سلام دوست من وقت بخیر

ویژگی‌های اندروید 11 و One UI 3.0 در سامسونگ چیست؟

ویژگی‌های اندروید 11 و One UI 3.0 در سامسونگ چیست؟

>


سامسونگ به تازگی اعلام کرده است که رابط کاربری One UI 3.0 مبتنی بر اندروید 11 را عرضه کرده است. این خبر بعد از انتشار جدیدترین نسخه اندروید گوگل بود. البته سامسونگ از نسخه بتا رابط برای بعضی از گوشی‌های هوشمند خود خبر داده است. سامسونگ به دنبال این بوده تا UI ساده‌تری داشته باشد و همچنین آیکون طراحی حرفه‌ای و فشرده‌تر و هم دکمه‌های زیباتری به گوشی خود اضافه کند.

در ادامه قصد داریم تا ویژگی‌های One UI 3.0 و اندروید 11 به کار رفته در سامسونگ گلکسی S20 PLUS را معرفی کنیم.
 

ویژگی‌های رابط کاربری جدید سامسونگ


منو با تنظیمات ساده

رابط کاربری منو در One UI 3.0 تغییرات جزئی در ظاهر داشته است. این تغییرات جزئی شامل گروه‌بندی بهتر و فشرده‌تر شدن اطلاعات است. از این رو منو بسیار ساده‌تر و قابل فهم تر برای کاربران بوده و تجربه کاربری بهتری را برای آن‌ها به وجود خواهد آورد.

 

 

صفحه نمایش همیشه روشن سفارشی

سامسونگ گزینه‌های سفارشی سازی شده بیشتری را به صفحه نمایش همیشه روشن در One UI 3.0 اضافه کرده است. با این ویژگی شما می‌توانید یک تصویر با پسوند گیف را به عنوان بکگراند استفاده کنید.

اپلیکیشن Phone به روز شده

اپلیکیشن فون به روز شده از آیکن های جدیدی استفاده کرده و دکمه‌های عملیاتی را زیر شماره‌ها نمایش می‌دهد. همچنین سامسونگ در طرح به روز برنامه‌ای خود به کاربران اجازه را می‌دهد که اسکرین تماس دریافتی را با تغییر صفحه پشت زمینه یا نمایه (Layout) سفارشی سازی کنند.

 

 

اصلاح سایه نوتیفیکیشن ها

تمامی پنل تنظیمات سریع و سایه نوتیفیکیشن ها در UI 3.0 بازبینی اساسی انجام داده است. سامسونگ در این مدل تمامی تلاش خود را کرده تا تغییرات اساسی اعلام شده توسط گوگل در اندروید 11 با سایه نوتیفیکیشن بهبود شده یکپارچه کند. جمع وجورتر و مرتب‌تر اعلان‌ها، شفافیت بیشتر و دسترسی سریع‌تر و به طور جداگانه از ویژگی‌های اصلاح شده در این مدل سامسونگ است.

 

 

لانچر به روز شده

لانچر پیشفرض One UI همان تغییرات جزئی UI را دریافت کرده است. به جای پشت زمینه مشکی، اکنون پشت زمینه شفاف برای فولدرها، کشوی اپلیکیشن ها و حتی Finder ها وجود دارد. از نظر ویژگی جدید، یک آپشنی برای قفل دستگاه با استفاده از دوبار ضربه زدن روی بخش خالی قرار داده شده است.

روال‌های Bixby هوشمندتر

روال‌های بیکسبی به عنوان بخشی از برنامه به روزرسانی One UI 3.0، به روز شده‌اند. این اپلیکیشن به خودی خود دارای UI تمیزتر و ساده‌تر است و با جزئیات کامل آنچه روتین و برنامه‌های مختلف از پیش تنظیم شده پیشنهاد می‌دهد، توضیح می‌دهد. سامسونگ همچنین شرایط و عملیات جدیدی برای ایجاد اکشن هایی در زمان مشخص و هنگام قطع ارتباط دستگاه با وای فای یا بلوتوث اضافه کرده است. همچنین گزینه‌ای برای اضافه کردن آیکن های سفارشی شده برای هر روال وجود دارد و روال‌ها می‌توانند به قفل صفحه برای فعال سازی سریع اضافه شوند.

 

 

تاریخچه نوتیفیکیشن ها

سامسونگ ویژگی تاریخچه نوتیفیکیشن اندروید 11 را نیز به One UI 3.0 اضافه کرده است. این ویژگی به صورت پیشفرض فعال نیست. در صورت فعال نبودن از بخش تنظیمات، سپس بخش اعلان‌ها و بعد در بخش تنظیمات پیشرفته تغییرات لازم را انجام دهید.

نوتیفیکیش های شناور

ویژگی‌های حباب‌های نوتیفیکیشنی اندروید 11 همچنین در One UI وجود دارد. با اپلیکیشن های پیامرسان سازگار، می‌توانید اعلان‌های چت مداوم را به حالت چت شناور تبدیل کرده تا به شما امکان چت از هر نقطه‌ای از گوشی را می‌دهد. سامسونگ همچنین دارای یک پاپ آپ روی این ویژگی است تا کاربر می‌تواند با کلیک روی نوتیفیکیشن چت، آن را در یک پنجره پاپ آپ مینی باز کند.

 

 

انیمیشن‌های سیستم روان‌تر

انیمیشن‌های سیستم بار دیگر در سامسونگ و در One UI تغییر داده است؛ تغییری که باعث روان‌تر شدن حرکت انیمیشن‌ها شده است.
 
 

 

پیام ها و نظرات