سلام دوست من وقت بخیر

مایکروسافت اج مبتنی بر کرومیوم منتشر شد

مایکروسافت اج مبتنی بر کرومیوم منتشر شد

>مایکروسافت نسخه ثابت مرورگر وب جدید مایکروسافت اج مبتنی بر کرومیوم برای عموم منتشر کرد. در حالی که در گذشته نسخه‌های ثابتی منتشر شده بودند؛ اما هیچ‌کدام به طور رسمی از طرف مایکروسافت نبودند.

کاربران ویندوز و مک OS X احتمالاً باید به صورت دستی مرورگر وب جدید را دانلود کنند؛ اما کاربران ویندوز این نسخه‌ها را با به روزرسانی ویندوز در ماه‌های آینده توسط خود مایکروسافت دریافت خواهند کرد. در حقیقت مایکروسافت به دنبال این است تا از ویژگی Update برای جایگزین کردن نسخه کلاسیک وب مرورگر مایکروسافت اج مبتنی بر کرومیوم استفاده کند.

این مرورگر در 90 زبان موجود خواهد بود و در نسخه موبایل از آیکون جدیدی برای مطابقت با مرورگرهای جدیدی استفاده خواهد کرد. مایکروسافت اج جدیدی را در طول چند ماه گذشته به خانواده ویندوز خود اضافه کرده است که می‌تواند ویندوز 10 را اجرا کند. کاربرانی که تا آن موقع نمی‌توانند برای دیدن این اج جدید صبر کرده، می‌توانند آن را به صورت دستی از خود سایت دانلود کنند. البته باید گفت که دستگاه‌های با هدف آموزشی و کسب‌وکاری در این مدت زمان قادر به دریافت مرورگر وب مایکروسافت اج نیستند.
در حال حاضر مرورگر اج برای ویندوز 7 موجود است؛ با اینکه مایکروسافت پشتیبانی از این سیستم‌عامل را دو روز پیش به طور رسمی متوقف کرد. با این حال، مایکروسافت اج به پشتیبانی از ویندوز 7 ادامه خواهد داد.

کاربران ویندوز که اج جدید را روی دستگاه خود نصب می‌کنند، داده‌های مهم، پسوردها و داده‌هایی که در فرم‌های ورود پر کرده بودند، به طور خودکار خواهند داشت. گزینه‌های ورودی از گوگل کروم در کنار آن‌ها ارائه خواهد شد.

مرورگر وب اج جدید بر اساس کرومیوم است که همان هسته اصلی گوگل کروم را خواهد داشت. البته کاربران باید این نکته را در نظر داشته باشند که بعضی از ویژگی اصلی هنوز در این نسخه جدید وجود نخواهد داشت. یکی از مهم‌ترین این ویژگی‌ها که نیست، نبود گزینه‌های همگام سازی است که در حال حاضر پشتیبانی نمی‌شود.

منبع: ghacks

اخبار مرتبط

گوگل حداقل تا اواسط 2021 از کروم در ویندوز 7 پشتیبانی خواهد کرد
امروز روز آخر پشتیبانی از ویندوز 7 خواهد بود
 

پیام ها و نظرات