سلام دوست من وقت بخیر

تفاوت بین تلویزیون هوشمند و معمولی چیست؟

تفاوت بین تلویزیون هوشمند و معمولی چیست؟

>

تفاوت بین تلویزیون هوشمند و معمولی فقط در اتصال آن به اینترنت نیست. تقریباً در بسیاری از امکانات دیگر هم با هم اختلاف دارند؛ اما از آنجا که تفاوت این دو در همان اول در اینترنت دیده می‌شود، برای همین کمتر کسی به دیگر تفاوت‌های تلویزیون هوشمند و معمولی توجه می‌کند.

در ادامه این مقاله قصد داریم تفاوت‌های اصلی بین تلویزیون‌های هوشمند و معمولی را برای شما بنویسیم. مسلماً با دیدن انواع نمونه هوشمند که در حال گرفتن بازار هستند، شما هم به این فکر فرو می‌روید که مگر چه تفاوتی به این دو وجود دارد که تا الآن توانسته‌اند نرخ فروش بالایی را به خود اختصاص دهند. برای پیدا کردن پاسخ این سؤال حتماً در ادامه این مقاله همراه ما باشید.
 

تفاوت بین تلویزیون هوشمند و معمولی


تلویزیون‌های هوشمند می‌توانند از طریق وای فای به اینترنت دسترسی داشته باشند؛ اما این ویژگی در مدل‌های معمولی وجود ندارد. این اولین اختلافی است که همه شما با آن آشنا هستید. همچنین اینکه تلویزیون هوشمند به شما این امکان را می‌دهد تا برنامه‌های دلخواه را در آن به راحتی اجرا کنید. همچنین بعضی برنامه‌های خاص را از طریق اینترنت تماشا کنید. تمام این ویژگی‌ها در دستگاه معمولی وجود ندارد.

تلویزیون به این دلیل هوشمند نامیده می‌شود که کارایی بیشتری نسبت به یک مدل معمولی دارد. به غیر اتصال به اینترنت، امکان استفاده از انواع اپلیکیشن را به کاربران می‌دهد. اپلیکیشن هایی که هر کدام امکان دسترسی به انواع اطلاعات را به استفاده کننده می‌دهد. از مهم‌ترین مزیت‌های اپلیکیشن ها و حتی اتصال به اینترنت، امکان نمایش انواع برنامه‌ها و نمایش‌ها بدون تجهیزات خاص و تا زمان برقراری اینترنت است. علاوه بر این، مرورگر داخلی در تلویزیون‌های هوشمند که به خریدار امکان پیمایش را برای پیدا کردن برنامه و اجرای آن‌ها را در بستر آنلاین می‌دهد.

احتمالاً نام سایت‌های پخش فیلم زیادی را مانند نتفلیکس، آپارات و فیلیمو را شنیده‌اید. برنامه‌هایی که به خریدار این امکان را می‌دهد تا انواع ویدئوها را از طریق بستر اینترنت با خرید اشتراک بدهد. کاری که در گذشته فقط با استفاده از کامپیوتر امکان پذیر بود. در تلویزیون معمولی که چنین امکانی وجود ندارد، تنها راه برای دیدن فیلم‌های غیر از کانال‌های تلویزیون، استفاده از فلش یا حافظه‌های خارجی است.

در حقیقت باید گفت که تلویزیون هوشمند چیزی بین یک دستگاه تلویزیون عادی و کامپیوتر است. امکانات از نمونه معمولی خیلی بیشتر است؛ اما به حد یک کامپیوتر نمی‌رسد. فقط به دلیل پشتیبانی از اینترنت، می‌توان از آن برای تماشای انواع ویدئو و برنامه از طریق بستر آنلاین استفاده کرد. البته باید گفت که بین خود تلویزیون‌های هوشمند هم تفاوت وجود دارد؛ این تفاوت در قابلیت‌های آن است. در ویژگی‌های پایه یکسان هستند؛ اما در قابلیت‌های اضافه‌تر با هم تفاوت دارند. البته حتی ممکن است که در کیفیت صفحه با هم اختلاف داشته باشند؛ اما به هر حال همه آن‌ها قابلیت اتصال به اینترنت را دارند.

حتی با اینکه ممکن است بعضی تلویزیون‌های معمولی از نظر تعداد قابلیت از مدل‌های هوشمند بیشتر باشند؛ اما باید گفت که همان پشتیبانی نکردن از اینترنت برای خود، مهم‌ترین اختلاف است که می‌توان آن را یک مسئله جدی به حساب آورد.

مطالب مرتبط:

با چگونگی استفاده از قابلیت های تلویزیون هوشمند بیشتر آشنا شوید
چه اندازه صفحه تلویزیون خریداری کنیم؟
چگونه تلویزیون اصلی را از تقلبی تشخیص دهیم؟
راهنمای جامع پورت های تلویزیون
تلویزیون 8K چیست؟
 

پیام ها و نظرات