سلام دوست من وقت بخیر

محبوب‌ترین اندازه صفحه نمایش گوشی در دنیا

محبوب‌ترین اندازه صفحه نمایش گوشی در دنیا

>

 در گزارش تحقیقاتی جدید DeviceAtlas، محبوب‌ترین اندازه‌های صفحه نمایش گوشی در سال ۲۰۱۷ را از طریق بررسی داده‌های ترافیکی وب در سراسر دنیا به‌دست آورده‌اند و به نظر می‌رسد که صفحه نمایش بزرگ‌تر، در کشور‌های در حال توسعه از محبوبیت ‌بیشتری برخوردار بوده است.
خب به نظر هم منطقی می‌آید، زیرا در اغلب جوامع در حال توسعه، در بخش‌های روستایی با کاهش رونق کامپیوتر‌های شخصی، افراد به طور مستقیم به گوشی‌های هوشمند روی آورده‌اند و انقلابی فناورانه را به راه انداخته‌اند، به‌طوری‌که در گوشی‌های هوشمند موجود در جیب و کوله‌پشتی‌ها به اولین انتخاب و تنها وسیله محاسباتی تبدیل شده است، پس بنابراین صفحه نمایش بزرگ‌تر، طبیعتا بهتر نیز است.
به عنوان مثال، اندازه صفحه نمایش ۵.۷ اینچی در کشور‌های مالزی و مصر از محبوبیت بیشتری برخوردار است، به طوری که بین ۸ تا ۱۲ درصد از میزان گوشی‌های فروش رفته در بازار را به خود اختصاص داده‌اند و به دنبال آن رتبه بعدی نیز متعلق به گوشی‌های با اندازه ۵.۵ اینچی است که در هند و مالزی در حدود ۲۵ درصد از فروش گوشی‌های این دو کشور را در بر گرفته است.
عدد طلایی میانگین صفحه نمایش در سطح جهان ۵ اینچی است، البته گوشی‌هایی با اندازه کوچک‌تر مانند ۴ اینچی نیز همچنان درصد بالایی از بازار را پوشش می‌دهند، برای مثال بیش از ۹ درصد در ایالات متحده و همچنین بیش از ۱۶ درصد در آفریقای جنوبی. البته باید در نظر داشت که بیشتر این موارد متعلق به اپل است.
شایعاتی نیز در باره اپل به گوش می‌رسد که میانگین اندازه صفحه نمایش گوشی‌های آن به طرز معنا‌داری در این سال‌ها رشد کرده است. به هر حال هدف معلوم بوده و تنها مسیر موجود همگام شدن با علم و علاقه به سوی تعالی است.

 

پیام ها و نظرات