سلام دوست من وقت بخیر

مزایای نصب دزدگیر در خانه

مزایای نصب دزدگیر در خانه

>

وقتی به آمار سرقت از منزل نگاه می‌کنید، هیچ‌گاه صفر نبوده است؛ شاید گاهی بسیار کم شده باشد؛ اما به هر حال حتی در کمترین حالت هم وجود داشته است. در هر جایی از دنیا دزدی خانه مشاهده می‌شود. با اینکه همیشه پلیس سعی می‌کند تا امنیت محلات را افزایش دهد؛ اما باز راه‌هایی وجود دارد که دزدان می‌توانند بدون جلب توجه کسی وارد خانه شده و دزدی خود را انجام دهند.

یکی از مهم‌ترین دلایلی که دزدان به راحتی وارد خانه می‌شوند و ترسی هم ندارند، نبود دزدگیر است. دزدگیر یک سیستم هشداردهنده است که ورود شخص غریبه را در زمان فعال بودن گزارش می‌دهد. این گزارش بیشتر به صورت اعلام هشدار از طریق پخش صدای بوق است. البته در مدل‌های پیشرفته از سیستم وایرلس استفاده می‌شود تا صاحبخانه با استفاده موبایل هم این مسئله را متوجه شود.

متأسفانه برخی از دزدگیر توقع گرفتن دزد را دارند. دزدگیر یک دستگاه است که فقط ورود فرد یا عامل غریبه را گزارش می‌دهد. اگر هنوز معتقد هستید که دزدگیر کارایی ندارد، برای یک بار هم که شده این مقاله را بخوانید.
 

چرا دزدگیر نصب کنیم؟

 
 

جلوگیری قبل از اتفاق افتادن سرقت


اولین و مهم‌ترین مزیت نصب دزدگیر در این است که می‌تواند عامل قوی پیشگیری کننده از وقوع سرقت باشد. هیچ سارقی دوست ندارد تا در هنگام سرقت گرفتار پلیس و قانون شوند. برای همین همیشه به دنبال خانه هایی هستند که سیستم امنیتی ندارند. حدود 90% دزدها اعتراف کرده‌اند که از هدف قرار دادن خانه‌ای با سیستم دزدگیر منصرف شده‌اند. این نکته مهم را به یاد داشته باشید که دزدگیر یکی ابزار پیشگیری کننده است. پس قرار نیست که دزدی را برای شما بگیرید.
 

محافظت از سرقت


گاهی سرقت شروع می‌شود؛ یعنی دزدی بدون توجه به سیستم امنیتی یا در نظر نگرفتن تمامی جوانب و دوربین‌ها وارد می‌شود. به هر حال همیشه راه درروهایی وجود دارد. حالا با نصب دزدگیر در نقاط کور خانه می‌توان دزد را در همان نقطه گیر انداخت. همه ما در خانه خود وسایل باارزشی داریم و نمی‌خواهیم که دزدها اقدام به سرقت آن‌ها کنند. پس حداقل با نصب دزدگیر می‌توان درصد امنیت خانه را افزایش داد.
 

داشتن آرامش خاطر


در گذشته که دزدگیر نبود، بهترین راه سپردن خانه به همسایه یا سفارش به برادر یا یک اقوام نزدیک که شب‌ها به آنجا بیاید و بخوابد؛ اما آن‌ها که نمی‌توانند همیشه در خانه بمانند. گاهی هرچند ساعت یک بار به خانه سر می‌زنند. این می‌تواند بهترین موقعیت را برای دزدها بدهد؛ یعنی بین زمانی آن فرد از خانه شما بیرون می‌آید تا زمانی که مجدد برای سرکشی وارد می‌شود. حداقل این زمان دو ساعت خواهد بود. دو ساعت برای دزدی وسایل خانه خیلی زیاد است. دزد می‌تواند در مدت فقط نیم ساعت همه چیز را با خود ببرد؛ اما وقتی دزدگیر در خانه باشد، دیگر خیالتان هم راحت خواهد بود. حداقل در زمانی که کسی به صورت حضوری از خانه سرکشی نمی‌کند، دزدگیر می‌تواند در آن دو ساعت عمل کرده و هرگونه حرکت را با صدای آلارم هشدار دهد.
 

کاهش بسیاری از هزینه‌های جانبی


وقتی دزدی یک بار به خانه می‌زند، خسارت فقط آن چیزهایی نیست که با خود برده است. به هم ریختگی روحی و استرس ناشی از آن در روزهای بعد و زمان‌هایی که شما باید در کلانتری و دادگاه‌ها سپری کنید. همه این‌ها و خیلی چیزهای دیگر هزینه‌های جانبی هستند که یک دزد روی صاحب یک خانه می‌گذارد؛ اما وقتی دزدگیر در خانه نصب باشد، دیگر خبری از این هزینه‌ها نیست.
 

ردگیری بهتر دزد


دزدان حرفه‌ای به هر حال همیشه راهی برای پیدا می‌کنند. البته این دزدان در آخر به دلیل وجود دوربین‌ها در چنگال گرفتار خواهند شد. اگر دوربین باشد که این روند دستگیری خیلی سریع‌تر خواهد بود؛ اما اگر دوربینی در محل نباشد، پیگیری فرد خیلی سخت و حتی می‌توان گفت که غیرممکن است. مسئله اینجاست که وقتی دزدی از محل شود، مالباخته‌ها ناخودآگاه به افراد مختلف شک خواهند کرد. پس حداقل با نصب یک دوربین خیال خود را از این بابت راحت کنید.

خرید و نصب دزدگیر در برابر همه مزیت‌هایی که دارد، هیچ است. حتی باید گفت که نوعی صرفه جویی است.

مطالب مرتبط:

با انواع دزدگیر آشنا شوید


 

پیام ها و نظرات