سلام دوست من وقت بخیر

چگونه پیراهن مردانه را اندازه گیری کنیم؟

چگونه پیراهن مردانه را اندازه گیری کنیم؟

>

خرید اینترنتی پیراهن مردانه می‌تواند ساده باشد، اگر بدانید که چگونه باید پیراهن خود را اندازه گیری کنید. اندازه گیری پیراهن مردانه خیلی راحت است. البته نه هنگامی که قصد دوخت داشته باشید؛ بلکه برای زمانی که بخواهید با اندازه‌های به دست آمده، یک پیراهنی را در اینترنت انتخاب و خریداری کنید. اندازه گیری برای دوخت نیاز به آموزش و رعایت تکنیک‌هایی دارد که حتماً باید در دوره مربوط به آن شرکت کنید.

به هر حال اینکه آیا اندازه پیراهن نوشته شده در سایت متناسب با شما است یا خیر، چندین روش اندازه گیری دارد. ما سعی کرده‌ایم تا اول از همه تمامی نکات اندازه گیری و موارد مربوط به آن را اول از همه برای شما بنویسیم و سپس جدولی متناسب با حروف نوشته شده با اندازه‌ها را برای شما آورده‌ایم.
 

چگونگی اندازه گیری پیراهن مردانه


در هر سایت فروش اینترنتی جدولی وجود دارد که اندازه‌های مختلف را متناسب با حروف مانند L، XL و غیره نوشته است. اول از همه باید بدانیم که بخش‌های مختلف پیراهن را چگونه باید اندازه گیری کنیم. برای اینکه بتوانید اندازه گیری دقیقی داشته باشید، یکی از پیراهن‌های فعلی خود را به عنوان نمونه قرار داده با توانید بهتر یک مدل جدید و اینترنتی را خریداری کنید.
 

اندازه گیری دور سینه


در تمامی حالت‌ها، پیراهن را باید بدون چروک و صاف روی میز بزرگ قرار دهید. آن بخش اندازه گیری نباید از روی میز بیفتد. برای اندازه گیری دور سینه ابتدا دکمه‌های پیراهن را ببندید و آن صاف و کشیده و با آستین باز روی میز قرار دهید. از درز زیر بغل یعنی جایی که آستین به پیراهن متصل است تا درز زیر آن بغل را به صورت خط صاف اندازه گیری کنید.
 


 

اندازه گیری گودی کمر


برای اندازه گیری گودی کمر هم باید آن را صاف و دکمه بسته روی میز بلند قرار دهید. از گودی‌ترین قسمت کمر پیراهن (سمت راست) تا آن قسمت روبرو را اندازه گیری کنید. فقط حواستان باشد که خط آن را باید به صورت مستقیم بروید.
 

 

اندازه گیری قسمت لگن


این بخش از پیراهن را اندازه گیری بخش لگن می‌گویند. از گوشه ترین قسمت پایین پیراهن در سمت راست تا گوشه ترین نقطه مقابل آن را به صورت مستقیم اندازه گیری کنید. دقت داشته باشید که در این خط بخشی از پیراهن پایین‌تر قرار می‌گیرد که در اینجا اهمیتی ندارد.
 


 

اندازه گیری دور بازو


برای اندازه گیری دور بازو، دکمه آستین پیراهن خود را ببندید و آن را صاف و کشیده روی میز قرار دهید. بعد از محل اتصال آستین تا زیربغل (تقریباً همان نقطه زیربغل که در اندازه گیری دور سینه استفاده می‌کردید؛ اما با این تفاوت که نقطه باید در بخش آستین باشد) به صورت خط عمود به نقطه مقابل آستین بروید.
 

 

اندازه گیری قد


برای اندازه گیری قد، پیراهن را به پشت و صاف روی میز قرار دهید. از قسمت پشت گردن (درز دوخته شده یقه) تا پایین‌ترین قسمت را اندازه گیری کنید. البته در این اندازه گیری دقت کنید که خط به صورت مستقیم باشد؛ در حقیقت نقطه پایین باید وسط پیراهن باشد.

 


 

اندازه گیری شانه


برای اندازه گیری شانه باید از نقطه اتصال شانه با پیراهن (طبق عکس) از یک طرف تا طرف دیگر را اندازه گیری کنید. البته برای این اندازه گیری هم نیاز است تا پیراهن را به پشت قرار داده و صاف باشد.

 

 

اندازه گیری آستین


برای اندازه گیری کامل آستین نیاز است که از قسمت اتصال سرشانه (زیریقه و وسط آن) تا محل اتصال آستین به سرآستین را اندازه گیری کنید. به این بخش باید خیلی دقت کنید. لازم است که پیراهن را صاف و کشیده کرده و به هیچ وجه منحنی وار پیش نروید.

 

 

اندازه گیری دور مچ


برای اندازه گیری این بخش نیاز است تا قسمت داخلی مچ رو به بیرون باشد. بعد از وسط قسمتی که دکمه قرار دارد تا وسط بخش محل نگهداری آن اندازه گیری کنید. فقط حتماً باید قسمت دور مچ صاف باشد.

 


 

اندازه گیری دور یقه


این اندازه گیری به شما در تعیین لباس مناسب خیلی کمک خواهد کرد. در حقیقت بخش مهمی است که نباید از آن غافل شوید. پیراهن را اینبار از داخل باز کرده و قسمت یقه را به صورت صاف و کشیده قرار دهید. بعد فاصله دور قسمت دکمه و محل اتصال آن را اندازه گیری کنید.
 

حالا اندازه گیری را به طور کامل انجام دادید، باید بدانید که برای کدام نوع پیراهن را خریداری کنید. بیشتر پیراهن‌های موجود در سایت‌ها با اندازه‌های انگلیسی L، XL، XXL و S عرضه می‌شوند. باید یک رابطه‌ای بین اندازه سانت (تبدیل شده به اینچ) و همچنین این فرمت تعریف کرد.

باید گفت که در دنیا و ایران، اندازه‌گیری‌ها متفاوت است؛ یعنی اینکه برای مثال اگر دور یقه پیراهن دوخته شده ایرانی 36 و این نشان‌دهنده اسمال بودن آن است، در آمریکا این اندازه متفاوت است. این استانداردها بر اساس ویژگی‌های خاصی تعریف می‌شود. در جدول اول اندازه دور یقه و با استاندارد بین‌المللی و به عبارتی فرمت دیگر برای شما آورده‌ایم.


در جدول 2، اندازه گیری بر اساس سینه انجام شده است. همچنین در جدول 3 هم با حالت‌های مختلف برای شما نشان داده‌ایم. البته باید گفت که در بعضی سایت‌ها به ویژه آن‌هایی که خودشان تولیدکننده هستند، اندازه‌های استاندارند برای گروه سنی و با فرمت بین‌المللی هم قرار داده‌اند.


 

  

پیام ها و نظرات