سلام دوست من وقت بخیر

چگونگی لوازم آرایشی اصلی از فیک را تشخیص دهیم

چگونگی لوازم آرایشی اصلی از فیک را تشخیص دهیم

>


بعضی چیزها دیگر از چالش گذشته اند. به یک نگرانی تبدیل شده اند؛ به ویژه اینکه اگر با سلامتی افراد هم مرتبط باشند. لوازم آرایشی یکی از همین موارد است. متاسفانه بیشتر لوازم هایی مرتبط مانند کرم ها، ادکلن، وسایل آرایشی صورت و غیره قاچاقی بوده و برند اصلی نیستند؛ اما چنان شبیه به برندهای اصلی ساخته می شوند که برای یک مشتری عادی تشخیص فیک بودن یا نبودن آن خیلی سخت است.

اما با همه این ها روش هایی وجود دارد که به شما در تشخیص اصل یا فیک بودن لوازم آرایشی کمک زیادی خواهد کرد. مساله ای که در ادامه این مقاله به طور کامل بررسی خواهیم کرد. البته اگر از فروشگاه مطمئن خریداری کنید، دیگر نیازی به نگران اصل بودن آن ها نخواهید بود.
 

روش های تشخیص لوازم آرایشی اصل از فیک

 
 

از فروشگاه های معتبر خریداری کنید


اگر واقعا مساله پیدا کردن انواع لوازم آرایشی اصل برای شما به یک چالش تبدیل شده است، بهترین و راحت ترین راه خرید از یک فروشگاه یا سایت معتبر است. برخلاف تصور برخی که ادعای نبود لوازم آرایشی اصل را دارند، باید گفت وجود دارد؛ اما پیدا کردن آن سخت است. فروشگاه های معتبری در سطح شهر هستند که به فروش و عرضه نمونه های اصلی مشهور هستند. فروشگاه هایی که از زمان باز تا بسته بودن غلغله هستند. البته بعضی فروشگاه به صورت فیزیکی و بعضی دیگر هم به صورت اینترنتی هستند.

فقط باید چند نکته را در نظر بگیرید:

- فروشگاه معتبر به معنای مکان یا سایت زرق وبرق دار نیست.

- فریب قیمت های بالا را نخورید. تعیین قیمت بالا شگرد بعضی فروشگاه ها است تا کالاهای بی کیفیت خود را اصل نشان بدهند. از طرفی هم نباید به سمت نمونه هایی با قیمت پایین بروید.

- رفتار فروشنده یا پاسخ مسئول سایت خیلی مهم است. از او بخواهید که تفاوت اصل یا فیک بودن را نشان دهد.
 

به بسته بندی توجه کنید


جعبه یک نمونه اصل با یک نمونه فیک کاملا متفاوت است. هرچقدر هم که حرفه ای طراحی و ساخت شود، باز هم نکاتی وجود دارد. نکاتی که تمایز کننده نمونه اصلی از غیراصلی هستند. انطباق نداشتن فونت، رنگ، اندازه، وزن، نوع باز شدن و حالت چاپ از مواردی هستند که در بعضی مدل های فیک تشخیصشان راحت است و در بعضی مدل های دیگر سخت. از آنجا که خریدار برای اولین بار  با بسته بندی یک کالا روبرو می شود و تا به حال از قبل نمونه هایی از آن را مشاهده نکرده است، بهترین راه این است که قبل از اقدام به خرید، نمونه عکسی از جعبه اصلی همراه با مشخصات را به طور دقیق بررسی کنید. حتی توصیه می شود که قبل از خرید به چندین فروشگاه و سایت معتبر مراجعه کرده و طرح های روی آن ها را با دقت مشاهده کنید. یک فرد هرچقدر هم که در جعل یک بسته حرفه ای باشد، باز نمی تواند به صورت دقیق شبیه به نمونه اصلی را بسازد.

چند نکته را مربوط به بررسی باید در نظر بگیرید:

- اندازه جعبه

- اندازه و حالت فونت

- رنگ بسته بندی

- چگونگی بسته بندی کردن

- چگونگی باز شدن در

- کیفیت بسته بندی و محکم بودن جعبه
 

شماره سریال را بررسی کنید


به شماره سریال نباید به چشم یک بارکد معمولی و چندتا عدد کنار هم نگاه کرد. عامل اصلی و مهم تشخیص لوازم آرایشی اصلی از فیک است. هرچقدر هم که یک شرکت بتواند در طراحی یک نمونه اصلی موفق عمل کند؛ اما در آخر در شماره بارکد دیگر کم خواهد آورد.

شماره سریال هایی که زیر بارکد نوشته می شود، فرمول مشخصی دارد. دو یا سه کد اول مربوط به کد کشور، چهار کد بعدی مربوط به کد شرکت، چهار عددی بعدی مربوط به کد محصول و عدد آخر مربوط به کد کنترل است. حالا سوال این است که از کجا متوجه درست بودن این اعداد شویم؟ اطلاعات مربوط به این کدها در سایت اصلی سازنده قرار دارند که با بررسی می توانید متوجه شوید؛ اما اگر به سایت اصلی هم دسترسی ندارید، اپلیکیشن های بارکدخوان وجود دارد که به شما با اسکن کردن کمک زیادی خواهد کرد.
 

رنگ ها را بررسی کنید


مساله دیگر که باید به آن خیلی توجه تفاوت رنگ بین نمونه های اصلی با فیک است. در نگاه اول اگر هیچ اطلاعاتی نداشته باشید، این تشخیص واقعا سخت خواهد بود. بهترین راه مانند جعبه، بررسی سایت است. در سایت های سازنده عکس اصلی وجود دارد. به راحتی می توان رنگ اصلی با رنگ کالای مورد نظر خود مقایسه کرد. البته در خرید حضوری واقعا نمی توان برای کالایی وقت گذاشت؛ اما حداقل در خرید اینترنتی چنین محدودیتی وجود ندارد.
 

بوی عجیبی ندهد


این بو تاز به محصولات اضافه شده یا بعضی نمونه بو می دهند، فقط نشاندهنده فیک بودن محصول است. لوازم آرایش اصلی و اورجینال به هیچ وجه نباید بو بدهد. البته منظور از عجیب یعنی بوی متضاد با چیزی که تا زمان خرید تجربه داشته اید. برای زمانی که تجربه ای ندارید، بهترین راه نخریدن یا تهیه آن از یک فروشگاه معتبر است.

اگر بخواهیم که به صورت کلی نتیجه گیری کنیم، باید گفت که برای تشخیص لوازم آرایشی اصل از فیک باید بیشتر از هر چیزی موارد زیر را در نظر بگیرید:

- فونت نوشته های یک نمونه فیک با حالت نامتعارف و کم رنگ است و به راحتی و با خش ناخن از بین خواهد رفت.

- جعبه نمونه های فیک محکم نبوده و با فشار خیلی کوچک آسیب خواهد دید.

- نمونه های فیک قیمت بسیار پایینی دارند. البته که باید گفت داشتن قیمت بالا هم تضمین کننده کیفیت خوب نخواهد بود.

اگر واقعا نگران تهیه و خرید نمونه های اصل هستید، بهترین حالت خرید از فروشگاه یا سایت های معتبر است.

 

پیام ها و نظرات