سلام دوست من وقت بخیر

مایکروسافت: بروزرسانی ویندوز 10X در کمتر از 90 ثانیه نصب می‌شود

مایکروسافت: بروزرسانی ویندوز 10X در کمتر از 90 ثانیه نصب می‌شود

>تنها یک روز پس از رونمایی گوشی هوشمند دو صفحه مایکروسافت، این شرکت جزئیات بیشتری در خصوص سیستم عامل «ویندوز 10X» طراحی شده برای چنین مدل‌هایی منتشر کرده است. یکی از مهم‌ترین اطلاعات این است که ویندوز 10X می‌تواند به صورت خودکار در مدت زمان 90 ثانیه خود را به روز کند.

معمولاً به روزرسانی های ویندوز کند نیستند؛ اما همیشه بیشتر از چند دقیقه زمان نیاز دارند. گاهی مدت زمان مورد نیاز برای آپدیت یک ویندوز تا 30 دقیقه هم پیش می‌رود؛ اما در خصوص ویندوز 10 ایکس، این مسئله فرق دارد. البته فعلاً اطلاعات دقیقی در خصوص سازوکار پشت آن وجود ندارد؛ اما به نظر می‌رسد که مایکروسافت از نوعی سیستم «جداسازی حالت» برای جدا کردن درایوها و برنامه‌ها از ویندوز 10X استفاده می‌کند. بر اساس گزارش منتشر شده در Verge، این سیستم به ویندوز 10X اجازه می‌دهد تا به سادگی بتواند به آخرین نسخه با یک ریبوت دسترسی داشته باشد.

برای اینکه بتوانید جزئیات بیشتری در خصوص قابلیت‌های به روزرسانی ویندوز 10X به دست بیاورید، مراجعه به سایت خود مایکروسافت و مطالعه مقالاتی در خصوص پرسش و پاسخ در این حوزه است.

ویندوز 10X نخستین بار در اکتبر 2019 عرضه شد و به صورتی طراحی و ساخته شده تا بتواند روی صفحه‌های دوگانه یا پی سی‌های هیبریدی مانند مایکروسافت Surface Neo کار کند. هدف اولیه این سیستم عامل تطبیق‌پذیری است. مایکروسافت به دنبال این است تا آن را به صورت یکپارچه با عوامل مختلفی سازگار کند.

در این سیستم عامل یک صفحه کلید دیجیتالی نشان داده می‌شود که در پایین صفحه قرار گرفته است. با تا کردن این گوشی و تغییر آن به شکل تبلت می‌توانید رابط کاربری شبیه به iPad دریافت کنید. از طرفی دیگر اگر آن را شبیه به یک کتاب باز کنید، در هر دو طرف صفحه می‌توانید دستورالعمل‌های مختلفی را اجرا کنید. در حال حاضر باید منتظر اطلاعات تکمیلی‌تری در خصوص ویندوز 10X باشیم.


منبع: techspot

 

پیام ها و نظرات