سلام دوست من وقت بخیر

6 دلیل که شما را ترغیب به خرید ویدئو پروژکتور برای خانه می کند؟

6 دلیل که شما را ترغیب به خرید ویدئو پروژکتور برای خانه می کند؟

>

وقتی اسم ویدئو پروژکتور می‌آید، همه یاد کلاس‌های دانشگاه یا مدرسه می‌افتیم. برای اینکه بیشتر در چنین مکان‌هایی دیده‌ایم. البته اگر در سازمان‌های اداری یا شرکت‌های خصوصی بزرگ هم کار کرده باشید، کاربرد این دستگاه را بیشتر در جلسات مشاهده کرده‌اید؛ اما کمتر کسی به این فکر کرده که از این دستگاه بتوان در خانه هم استفاده کرد. در حقیقت در نگاه اول ویدئو پروژکتور یک دستگاه رسمی به حساب می‌آید؛ اما باید گفت که به دلیل استفاده زیاد در بخش‌های آموزشی و اداری، چنین تصوری به وجود آمده است. در هیچ کجای این دستگاه در خصوص نوع کاربردش در محل خاص نوشته نشده است. البته که هدف اصلی ارائه یک فایل با دید وسیع‌تری است.

یکی از کاربردهای ویدئو پروژکتور در خانه و به جای تلویزیون است. هرچند که این مسئله خیلی کم اتفاق می‌افتد و به شرایط خاصی نیاز دارد؛ اما اگر شما هم 6 دلیل استفاده از آن را بدانید، مسلماً به خرید و استفاده کردن از آن ترغیب خواهید شد. چه بسا بسیاری از آن به جای تلویزیون برای دیدن فیلم به کار می‌برند؛ اما این 6 دلیل چیست؟
 

دلایل استفاده از ویدئو پروژکتور

 


صفحه‌ای با اندازه بزرگ‌تر خواهید داشت


ما داریم در خصوص اندازه بزرگ صحبت می‌کنیم، نه 60 اینچ. در حال حاضر تلویزیونی بزرگ‌تر از این اندازه نیست؛ مگر اینکه سفارشی برای جای خاصی باشد. بعد اینکه هر کسی توانایی خرید چنین تلویزیونی را هم ندارد؛ اما به راحتی و با هزینه خیلی کمتر می‌توانید صفحه نمایش بسیار بزرگ‌تر و حتی تا 100 اینچ را هم داشته باشید. البته که داشتن دیوار یا پرده بزرگ مهم است؛ اما اگر چنین امکانی را دارید، تعلل نکنید. خیلی راحت با یک خرید یکی نمونه می‌توانید فیلم‌ها را با اندازه بزرگ و واقعی مشاهده کنید.
 

مهمانی را مفصل‌تر برگزار کنید


برگزاری مهمانی مفصل که فقط مربوط به شام و میوه نمی‌شود. گاهی بعضی کارهای کوچک به راحتی می‌تواند حس بهتر و شادتری را به مهمانی بدهد. با استفاده از ویدئو پروژکتور به راحتی می‌توانید تصویرهای زیبا را روی دیوار قرار دهید و به نوعی قاب دیواری منحصر به فردی تولید کنید. اگر تولد کودکانتان است، می‌توانید با استفاده از این دستگاه کارتون را روی دیوار پخش کنید. تازه به این صورت جذاب‌تر هم است.
 

همه پیکسل‌ها را تحت پوشش قرار خواهید داد


در تلویزیون‌ها بااینکه خیلی حرفه‌ای و از تکنولوژی 4K هستند؛ اما گاهی به دلایلی، هرچند محدود، نمی‌توان تصاویری با رزولوشن بالا مشاهده کرد. از طرفی بعضی برندها خیلی در ساخت تلویزیون‌های 4K هم دقت ندارند. قیمتشان هم بالاست؛ اما با استفاده از یک ویدئو پروژکتور حرفه‌ای می‌توان تصاویر با کیفیت 4K و رزولوشن 2160×3180 مشاهده کرد. در حقیقت می‌توان گفت که تمامی پیکسل‌ها به اندازه واقعی خودشان نمایش داده می‌شود. این می‌شود که شما یک تجربه واقعی از دیدن فیلم‌ها خواهید داشت.
 

در هر جایی می‌توان نشست


تلویزیون‌ها زاویه دید خاصی دارند. بهترین زاویه دید از جلو است. از سمت کناره‌ها دید کاملی نخواهید داشت. بعد از طرفی اگر کمی آن را بچرخانید، افراد سمت دیگر اصلاً نمی‌توانند ببینند؛ اما با صفحه ویدئو پروژکتور دیگر چنین مشکلی نخواهید داشت. هر کسی در هر نقطه‌ای نشسته باشد، می‌تواند صفحه را کامل ببیند. البته که بهترین دید برای زمانی است که شما در روبرو بنشینید؛ اما بسیاری از محدودیت دیدن در تلویزیون وجود ندارد. از این رو ویدئو پروژکتورها بهترین وسیله برای دیدن فیلم در اتاق نشیمن است. در هنگام مهمانی زیاد دارید، دیگر مشکلی برای مشاهده کامل نخواهید داشت.
 

نصب راحتی دارد


ویدئو پروژکتور نصبش خیلی راحت و سریع است. فقط کافی است که دستگاه را با فاصله مناسب از دیوار یا پرده مورد نظر خود قرار دهید. البته تنظیمات خاصی دارد؛ اما آنچنان پیچیده نیست. از طرفی می‌توانید به راحتی آن را به هر نقطه‌ای از خانه خود منتقل کنید. این برعکس تلویزیون است که اگر در نقطه‌ای قرار دهید، نمی‌توانید آن را جابه‌جا کنید. نصب و جمع‌آوری راحت و قابل حمل بودن آن به هر نقطه‌ای از خانه خود بهترین مزیت است. مزیتی که به شما امکان داشتن نوعی تلویزیون در هر نقطه‌ای را می‌دهد.
 

قیمت مناسب‌تری دارد


برای خرید یک تلویزیون حرفه‌ای باید چند میلیون هزینه کنید. حالا اگر برند خیلی خاصی هم باشد، قیمت خرید بیشتر خواهد بود؛ اما برای خرید یک ویدئو پروژکتور قیمت به مراتب خیلی کمتر خواهید پرداخت. اگر اهل دیدن فیلم باشید و قصد دیدن آن در اندازه واقعی و بزرگ داشته باشید، مسلماً خرید یک ویدئو پروژکتور و پخش آن روی دیوار خیلی به صرفه‌تر از یک تلویزیون 60 اینچی است.

البته باید گفت که ویدئو پروژکتورها در خانه بیشتر برای دیدن انواع فیلم مناسب است. البته حتی می‌توانید تلویزیون خود را به این دستگاه وصل کرده و برنامه را با تصویری بزرگ‌تر مشاهده کنید.

پیام ها و نظرات