سلام دوست من وقت بخیر

نشانه‌هایی که باید پرینتر خود را عوض کنید

نشانه‌هایی که باید پرینتر خود را عوض کنید

>

پرینتر از جمله دستگاه‌هایی است که حتماً باید در هنگام خرید آن دقت زیادی داشته باشید؛  برای اینکه  عوض کردن آن مسئله‌ای نیست که برای همه به صرفه باشد؛ به عبارت دیگر باید گفت دستگاه‌هایی مانند پرینتر طول عمر زیادی باید داشته باشد تا هر کاربری بتوانند با خیال راحت تا چند سال از آن استفاده کند. البته مسئله تعمیرات را باید  جدا در نظر بگیرید. به هر حال قطعات پرینتر مصرفی بوده و بعد از مدتی نیاز است تا آن سرویس شود. حالا ممکن است بعد از چند سال استفاده پرینتر شما دچار مشکلاتی شود. مشکلاتی که تعمیر کردن آن دیگر جوابگو نخواهد بود. حتی شاید هم ویژگی پرینتر نتواند نیازهای شما را در آن زمان پاسخ دهد. در چنین مواقعی بهتر است به سراغ یک نمونه جدید رفت.

در ادامه چند نشانه تعویض پرینتر را برای شما نوشته‌ایم.
 

برطرف نکردن نیازهای فعلی شما


هر پرینتر می‌تواند تا چند سال نیازهای دسته گروه کاربران خود را برطرف کند؛  اما ممکن است بعد از این شرایطی به وجود بیاید که دیگر نتوان از ویژگی و قابلیت‌های مدل فعلی استفاده کرد. در اینجا باید به سراغ نمونه جدید رفت.  البته باید یک نکته را هم در نظر بگیرید. اینکه ما به شما می‌گوییم  اگر پرینتر فعلی نیاز شما را برطرف نکرده به سراغ نمونه جدید بروید،  منظور از نمونه فعلی یعنی مدل قدیمی نیست. گاهی شاید مدل پرینتر شما جزو آخرین نمونه‌های عرضه شده در بازار باشد؛  اما نیاز شما تغییراتی داشته و از این رو دیگر نمی‌توانید از مدل قبلی استفاده کرد؛  برای مثال،  اگر شما تا الآن پرینتر تک کاره لیزری استفاده می‌کردید؛  اما حالا کارتان کمی گسترده‌تر شده و نیاز است که در روز تعداد پرینت‌های بیشتری بگیرید. از آنجا که پرینتر تک کاره دارای ظرفیت محدودی در چاپ است، پس باید به سراغ نمونه‌های قوی‌تر رفت. این دیگر به نیاز شما بستگی دارد آیا باید  مدل جدیدی را انتخاب کنید یا خیر. 
 

 قدیمی‌تر شدن تکنولوژی


تکنولوژی پرینترهای همانند بقیه وسایل الکتریکی بعد از چند سال قدیمی می‌شود. البته تغییر تکنولوژی تابه حال برای پرینتر به این صورت نبوده که هر سال ما با یک دستگاه جدید مانند گوشی هوشمند روبرو باشیم. هنوز پرینترهایی که ۲۰ سال پیش استفاده می‌شدند، کاربرد دارند؛ اما بعضی از تکنولوژی‌های قدیمی دیگر قابل استفاده نیستند. اگر تکنولوژی پرینتر قدیمی‌شود، هزینه تعمیر آن زیاد خواهد شد. اول از همه اینکه قطعات یدکی آن به راحتی در بازار پیدا نمی‌شود و دوم اینکه کمتر کسی تعمیر این مدل‌ها را قبول می‌کند. در چنین شرایطی خرید یک نمونه جدید حتی با همان کارهای ساده هم خیلی بهتر خواهد بود.
 

مشکل در استفاده و تعویض کارتریج


کارتریج یکی از مهم‌ترین قطعات پرینتر است که بدون آن در عمل پرینتر هیچ کارایی ندارد. کارتریج دستگاه مصرفی است و بعد از  چند بار استفاده باید آن‌ها را عوض کرد. البته در حالت کلی کارتریج یک مصرف است؛ اما بیشتر مردم ترجیح می‌دهند که به جای خرید یک نمونه جدید، آن را شارژ کنند.  مشکل از جایی شروع می‌شود که کارتریج چه جوهری چه لیزری زودتر از زمان معمول خود خراب می‌شوند. این ممکن است به دو دلیل باشد: خراب بودن خود کارتریج یا خراب بودن یکی از قطعات پرینتر که روی این قطعه تأثیر می‌گذارد. این محصول را می‌توان با تعمیر برطرف کرد؛ اما اگر بعد از هر بار تعمیر این مشکل پابرجا بود، احتمال زیاد دیگر دستگاه پرینتر شما عمرش را کرده است و باید به سراغ یک نمونه جدید بروید. 

البته مشکل کارتریج فقط به همین مسئله محدود نمی‌شود. گران بودن شارژ هم برای برخی دردسر شده است.  اگر استفاده تخصصی از پرینتر ندارید بهتر است که به سراغ یک نمونه ساده‌تر رفته تا حداقل کمی از نظر هزینه کمتر تحت فشار قرار بگیرید.
 

پایین بودن سرعت پرینتر


اگر سرعت چاپ پرینتر در مدت زمانی بعد از استفاده کم شد،  احتمالاً آسیب به قطعات آن وارد شده که با تعمیرات می‌توان برطرف کرد؛  اما اگر از اول سرعت چاپ کم بود و کار شما هم زیاد،  این مشکل در انتها می‌تواند روی کیفیت کار تأثیر منفی بگذارد؛  به ویژه برای آن‌هایی که در سازمان‌های دولتی کار می‌کنند و باید هر روز اسناد زیادی را از طریق پرینتر چاپ کنند. در این موقع باید به سراغ یک پرینتر با سرعت چاپ بالاتر رفت.
 

پایین بودن کیفیت چاپ


اگر کیفیت پایین باشد می‌توان با کمی تعمیر آن را درست کرد؛  اما گاهی پیش می‌آید که  کیفیت چاپ پرینتر آن چیزی نیست که شما می‌خواهید؛ برای مثال، در اسناد شما جدول‌های زیادی همراه با شکل وجود دارد که باید باکیفیت بالایی به صورت سیاه و سفید چاپ شود. پرینتر معمولی تک کاره نمی‌تواند همه عکس‌ها و جدول‌ها را باکیفیت بالا چاپ کند؛  در چنین موقعیت هم بهتر است که مدل قدیمی را با یک مدل جدید اما باکیفیت بالا در چاپ عوض کرد.
 

خراب شدن‌های مداوم


دستگاه الکتریکی و الکترونیکی بعد از چند سال به شما می‌گوید که دیگر عمر خود کرده و باید عوض شود. به عبارتی اگر دستگاه پرینتر شما هر چند وقت یک بار بدون هیچ دلیلی خراب می‌شود و هر بار مجبور هستید که هزینه گزافی را بابت تعمیر یا جایگزینی قطعات جدید بدهید، بهتر است که یک مدل جدیدی را خریداری کنید. خیلی مهم است که برای تعمیر پرینتر آن را به مراکز تعمیراتی معتبر ببرید. متأسفانه بعضی‌ها تعمیرکاران به دلیل نداشتن آشنایی و تجربه کافی با بعضی از مدل‌های پرینتر،  به جای تعمیر آن‌ها را خراب‌تر می‌کند.

نتیجه‌گیری

تعویض پرینتر مسئله‌ای نیست که بتوان به سادگی به آن نگاه کرد.  شما باید خیلی مطمئن شوید که وقتی دستگاه را عوض کردید،  دیگر مشکلات قبلی را نخواهید داشت.  توصیه می‌کنیم که قبل از انتخاب و خرید پرینتر، حتماً نیازهای خود را مشخص کرده و با یک متخصص س و آشنا به انواع دستگاه‌های چاپگر در این خصوص مشورت کنید. در این موقع است که به راحتی و خوب می‌توانید یک مدل مناسب را خریداری کنید.
 
 

پیام ها و نظرات