سلام دوست من وقت بخیر

انویدیا در Mozilla Common Voice مبلغ 1.5 میلیون دلار سرمایه گذاری می‌کند

انویدیا در Mozilla Common Voice مبلغ 1.5 میلیون دلار سرمایه گذاری می‌کند

>

موزیلا اعلام کرده است که از طرف انویدیا برای پروژه Common Voice مبلغ 1.5 میلیون دلار سرمایه دریافت کرده است. این پروژه که چند سالی است وجود دارد، به کاربران اجازه می‌دهد تا به یک پایگاه داده برای نرم افزار تشخیص گفتار که در مالکیت عمومی دسترسی داشته باشند. موزیلا تصمیم به انتقال این پروژه تحت حمایت بنیاد موزیلا گرفته است و بخشی از ابتکارات شرکت را برای ایجاد اعتمادپذیری هوش مصنوعی استفاده خواهد کرد. پروژه Common Voice قابلیت دموکراتیک کردن توسعه تکنولوژی صدا را دارد؛ برای اینکه داده صدایی موجود که به منظور دنبال کردن الگوریتم‌ها استفاده می‌شود، توسط بعضی شرکت‌های بزرگ نگهداری می‌شود. در صورتی که Common Voice برای همه در دسترس است.

کاری بریسکی، مدیر ارشد مدیریت تسریع محصولات محاسباتی در انویدیا، در خصوص این سرمایه گذاری گفته است:
 
تقاضا برای هوش مصنوعی مکالمه‌ای با چت بات ها و دستیاران مجازی تأثیرگذار تقریباً در هر صنعتی در حال افزایش است. با مجموعه داده‌های بزرگ و باز (Open)، ما قادر به توسعه مدل‌های از قبل بررسی و آموزش داده شده هستیم و آن‌ها را به صورت رایگان به جامعه ارائه خواهیم داد. با همدیگر ما در حال تلاش به دستیابی به یک هدف مشترک پشتیبانی و ایجاد گروه‌هایی هستیم.

موزیلا بیان کرد که سرمایه گذاری انویدیا رشد این پروژه را با مشارکت بیشتر جوامع و داوطلبان تسریع خواهید بخشید. این پول همچنین به موزیلا کمک می‌کند تا افراد بیشتری را برای این کار استخدام کند.
 

پیام ها و نظرات