سلام دوست من وقت بخیر

راهنمای خرید ترازوی دیجیتال خانگی

راهنمای خرید ترازوی دیجیتال خانگی

>


تا به حال به این فکر کرده‌اید که برای خرید ترازوی دیجیتال خانگی باید چه نکاتی را رعایت کنید؟ در نگاه اول شاید دستگاه ساده‌ای باشد. البته غیر از این هم نیست؛ اما مواردی وجود دارد که به شما در تهیه نوع ترازوی متناسب با هدف و شرایطتان کمک زیادی خواهد کرد. تا قبل از اینکه برای خرید وارد فروشگاه یا سایتی نشوید، به نکات مورد نظر برای تهیه فکر نخواهید کرد؛ اما وقتی درصدد خرید باشید، آنگاه اهمیت آن‌ها را متوجه خواهید شد.

در این مقاله قصد داریم تا نکات خرید ترازوی دیجیتال خانگی را برای شما بنویسیم. اگر شما هم به دنبال خرید ترازوی دیجیتال برای اندازه‌گیری وزن خود هستید، در نظر گرفتن نکات زیر به شما در خرید مدل متناسب کمک زیادی خواهد کرد.
 

نکات خرید ترازوی دیجیتال


جنس کالا

جنس کالا یا کیفیت ساخت اولین چیزی است که باید در نظر بگیرید. البته باید به همه موارد دقت کنید و اهمیت آن‌ها برای شما یکسان باشد. جنس ترازوها مختلف است؛ شیشه‌ای، آلومینیومی و پلاستیک فشرده سه جنس رایج در ترازوهای دیجیتالی هستند. نمی‌توان گفت که کدام متریال بهتر است؛ برای اینکه کارخانه‌های سازنده معتبر تمامی تلاش خود را می‌کنند تا بهترین متریال موجود را به کار ببرند.

انتخاب جنس اول از همه یک مسئله سلیقه‌ای است. دوم اینکه باید مکان استفاده خود را تعیین کنید. اگر رفت‌وآمد در محل شما زیاد است، خرید جنس شیشه‌ای می‌تواند دردساز باشد. به ویژه اینکه اگر سر راه هم باشد. به این صورت شکستن و آسیب دیدن آن بسیار زیاد است.

بیشترین وزن قابل حمل

بیشتر ترازوهای دیجیتال قابلیت تحمل تا وزن 180 کیلوگرم را دارند. اگر فردی با وزنی بالاتر روی آن قرار بگیرد، اخطاری نشان می‌دهد. در هر برند نمایش این اخطار متفاوت است. البته به نظر 180 کیلوگرم هم زیاد است؛ برای اینکه بسیاری از افراد از آن برای وزن کردن کالاهای حجیم خود هم استفاده خواهند کرد که این مسئله اشتباهی است. ترازوی دیجیتال خانگی یا همان وزنه فقط برای وزن کردن فرد است. قرار دادن وسایل حجیم نه تنها نمی‌تواند اندازه دقیقی را نشان دهد، بلکه باعث می‌شود تا به خود دستگاه هم آسیب جدی برسد.

دقت اندازه‌گیری

یکی از مزیت‌های اصلی خرید ترازوی دیجیتالی نسبت به عقربه‌ای، داشتن دقت اندازه‌گیری بالا است. متوسط اندازه دقت 100 است؛ یعنی اینکه هر صد گرم تغییر نمایش داده خواهد شد. البته 50 گرم هم وجود دارد که این برای ترازوی آشپزخانه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سیستم خاموش شدن خودکار

ترازوهای دیجیتالی دارای سیستم خاموش خودکار هستند. این سیستم باعث می‌شود تا در زمان بلااستفاده بودن دستگاه، باتری آن مصرف نشود. روشن شدن وزنه‌ها با لمس پا یا دو بار ضربه روی آن است. در هنگام خرید به این مسئله توجه کنید که سیستم خاموش خودکار سریعی داشته باشد.

صفحه نمایش

اندازه صفحه نمایش بیشتر از هر چیز دیگری اهمیت دارد. اندازه آن باید به صورتی باشد که شماره‌ها روی آن خوانا و بزرگ دیده شوند. بعضی مدل‌ها دارای چنان صفحه کوچکی هستند که فرد برای خواندن باید خم شده و همین مسئله می‌تواند باعث تغییر در عدد شود. نمونه‌های جدید دارای نور پس زمینه در صفحه هستند که در بهتر دیده شدن عدد کمک می‌کند. این یک آپشن اضافه و داشتن و نداشتن آن سلیقه‌ای است.

هوشمند بودن

بعضی ترازوهای دیجیتالی هوشمند هستند. ترازوی هوشمند یعنی اینکه می‌تواند اطلاعات اضافه‌تری از سلامت بدنی شما را نشان دهد. البته خرید این نوع برای افراد خاصی توصیه می‌شود. این ترازوها از نظر ساختار و کاربرد منحصر به فرد هستند. هرچند بعضی مدل‌های ساده هوشمند بوده و می‌تواند اطلاعات دیگری را از سلامت بدنی شما هم نشان دهد. علاوه بر این بعضی دارای قابلیت اتصال از طریق بلوتوث به گوشی همراه هم هستند. اگر برای شما فقط وزنتان مهم است که هیچ؛ در غیر اینصورت باید به دنبال نوع هوشمند باشید تا اطلاعات دقیق‌تری از وضع سلامتی بدن خود داشته باشید.

منبع تغذیه

منبع تغذیه ترازوی دیجیتالی باتری قلمی یا نیم قلمی است. اینکه ظرفیت تعداد باتری هم چقدر است، برای هر برندی متفاوت است. ترازوهای فعلی حداقل دو باتری می‌خورند؛ اما به دنبال دستگاهی باشید که باتری خاصی نیاز نداشته باشد. برای اینکه در صورت خراب یا تمام شدن، پیدا شدن نمونه سالم خیلی سخت خواهد بود. از طرفی قیمت بالایی هم در خرید دارند.

نمایش واحدهای مختلف

البته این هم برای ترازوهای هوشمند یا کمی حرفه‌ای‌تر است. واحد اندازه‌گیری بیشتر ترازوها کیلوگرم است؛ اما در بعضی ترازوها، تبدیل به واحدهای دیگر به صورت عدد کوچک در بالا نمایش داده می‌شود. این هم یک آپشن اضافه و سلیقه‌ای است و بودن و نبودن آن خیلی مهم نیست. در مدل‌های حرفه‌ای می‌تواند عدد وزن را به واحدهای دیگر در همان لحظه تبدیل کرد.

حافظه ترازو

ترازوهای پیشرفته دارای حافظه هستند. در حافظه این دستگاه می‌توان اطلاعات چندین کاربر را ذخیره کرد. این برای افرادی که قصد دارند تا میزان کاهش یا اضافه وزن خود را مشاهده کنند، یک مزیت عالی به حساب می‌آید. هرچه میزان حافظه و تعداد کاربری آن بیشتر باشد، امکان استفاده افراد بیشتری وجود دارد.

اندازه کفه

مورد آخر اندازه کفه است. اندازه آن باید به صورت باشد که پای کاربران به راحتی روی آن قرار گرفته و همچنین فاصله مناسبی بین پا و صفحه نمایش وجود داشته باشد. در بالا هم نوشتیم که موقعیت باید به صورت باشد که کاربر برای دیدن اندازه خم نشود. همچنین در تعیین اندازه باید دقت کرد که کاربر بتواند با ایستادن روی آن تعادل خود را حفظ کند.

قبل از خرید تمامی این نکات را برای خود در یک دفترچه بنویسید. سپس داده‌های هرکدام را مشخص کرده و بعد مقایسه کنید. هرکدام که مناسب‌تر بود، آنگاه خریداری کنید.
 

پیام ها و نظرات