه نمی‌کنند. باید گفت که گاهی خوب عمل نکردن تیغ‌های اصلاح به دلیل نامتناسب بودن تیغه‌ها است. البته تعداد تیغه‌ها برای کسی که به دنبال داشتن پوست صورتی صاف و نرم است، بیشتر باید مورد توجه قرار بگیرد. در حقیقت باید گفت که اگر به دنبال پوستی صاف و نرم‌تر هستید، مسلماً باید تعداد تیغه‌های تیغ بیشتر باشد. همچنین تعداد بالای تیغه سرعت کار شما را افزایش می‌دهد.
 

انعطاف‌پذیر بودن


هرچه تیغه‌ها انعطاف بیشتری داشته باشند، اصلاح شما راحت‌تر خواهد بود. اگر به سری بعضی مدل‌ها نگاه کنید، انعطاف‌پذیر بوده و می‌توانند کمی در جای خود حرکت کنند. این جابه‌جایی باعث می‌شود تا سر تیغه روی صورت به راحتی حرکت کند و سرعت عمل را بهتر کند. همچنین اینکه به راحتی می‌توان موهای صورت را کامل بتراشد. بعضی تیغ‌ها دارای قابلیت حرکت با زاویه 30 درجه را دارند که اگر چنین مدلی پیدا کردید، در خرید آن شک و تردید نکنید.
 

داشتن نوار فومی شکل


بعضی تیغ‌های دارای دسته دارای نوار نازک فومی شکل به رنگ سفید در بالای خود هستند. اصلاح صورت به صورت خشک می‌تواند خیلی عذاب‌آور باشد. برای همین بیشتر افراد از فوم برای اصلاح خود استفاده می‌کنند. داشتن این فوم به شما در تراشیدن موهای صورت کمک زیادی می‌کند. البته باید گفت که اگر چند بار از این دسته تیغ‌ها استفاده می‌کنید، فوم کیفیت خود را از دست خواهد داد. اگر هر روز قصد تراشیدن صورت خود را دارید، داشتن این فوم روی تیغ نیاز خواهد بود.
 

قابل استفاده مجدد بودن یا نبودن


بعضی تیغه‌ها دارای کیفیتی هستند که می‌توان آن را برای چند بار استفاده کرد. به اصطلاح یک بار مصرف نیستند. برندهای معروف چنین نمونه‌هایی را تولید و عرضه می‌کنند. البته باید گفت که کیفیت و تیزی آن همانند روز اولیه نخواهد بود؛ اما مشکلی برای پوست صورت فرد به وجود نمی‌آورد. اگر تیغ‌های یک بار مصرف را چند بار استفاده کنید، احتمال حساسیت و همچنین کندی در تراشیدن و ایجاد زخم روی پوست زیاد خواهد بود.
 

برند تیغ اصلاح صورت


برندهای زیادی از تیغ اصلاح صورت وجود دارد. وقتی اسم برند تیغ اصلاح برای صورت می‌آید، ژیلت اولین نامی است که در ذهن‌ها تداعی می‌شود؛ اما باید گفت که به غیر از آن، برندهای خوش آوازه دیگری هم وجود دارد. تفاوت برندها در کیفیت دسته، تیغ و تعداد تیغه‌های آن است.
 

بسته‌بندی مناسب


تیغ‌ها باید دارای بسته‌بندی مناسب باشند. منظورمان بسته‌بندی شیک نیست؛ بلکه نوع بهداشتی است که ارتباطی با محیط بیرون نداشته باشند. بعضی از تیغ‌ها به صورت فله‌ای و باز فروش می‌روند که خرید این‌ها به هیچ وجه توصیه نمی‌شود. بودن در محیط باز یعنی تجمع انواع آلودگی‌های بیرونی روی تیغه‌های آن است که مصرف آن‌ها می‌تواند خطرناک باشد.
 

تیز بودن یا نبودن


باید گفت که تیز بودن یک تیغ همیشه به معنای خوب بودن آن نیست. تیغ نه باید آنقدر تیز باشد که هر بار کشیدن آن روی پوست باعث ایجاد زخم شود و نه اینقدر کند که اصلاً نتوان استفاده کرد. معیار دقیقی برای تیز بودن تیغ وجود ندارد. به هر حال اگر تیزی تیغه‌ها برای شما خیلی مهم است، بهترین حالت در خرید از برندهای معروف خواهد بود.

به تیزی تیغ یا نرمی آن توجه کنیم؟

در هنگام خرید تیغ اصلاح صورت باید اول از همه به یک مسئله بیشتر از همه توجه کنید. اگر شما دیر به دیر موهای صورت خود را اصلاح می‌کنید یا ریشتان پرپشت است، باید به دنبال نمونه‌ای باشید که قدرت بالایی داشته باشد. بعضی تیغ‌ها با اینکه تیز هستند؛ اما حالت سستی دارند. حتی ساختارشان هم خیلی محکم نیست. این برای آن‌هایی که روزانه و صبح به صبح هر روز اصلاح می‌کنند، مناسب است. همچنین جنس پوستتان هم خیلی مهم است. بسته به نرمی یا زخمت بودن پوست صورت خود باید نوع جنس تیغه را تعیین کنید. مسلماً هرچه پوست به زمختی می‌رود، باید بیشتر به کیفیت تیغ و استحکام آن توجه کنید.

تیغ‌های اصلاح صورت وسایل مصرفی هستند. خرید مدل بی‌کیفیت فقط به معنای این نیست که شما پول خود را دور می‌ریزید؛ بلکه حتی یک بار استفاده از آن‌ها می‌تواند باعث ایجاد زخم و حساسیت روی پوست صورتتان شود. پس یک نمونه باکیفیت خریداری کنید تا بعداً به مشکلی برنخورید.


مطالب مرتبط:

راهنمای خرید ماشین ریش تراش


 

پیام ها و نظرات