سلام دوست من وقت بخیر

39% مدل‌های انواع گوشی هوشمند از صفحه نمایش AMOLED استفاده می‌کنند

39% مدل‌های انواع گوشی هوشمند از صفحه نمایش AMOLED استفاده می‌کنند

>

داده‌های جدید منتشر شده از TrendForce نشان می‌دهد که تعداد تلفن‌های هوشمند دارای صفحه AMOLED به دلیل استفاده در گوشی‌های میان رده، 39% افزایش خواهد داشت. همچنین داده‌های منتشر شده نشان داده است که صفحه‌های ال سی دی a-Si هنوز در بازارهای طیف پایین و میان رده مورد تقاضا است؛ اما مدل LTPS در حال از دست دادن جایگاه خود است.

در سال 2019، ضریب نفوذ LTPS LCD برابر با 40%، AMOLED برابر با 31% و a-Si LCD برابر با 29% بوده است. در سال بعد سهم AMOLED و a-Si LCD به ترتیب برابر با 33% و 30% شده است؛ این در حالی که سهم LTPS به 37% کاهش پیدا کرده است. همچنین تخمین زده می‌شود که سهم آن به 33% در سال 2021 کاهش یابد. این در حالی است که جهش رشد تا 39% برای AMOLED و کاهش تا 29% برای a-Si LCD پیش بینی شده است.

TrendForce این نکته را بیان کرد که تأمین‌کنندگان پنل از نیمه دوم سال 2020 روی قیمت AMOLED قانون‌هایی را به طور جدی تعیین کرده‌اند که باعث افزایش فروش آن شده است. به نظر می‌رسد که هدف این است تا فناوری به روز بتوانند در گوشی‌های پایین رده هم مورد استفاده قرار بگیرند. در حال حاضر فناوری AMOLED بیشتر در گوشی‌های تاشو و بالا رده به کار گرفته می‌شود. نکته جالب توجه بیان شده دیگر اینکه با توجه به تب کرونا و واکسن، تب خرید گوشی‌های هوشمند هم افزایش چشمگیری داشته است.
 

پیام ها و نظرات