سلام دوست من وقت بخیر

9 دلیل نشاندهنده نیاز به خرید اسکنر

9 دلیل نشاندهنده نیاز به خرید اسکنر

>

این روزها دیگر با ورود گوشی‌های هوشمند و دوربین‌های حرفه‌ای که دارند، واقعاً خرید اسکنر ایده کامل خنده‌داری به نظر می‌آید؛ اما باید گفت که اتفاقاً در این زمان که بیشتر فعالیت‌ها به صورت اینترنتی انجام می‌شود و باید مدارک را می‌توان به جای بردن فیزیکی از طریق کامپیوتر اسکن و ثبت کرد، داشتن اسکنر خوب لازم است. ثبت نام دانشگاه، ثبت اطلاعات افراد، ثبت عکس و غیره از جمله مواردی که با داشتن یک اسکنر حرفه‌ای می‌توان همانند کیفیت اول آن‌ها را ثبت کرد. بعد اینکه در بسیاری از ادارات، بانک‌ها و شرکت‌ها باید از یک اسکنر برای ثبت اسناد استفاده کرد و نمی‌توان گوشی موبایل خود را به کار برد. شاید برای کار شخصی استفاده از گوشی مشکلی نداشته باشد؛ اما در هر اداره‌ای اگر بخواهیم از یک گوشی استفاده کنیم، باید به هر حال به طریقی گوشی به دستگاه وصل شود که این امکان در مکان‌های غیر از کامپیوتر شخصی وجود ندارد.

اسکنر لازم است؛ اما در چه مواقعی؟ در این مقاله قصد داریم تا 10 نشانه نیاز بودن اسکنر را برای شما بنویسیم.
 

9 نشانه نیاز به اسکنر


- اگر اتاق شما در منزل یا حتی شرکت به صورتی است که روزانه کاغذهای فیزیکی زیادی وارد می‌شود، شما نیاز به اسکنر دارید؛ به ویژه اینکه اگر هر کاغذی یک سند مهم به حساب آمده و باید در داخل دستگاه ثبت شود. در اینجا دیگر نمی‌توان با یک گوشی از آن‌ها عکس گرفت؛ اول از همه اینکه به حال ظرفیت ذخیره گوشی کم است و دوم اینکه انتقال آن‌ها به دستگاه وقتگیر خواهد بود. پس با داشتن یک اسکنر به ویژه از نوعی که خودش چندین کاغذ را به داخل می‌کشد، می‌توان خیلی سریع عملیات اسکن را انجام داد و بعد در دستگاه بدون هیچگونه محدودیتی ذخیره کرد.

- اگر شما خدماتی را عرضه می‌کنید که نیاز به ثبت مدارک طرف مقابل دارید، اسکنر بهترین وسیله خواهد بود. بانک، ادارات دولتی و مراکز خدماتی نیاز به این دستگاه دارند. با استفاده از اسکنر می‌توان در همان لحظه عکس از مدارک گرفت و سپس آن را بدون هیچ مشکلی به دستگاه منتقل کرد.

- کیفیت اسکنر با موبایل فرق دارد. هرچقدر هم که موبایلتان باکیفیت باشد؛ اما اسکنر واقعاً در این زمینه بهتر می‌تواند عمل کند. پس اگر قصد ارائه یک موضوعی را دارید و باید عکس‌هایی را نشان دهید، بهترین راه استفاده از دستگاه اسکنر است.

- هدف اسکنر این است تا اسناد مهم را اسکن و سپس با انتقال آن به کامپیوتر ذخیره کرد. پس اگر مدارک زیاد مهمی دارید که هرچند وقت یکبار باید آن‌ها را اسکن کنید، داشتن یک پویشگر توصیه می‌شود.

- اگر شما در بخش دبیرخانه یا بایگانی کار می‌کنید، داشتن اسکنر واقعاً نیاز است. کاغذهای فیزیکی علاوه بر اینکه فضای زیادی را اشغال می‌کنند، ممکن است که بر اثر حادثه‌ای مانند آتش سوزی نابود شوند. با ثبت و ذخیره آن‌ها در کامپیوتر، دیگر نگران از دست رفتن اطلاعات نخواهید بود.

- اگر در حوزه آی تی فعالیت دارید، واقعاً داشتن یک اسکنر نیاز خواهد بود. در بسیاری از پروژه‌ها باید اسناد و مدارکی را عکس بگیرید و در سیستم خود ذخیره کنید. از آنجا که این اسناد در حوزه کاری مهم هستند، پس بهتر است که از یک اسکنر برای ذخیره آن‌ها استفاده شود.

- اگر قرار است که اسناد برای همیشه در آرشیو ذخیره شوند، بهترین راه استفاده از اسکنر است. کاغذها در دراز مدت دچار پوسیدگی می‌شوند و حتی اگر کیفیت خوبی هم نداشته باشند، ممکن است که رنگ نوشته‌هایشان نیز از بین برود؛ اما اسکنر از آن‌ها عکس گرفته و برای همیشه می‌توان در یک حافظه خارجی بدون نگرانی ذخیره کرد.

- اگر در شرکت شما پروژه‌های زیادی تولید می‌شود و نیاز است تا اسناد آن ذخیره شود، بهترین راه استفاده از اسکنر است. جدا از کیفیت و دیگر مزیت‌هایی که در بالا نوشتیم، باید گفت اسکنر را می‌توان به سیستم مرکزی وصل کرد و با عکس گرفتن، سریع داده‌ها را به کامپیوتر منتقل کرد.

- در صورتی که محدودیت زمانی دارید، بهترین راه استفاده از اسکنر است. حالا این وسیله چه ارتباطی به کاهش زمان دارد؟ استفاده از گوشی موبایل یا دوربین، خود نیازمند این است که بتوانید آن را به کامپیوتر خود وصل کنید؛ اما دیگر اسکنر به صورت مستقیم وصل است که خود این در درازمدت در کاهش زمان اثر فوق‌العاده‌ای خواهد داشت. پس اینکه اسکنرهایی وجود دارند که می‌توانید با آن‌ها چندین کاغذ را به صورت یکجا اسکن کنید.

مهم‌ترین مزیتی که نمی‌توان در اسکنر نادیده گرفت، این است که کیفیت عکس‌های آن به مراتب خیلی بهتر از دوربین گوشی موبایل است.

 

پیام ها و نظرات