سلام دوست من وقت بخیر

TM 678W، در رده‌های پایین تر اما قوی و با کیفیت خاص

TM 678W، در رده‌های پایین تر اما قوی و با کیفیت خاص

>

در نانو کامپ، هدف تامین نیاز هر گیمر و حرفه‌ای، با هر سلیقه و هر بودجه‌ای است. شرکت تسکو نیز تفکری این گونه دارد و به همین دلیل ماوس‌های گیمینگ را از هر رده و با قیمت‌های مختلف، به بازار تنوع پسند ابزار گیمینگ در ایران، معرفی می‌کند. در این نقد، به سراغ مدل بدون سیم (وایرلس) و اپتیکال TM 687W می‌رویم، برای کسانی که می‌خواهند ظاهری و عملکردی حرفه‌ای با قیمتی پایین تر در زیر دست خود، احساس کنند.

طراحی و بدنه
ابعاد این ماوس گیمینگ شرکت تسکو، 150*70 میلیمتر است که اندازه‌ای متعادل و معمولی است. قطر آن 35 میلیمتری آن باعث می‌شود که مچ دست زاویه خوبی با سطح بگیرد که نه زیاد بلند و نه زیاد کوتاه است (که مچ بیش از اندازه شکسته یا خم شده و به آن فشار وارد شود). قوس بدنه به همراه قطر متعادل آن،  “TM 687W” را به سمت کف دست عقب نمی‌راند و می‌توان گفت که این ماوس برای گیمرها و حرفه‌ای‌هایی که بیشتر با نوک انگشتان آن را کنترل می‌کنند، مناسب تر است. روکش پلاستیکی گریپ سمت چپ، کوچک طراحی شده که از ضعف‌های ماوس گیمینگ “TM 687W” به شمار می‌آید و امکان لیز خوردن انگشت شست، به خصوص در زمان حرکت‌های سریع (بر روی ماوس پدهای گیمینگ سرعتی که عقب تر پیشنهاد شد)، وجود دارد.
وزن این مدل نیز 137 گرم است که به دلیل بدنه نیمه آهنی، نیمه پلاستیکی آن، سنگین شده و اگر شما از آن دسته گیمرهایی هستید که از کل بازو به جای فقط قسمت مچ دست، برای حرکت ماوس استفاده می‌کنید، پیشنهاد ما تهیه یک ماوس پد گیمینگ “Speed” یا سرعت برای کاهش اصطکاک و خستگی ناشی از وزن است.
در نحوه تکان دادن ماوس (حرکت)، دو سبک از حرفه‌ای‌ها وجود دارند :
• دسته اول که با حرکت بازو و کل دست اقدام به جابجایی ماوس خود می‌کنند و با مچ دست، حرکت‌های دقیق و ریز مانند نشانه گیری یا انتخاب چندین کاراکتر را با هم انجام می‌دهند. پس اگر از این دسته هستید، حتما بزرگترین ماوس پدها را انتخاب کنید.
• دسته دوم حرفه‌ای‌هایی هستند که از حرکت فقط مچ دست استفاده می‌کنند و زیاد بازوی خود را جابجا نمی‌کنند، پس نیازی به سطح بسیار زیاد برای حرکت ندارند.
در نحوه کنترل و نشستن ماوس گیمینگ زیر دست نیز (دقت)، دو سبک از حرفه‌ای‌ها وجود دارند :
• شما از نوک انگشتان خود برای کنترل کردن ماوس و حرکت آن، استفاده می‌کنید و دست کامل بر روی ماوس قرار نمی‌گیرد.
• شما دست خود را کامل بر روی ماوس قرار می‌دهید و کف دست بیشتر نقش هدایت کننده دارد و ماوس به وسیله آن‌ کنترل می‌شود.
نمای از بالای ماوس گیمینگ“TM 678W”، به خوبی گریپ‌های کناره‌ای را نشان می‌دهد که از هر دو طرف بیرون زده‌اند تا فضای بیشتری برای انگشت کوچک و شست بسازند اما فرو  رفتگی خاصی در قسمت گریپ وجود ندارد و از این لحاظ از کنترل آن کاسته می‌شود. همچنین به نظر نمی‌رسد که چپ دست‌ها به راحتی بتوانند با آن کار کنند، اما با این حال، حالت آن برای گیمرها و کاربران راست دست، بسیار ارگونومیک و دوستانه است.
طراحی “TM 687W” زیباست و لوگوی شرکت تسکو، در انتها ماوس به همراه یک طرح اسکلت خودنمایی می‌کنند و عبارت “Gaming Mouse” به راحتی بر روی کلیک سمت چپ قابل تشخیص است. در رنگ بندی بدنه، از ترکیب دو رنگ متفاوت نقره‌ای و مشکی (استفاده از آهن و پلاستیک) استفاده شده که ظاهری مناسب حتی با قیمت به نسبت پایین تر، به این ماوس می‌دهد و بی تردید نظر هر حرفه‌ای را جلب می‌‌کند. همچنین نوارهای طلایی رنگی نیز به دور غلتک، کشیده شده‌اند.
کلیدها
به مانند ماوس‌های گیمینگ استاندارد همه برندها، در “TM 678W” شرکت تسکو نیز از شش کلید استفاده شده است. دو کلیک چپ و راست، دو کلید بالای گریپ سمت چپ، غلتک و کلید تنظیم حساسیت یا “DPI” در زیر آن، این مجموعه شش عددی را تشکیل می‌دهند.
سنسور و حساسیت 
این ماوس گیمینگ بی سیم، با فرکانس 2.4 گیگاهرتز و در شعاع ده متری از کامپیوتر یا لپتاپ، کار خواهد کرد که آزادی عمل خوبی دارد. چهار حالت حساسیت برای آن تعریف شده (600، 1200، 1800، 2400) که به کمک کلید پیش فرض، امکان تغییر حساسیت این مدل در حالت تیراندازی ساده یا تک تیراندازی در بازی‌های FPS یا اول شخص وجود دارد و در هر سبک بازی دیگری نیز، از این گزینه با توجه به پیش فرض‌های خود، می‌توانید استفاده کنید.


لینک محصول 


 
تاریخ انتشار 1396/11/7
زمان انتشار -:-
منبع نانوکامپ

پیام ها و نظرات